Kristi: korraks vaatan tagasi möödunud jaanitrallile

Kristi: korraks vaatan tagasi möödunud jaanitrallile

Ma lähen reipalt edasi! Ausalt, ma ei kujutaks ette, et  nüüd, kui mu eesmärk on saavutatud, siis paneks jalad seinale ja jääks n-ö puhkama. Päris kindlasti ei ole see täna enam minu puhul võimalik, sest keha nõuab füüsilist aktiivsust ja tänaste harjumuste ning elustiili jätkamist. Ma naudin seda kõike, tõeliselt ja palju…

Korraks aga vaatan tagasi tänaseks möödunud jaanitrallile, mis on eestlaste jaoks üks suur grillimiste ja pidutsemise püha. Olen minagi nagu iga teine inimene, kes koos sõpradega ihkas midagi ägedat teha, head sööki ja jooki kaasa haarata ning kuhugi minna… Minu ülivinge jaanipäev möödus Saaremaal, kuid üldse see pole märkimisväärne siinses kirjutises, vaid hoopis see, et ka teada-tuntud sööma-joomapeoga on võimalik kaotada 0,5 kg (õigemini on see kaotatud pool kilogrammi minu kogu nädala kaalukaotus). Tahan öelda, et ka suurte pidustustega on võimalik nii hakkama saada, et ei murduks ega libastuks ning edumeelselt vaid kehale vajalikku tarbida. Niisiis saigi söödud palju värsket ehk siis erinevaid salateid (mis on ka muidu igapäevaseks roaks minu taldrikul) ning erineval kujul kala ning šašlõkki. Kanast, loomulikult! Ja nii see läks – tervislikult ja naudeldes, sest iga amps oli tõeliselt kasulik ja maitsev.

Eelnev puudutas söömist, aga paari sõnaga ka joodavast. Jah, paari, sest rohkem ei olegi mul midagi öelda. Tarbisin siis minagi jooki, kuid ilmselt ei ole see just n-ö jaanipäeva klassika, sest selleks minu joogiks oli VESI. Tundub vist uskumatu, aga see on tõsi! Eks ma isegi ei oleks suutnud seda uskuda, et jaanipäev on võimalik kainena mööda saata, aga nüüd on see minu jaoks kogetud ning mitte midagi võimatut selles tegelikult ei ole. Eks see n-ö alkoholivaba pidutsemine käib ka kõikvõimalikel muudel üritustel minuga käsi-käes ja seegi on täiesti võimalik! Ma ei ole nüüd üsna pikalt ühtegi alkoholi sisaldavat jooki tarbinud ja ausalt öeldes pisut kardan selle tagajärgi, kui ma mingil x-põhjusel peaks seda tegema. Mõtlen, et küll keha jälle siis dikteerib, kas see oli mõttekas tegu, kuigi vastus on ilmselt ette teada ja ma parem ei võtaks seda klaasi. Kuid kes teab…, oleme ühtmoodi inimesed kõik.

Söögist ja joogist on räägitud, nüüd siis treeningutest. Nagu juba öeldud, ei saa ma ilma trennita ning minu spordiklubi – CitySpa pakkus suveks kõikidele teistele treeningutele vahelduseks ka uue ekspresstreeningu suveks, mis kannabki nime SummerExpress. Lühidalt öeldes on see intervalltüüpi treening, kus jõuharjutused vahelduvad kardioharjutustega. Treeningu vältel kasutatakse jõumasinaid, vabu raskusi ning ka PowerPlate seadmeid. Treening intensiivistab tõhusalt rasvaainevahetust ning kestab umbes 60 min, treenib nii südame kui ka lihaste vastupidavust. Selle treeningu teeb huvitavaks ja omanäoliseks see, et kogu kava antakse fotodena paberil kaasa, mis teeb soorituse omaette treenides lihtsamaks. Oma kogemusest võin öelda, et ühes treeningus kaks korda kava läbi tehes kaotasin 750 kcal ja olin järgmisel päeval nagu puuhobune ja pidin planeeritud treeningust loobuma, sest vajasin taastumiseks rohkem aega. Nii et vägagi intensiivne ja vaheldust pakkuv treening – mulle meeldis ja sobis ning nüüd teen seda kava juba omal käel. Iga kord märgin kavale ka muutused raskuste osas – olgu need siis raskemad või stabiilselt püsivad.  

Kaal – 69,5 kg!

 

Parimat!

Kristi