Kristi: … see kõik on fantastiline ja ma ei osanud sellest varem isegi und näha

Kristi: … see kõik on fantastiline ja ma ei osanud sellest varem isegi und näha

  Ammu-ammu, CitySpa avamisel ja rühmatreeningute käivitumisel olin rohkete võimaluste ja valikute ees – milliseid treeninguid võtta ja mida jätta. Esialgu oli oluline mul üldist vastupidavust ja lihastoonust tõsta ning nendest eesmärkidest tulenevalt sai koos personaaltreeneri Monica Lauriga ka treeningkava paika pandud. Üheks väga oluliseks treeninguks minu kavas sai Zumba ja on ka veel täna seda. Zumbast väga lühidalt rääkides ja treeneripoolset infot jagades, siis Zumba on eelkõige tantsuline fitness-programm Ladina-Ameerika rütmide järgi. Treening on intervall-meetodil, kus kord tantsitakse kiiremate ja siis aeglasemete rütmide järgi – tõstetakse ja langetatakse pulssi. Kavva on peidetud ka jõuharjutusi lihaskoormuse tõstmiseks ning väga olulisel kohal on nauding, mida Ladina-Ameerika rütmid ja tantsud peaks inimeseni tooma. Naiste jaoks on kindlasti oluliseks ka see info, et tunnine Zumba-treening kulutab keskmiselt 500-1000 kcal.
 

Ammu-ammu, CitySpa avamisel ja rühma-treeningute käivitumisel olin rohkete võimaluste ja valikute ees – milliseid treeninguid võtta ja mida jätta. Esialgu oli oluline mul üldist vastupidavust ja lihastoonust tõsta ning nendest eesmärkidest tulenevalt sai koos personaal-treeneri Monica Lauriga ka treeningkava paika pandud.

Üheks väga oluliseks treeninguks minu kavas sai Zumba ja on ka veel täna seda. Zumbast väga lühidalt rääkides ja treeneripoolset infot jagades, siis Zumba on eelkõige tantsuline fitness-programm Ladina-Ameerika rütmide järgi. Treening on intervall-meetodil, kus kord tantsitakse kiiremate ja siis aeglasemete rütmide järgi – tõstetakse ja langetatakse pulssi. Kavva on peidetud ka jõuharjutusi lihaskoormuse tõstmiseks ning väga olulisel kohal on nauding, mida Ladina-Ameerika rütmid ja tantsud peaks inimeseni tooma. Naiste jaoks on kindlasti oluliseks ka see info, et tunnine Zumba-treening kulutab keskmiselt 500-1000 kcal.

Kui nüüd oma kogemust jagada, siis oma esimese treeningu eel proovisin ennast maksimaalselt kurssi viia, mis mind ees ootab. Olin eelnevalt tuttavatelt vaid põgusalt kuulnud, et see on tantsuline treening ja et väga äge, aga sügavam info mul puudus. Eks ma siis guugeldasin ja vaatasin ka youtube´i avarustest erinevaid klippe, et informatsiooni saada, ja üldise pildi tõesti saingi ning mul tekkis küsimus – mina ja tantsutrenni? See tundus kuidagi mõistusevastane, aga lohutasin ennast ja jõudsin üsna kiirelt selleni, et kõike ei saa ega peagi kohe oskama ning et kõigil on kunagi esimene kord ja kui teised saavad hakkama, siis ka mina.

Trenni minnes mul tegelikult vedas, sest sain personaalse tunni, kuna teisi registreerinuid ei olnud. Tänu sellele sain esimese tunni kohe hästi põhjaliku, tehes koos treeneri Triin Feofanoviga Zumba põhisammud ja liikumised läbi. Kõik käis mõnusas, selgitavas ja rahulikus tempos ning kui Triin märkas, et olen valmis esialgu ilma muusikata õpitud sammud muusikasse tantsima, siis saigi seda ühiselt tehtud. Midagi võimatut ei olnud! Küll aga tundusid esimeses tunnis mulle mu käed täiesti üleliigsed ja seda veel ka ca kolmes kuni neljas treeningus, aga siis hakkas vaikselt looma ja tants läks järjest rohkem tantsu moodi.

Täna, kui ma olen ajaliselt juba üsna pikalt zumbatanud, praktiliselt igal nädalal üks kord, siis tunnen järjest enam, kui mõnus see treening on ning iga kord naudin seda järjest ja järjest enam. Kui alguses oli trennis pigem kohmakus ja tantsust asi üsna kaugel, siis nüüd suudan juba täiega tantsida ja kogu treeningu maksimaalselt kaasa teha. Arvan, et mul ei ole mõtet seda salata, et mind tõesti rõõmustavad mu edusammud, sest olen end meeletult ületanud ja saanud seetõttu suurepäraseid elamusi. Jah, langev kaal ja ilusam keha on paljude unistus, aga saada veel lisaks ka see info, et ma tõesti saan hakkama ja naudin miskit, mis on olnud varem mu jaoks võimatu, siis see on järgmine tase ja soovitan kõigil seda tunnet püüelda.

Eesmärgini ei ole enam palju jäänud – kaal näitab 71 kg. AGA kui ühel päeval ka eesmärk n-ö käes on, siis minu jaoks ei tähenda see lõppu, sest ma armastan liikumist ja jätkan seni tehtut – see kõik on fantastiline ja ma ei osanud sellest varem isegi und näha.

Palju päikest ja armastust,

Kristi