5 MÄRKI, MIS NÄITAVAD, et sa oled teistest targem

123rf

Psychology Today paberväljaanne

Mõned neist punktidest on ehk iseenesestki mõistetavad, kuid kõik kindlasti mitte – tegemist on uuringute tulemusena välja selgitatud asjaoludega.

Niisiis, viis omadust, mis näitavad, et suure tõenäosusega oled sa teistest tõepoolest targem:

1. Oled vasakukäeline

Arvatakse, et vasakukäelised inimesed on vaimsel tasandil teistest paindlikumad ning et nad suudavad tõhusamalt “karbist välja poole” mõelda. Nad näevad lahendusi seal, kus teised ei märka midagi.

2. Olid rinnalaps

Brasiilias 6000 inimese seas läbi viidud uuringu tulemusena selgus, et need lapsed, keda toideti vähemalt esimesed kuus elukuud rinnaga, olid elus edukamad. Nad jõudsid elus kaugemale, olid intelligentsemad ning oskasid teha otsuseid, mis neid elus edasi viisid.

3. Sul on hea enesekontroll

Uuringud kinnitavad, et inimesed, kes suudavad oma emotsioone talitseda, on vaimselt arenenumad ning ka targemad. Nad oskavad olukordi paremini analüüsida ning näha suurt pilti.

4. Oled pere vanim laps

Uuringud kinnitavad, et esimene laps saab vanematelt rohkem tähelepanu ning teda õpetatakse rohkem. Kui perre sünnib aga noorem õde või vend, siis võtab esiklaps tema õpetamise enda peale ning sellest lähtuvalt õpib ta kiiremini iseseisvust, kohusetunnet ning vastutust. See omakorda arendab mõtteviisi.

5. Räägid iseendaga

Kui sa räägid üksi olles iseendaga, siis ei tähenda see sugugi, et sa hull oled. Otse vastupidi – uuringud kinnitavad, et see on märk kõrgemast intelligentsist.