Oled õudusunenägusid näinud? Vaata, mida see tähendab!

Oled õudusunenägusid näinud? Vaata, mida see tähendab!

Ebameeldivaid ja isegi hirmsaid unenägusid näevad aeg-ajalt nii lapsed kui ka täiskasvanud, ent millest need tulenevad? Ajakiri Sleep avalikustas sel teemal hiljuti põneva artikli, kust selgub, et negatiivsed unenäod võivad tuleneda mitmest tegurist.  Soomlaste poolt läbi viidud uuringus osales ligi 14 000 täiskasvanud meest ja naist ning selgus, et 45% neist näevad mitu korda kuus õudusunenägusid. Suurim põhjus, miks sellised unenäod meid kimbutavad, on magamatus, üleväsimus, ülemagamine ning rahulolematus iseendaga!

Ebameeldivaid ja isegi hirmsaid unenägusid näevad aeg-ajalt nii lapsed kui ka täiskasvanud, ent millest need tulenevad? Ajakiri Sleep avalikustas sel teemal hiljuti põneva artikli, kust selgub, et negatiivsed unenäod võivad tuleneda mitmest tegurist.

Soomlaste poolt läbi viidud uuringus osales ligi 14 000 täiskasvanud meest ja naist ning selgus, et 45% neist näevad mitu korda kuus õudusunenägusid. Suurim põhjus, miks sellised unenäod meid kimbutavad, on magamatus, üleväsimus, ülemagamine ning rahulolematus iseendaga!

Inimesed, kes ei ole oma välimuse või eluga mingil põhjusel rahul, näevad õudusunenägusid kõige sagedamini. Kui sa ärkad hommikul üles ning mäletad öösel nähtud õudusunenägu, algab ka sinu päev negatiivselt meelestatult, seega tuleks oma probleemidega tegeleda enne, kui need sind unenägudes kummitama tulevad. Rahulolematus iseendaga võib viia stressi ning depressiooni tekkeni.

Kui sul esineb õudusunenägusid harva ning sa tunned, et need ei mõjuta sinu igapäevast elu, siis ei kuulu sa riskigruppi. Kui sa aga tead, et sa ei ole iseendaga või oma eluga mingil põhjusel rahul, siis tasub tõele näkku vaadata ning probleemidega tegeleda, sest vastasel juhul võib olukord lõppeda depressiooni langemisega, millest välja tulla on raske.

Allikas: shape.com