Tõeline ilu tuleb sinu seest

Ilu ei tähenda alati seda, milline sa välja näed, mida kannad või kuidas lõhnad. Ühiskond surub meile peale oma arusaama heast väljanägemisest ja trendist. Ometi on ilu, mis paneb suurt rõhku välimusele ja arvestab ainult detaile, lihtsalt pealiskaudne.

Ilu ei tähenda alati seda, milline sa välja näed, mida kannad või kuidas lõhnad. Ühiskond surub meile peale oma arusaama heast väljanägemisest ja trendist. Ometi on ilu, mis paneb suurt rõhku välimusele ja arvestab ainult detaile, lihtsalt pealiskaudne.

Tõelist ilu ei määra viis, kuidas meigi värvipalett sobib sinu nahatooniga. Tõeline ilu ei seisne ka selles, kas kantavad riided kaunistavad perfektselt sinu figuuri, ega selles, kas sinu juukselõikus on kena ja viimase moe järgi. Need on kõigest meie suled, mis muudavad kauniks ainult meie välimuse, kuid mitte meid tervikuna. Füüsiline ilu tuhmub. Võid pidada nii palju dieete kui soovid. Võid üritada ka vananemist edasi lükata, kuni võimalik. Tõsiasi on, et nii nagu lill pärast õitsemist närbub, möödub ka ilu õitsenguaeg ja järgneb vaikne hääbumine. Tõeline ilu on tegelikult sinu sees – rahu ja muretus, mis su südames valitseb. See pole lihtsalt mingi uuenduslik New Age jutt. Sisemine rahu on kasulik nii sinu kehale kui mõistusele. See vähendab stressi ning muudab mõistuse ja keha tugevamaks. Sisemine rahu aitab vankumatult toime tulla väljakutsetega. Kõik me teame, kui väärtuslik on stressivaba elu. Stress nõrgestab meie keha ja muudab meid vastuvõtlikuks erinevatele tervisemuredele: hingamisteede põletikele, seedeprobleemidele ja igat sorti vähkkasvajatele. Stress kurnab meie immuunsüsteemi, kuid just see võitleb haigusi põhjustavate bakterite ja mikroobide vastu. Stressivaba elu hoiab haigused eemal. Muretu meele ja kerge südamega inimesed hakkavad ka väljapoole rahu ja positiivsust kiirgama. Me paistame soojemad, nahk hakkab õhetama ja näole tuleb naeratus. Veelgi olulisem – tervislik kuma muudab meie väljanägemise nooremaks.


Teekond ilu ja tasakaaluni
Sisemise rahu leidmiseks ei ole vaja kulutada raha. Kui palju kulutad igal aastal uute riideesemete peale? Kui palju raha raiskad nahahooldusele ja kosmeetikale? Kui palju maksab tänapäeval ilukirurgia? Sisemise muretuse saavutamine ei nõua väljaminekuid, vaid ainult aega. Kahjuks ei võimalda meie kiire igapäevaelu kulutada palju aega lihtsatele rituaalidele, mis on vajalikud seesmise tasakaalu saavutamiseks. Kiirustame alati ühe tegevuse juurest teise juurde, näeme vaeva oma rollides abikaasana, emana, õena, tütrena ja karjäärinaisena. Iga päev peame täitma neist mitut. Nii palju asju on vaja teha, aga aega nendeks on väga vähe. Rituaalid sisemise tasakaalu saavutamiseks on aga lihtsad ega nõua liiga palju aega. Üheks rahustavaks traditsiooniks võiks saada lihtne jalutuskäik. Mine üksi iga päeva samal ajal kõndima. Jäta kõik seljataha ja keskendu vaid sellele, mida oma jalutuskäikudel näed ja kuuled. Tunne lõhnu enda ümber. Teine võimalus on sulgeda oma silmad iga päev viieks minutiks. Silmade kinnipanemine ei tähenda jõuuinakut. Lülitada hoopis oma mõistus natukeseks ajaks välja ja anna meeltele pisut puhkust. Seespidine ilu ja tasakaal ei teki kiiresti, kuid vahendid selle saavutamiseks on lihtsad. Ainsaks kohustuseks on enda jaoks aja leidmine. Seo oma meeled kõigega, mis sind ümbritseb ning lase muremõtetel eemale triivida. Tulemused on suurepärased. Pidev dieeditamine või Botoxi süstimine pole nii tõhusad ega tervislikud. Ole ilus, mitte ainult välispidiselt, vaid ka seesmiselt!

Heinike Juhanson