3 süütuna näivat toitu, mis sinu naeratust rikuvad

3 süütuna näivat toitu, mis sinu naeratust rikuvad

Me kõik teame, et karamell, maiustused ja karastusjoogid on hammastele kahjulikud, ent tegelikult võiks piiri pidada ka mitmete teiste toitude ja jookide tarbimisega. Toidud, mis sinu organismile tervislikud on, võivad hammastele hoopis kahjulikuks osutuda! New Yorgis resideeruv dentist Marc Lowenberg kommenteeris seda teemat välismeedias ning allpool on välja toodud kolm toitu, mille tarbimisega soovitab ta ettevaatlik olla.

Me kõik teame, et karamell, maiustused ja karastusjoogid on hammastele kahjulikud, ent tegelikult võiks piiri pidada ka mitmete teiste toitude ja jookide tarbimisega. Toidud, mis sinu organismile tervislikud on, võivad hammastele hoopis kahjulikuks osutuda!

New Yorgis resideeruv dentist Marc Lowenberg kommenteeris seda teemat välismeedias ning allpool on välja toodud kolm toitu, mille tarbimisega soovitab ta ettevaatlik olla.

1. Smuutid

Puuviljadest tehtud smuutide sage tarbimine on üheks suurimaks kaariese tekke põhjuseks! Seega tasub valida köögiviljadest smuuti või lihtsalt peale puuvilja-smuuti joomist tükike juustu süüa! Juust tasakaalustab suus happelise keskkonna ja peatab kaariese tekke. Teine variant on suud veega loputada. Mida kindlasti teha ei tohi, on hammaste pesemine kohe pärast smuuti joomist! Hambaharjaga hammaste hõõrumine, kui suus on happeline keskkond, muudab hamba emaili veelgi nõrgemaks. Oota 45 minutit ja alles siis võiks hambaid pesta.

2. Marinaadis liha ja kana

Valides poes valmis marinaadis grillliha, tasub tähelepanu pöörata kastme suhkrusisaldusele! Kaste ei tohiks suhkrut sisaldada, sest see kleepub liha süües hammaste külge ning võib hambad isegi plekiliseks muuta. Parim lahendus siinkohal on hammaste pesemine pärast liha söömist! Liha ei tekita suus happelist keskkonda, seega hamba emaili see ei kahjusta.

3. Kuivatatud puuviljad

Kuivatatud puuviljades sisalduv suhkur! Kuigi kuivatatud puuviljad on tervislikum valik kui kummikommid, siis suhkrut sisaldavad mõlemad ja mõju hammastele on samuti sama! Pese pärast kuivatatud puuviljade söömist hambad puhtaks, nii väldid kaariese teket.

Allikas:health.com