Õnne saladus on teaduslikult avastatud! Uskumatult lihtne!

Õnne saladus on teaduslikult avastatud! Uskumatult lihtne!

Paljud targad on pead murdnud küsimusega: Milles peitub õnn?! Loomulikult on õnn iga ühe jaoks veidi erinev ning õnneliku elu saladuski on ühe jaoks üks ning teise jaoks hoopis midagi muud. Eakad inimesed on kui ühes suust öelnud, et õnn seisneb tervises, noored aga,  et armastuses. Nüüd on leitud aga kindel vastus ja see on lihtsam, kui keegi arvata oskaks! 

Paljud targad on pead murdnud küsimusega: Milles peitub õnn?! Loomulikult on õnn iga ühe jaoks veidi erinev ning õnneliku elu saladuski on ühe jaoks üks ning teise jaoks hoopis midagi muud. Eakad inimesed on kui ühes suust öelnud, et õnn seisneb tervises, noored aga, et armastuses. Nüüd on leitud aga kindel vastus ja see on lihtsam, kui keegi arvata oskaks! 

Ilmneb, et õnne saladus on trenn! Kui sinu keha või vaim on väsinud ja tunned mõningat stressi, siis võta ennast kokku ning tee trenni. Ilmtingimata ei pea sa jõusaali või spordiklubi külastama, piisab ka mõnusast, ent aktiivsest jalutuskäigust või miks mitte ka kodustest harjutustest. Liikumisest tekivad veres endorfiinid, mis on tuntud ka kui heaoluhormoonid. Need samad armsad heaoluhormoonid toovadki su päeva päikese! :)

Õnne toob koju ka kaval toitumine, väidavad teadlased. Kohenda ka oma söögimenüüd, sest sama mõjuga hormoonid tüptofaanid sisalduvad näiteks kanas, kalkunis, banaanis ja avokaados. Need toiduained aitavad sinu ajusse edasi kanda kemikaali, mille nimi on serotoniin.

Söö ja treeni ennast õnnelikuks!

 

Autor: Helena-Reet Ennet

Sarnased artiklid