4 põhjust, miks vahel lausa peab egoistlik olema

4 põhjust, miks vahel lausa peab egoistlik olema

Egoistliku inimese all ei mõtle me ülbet ega ka halva iseloomuga inimest, kes teistest üldse ei hooli, vaid pigem inimest, kes kuulab teisi ning teeb kõik oma otsused sisetunde järgi. Ta teeb seda, mis talle meeldib ning oskab öelda “ei” ka siis, kui see teisele osapoolele meeldida ei pruugi. Isekas või egoistlik olemine ei ole halb ning allpool on välja toodud neli põhjust, miks sellised inimesed elus õnnelikumad ja edukamad on.

Egoistliku inimese all ei mõtle me ülbet ega ka halva iseloomuga inimest, kes teistest üldse ei hooli, vaid pigem inimest, kes kuulab teisi ning teeb kõik oma otsused sisetunde järgi. Ta teeb seda, mis talle meeldib ning oskab öelda “ei” ka siis, kui see teisele osapoolele meeldida ei pruugi.

Isekas või egoistlik olemine ei ole halb ning allpool on välja toodud neli põhjust, miks sellised inimesed elus õnnelikumad ja edukamad on.

1. Sa langetad kõik otsused iseenda huvides

Isekad inimesed teavad, mida nad elult tahavad ja mida mitte. Nad kuulavad oma sisetunnet ning ei lase kellelgi ennast halvasti kohelda. Kui sa käitud iseenda suhtes väärikalt ja armastad iseennast, on ka sinu elu palju kvaliteetsem. Isekas inimene ei ole mõjutatav, küll aga kuulab ta alati heameelega teiste arvamust. See ei ole negatiivne omadus. 

2. Sa elad seda elu, mida sina tahad

Palju on inimesi, kes on omaenda elu kellegi teise nimel ohverdanud ja need inimesed ei ole õnnelikud. Varem või hiljem variseb sellise inimese elu kokku, sest ta saab aru, et tal pole elus mitte ühtegi asja, mis teda ennast edasi pürgima motiveeriks. Me kõik peame leidma endale selle kire ja motivatsiooni, mis tekitab tahtmise vaeva näha ja areneda. See omakorda tekitab õnne ja rõõmu ning hommikul ärgates on alati hea tuju – sul on huvitavad väljakutsed, mille nimel tasub hommikul vara voodist välja tulla.

3. Sinu lähedased ei pea sinu pärast muretsema

Edukad ja õnnelikud inimesed on eeskujuks ning oskavad oma elu ise elada, mis tähendab, et nende lähedased ei pea muret tundma, kas ta ikka saab hakkama või mitte. Ei pea muretsema ka sellepärast, kas keegi kasutab teda ära, sest isekas inimene ei lase ennast ära kasutada. Neil ei ole depressiooni – jah, muidugi on ka neil probleeme, kuid positiivselt meelestatud inimene saab takistuste ületamisega lihtsamini hakkama. Selle asemel, et ennast veelgi kurvemaks mõelda, haarab edukas inimene härjal sarvist ja probleem saab lahendatud enne, kui sellest arugi saad.

4. Isekas, edukas ja õnnelik inimene oskab ka teisi aidata

Õnnetu inimene võib küll proovida teistele nõu anda, kuidas õnnelik olla, aga see ei tundu eriti usaldusväärne, sest kui ta ise õnnelik pole, siis vaevalt et tema õpetused toimivad … Edukas ja õnnelik inimene naudib elu, muretseb vähem ning ta oskab ka teisi aidata. Mida rohkem on meie ümber inimesi, kes iseennast armastavad ja oskavad elu elada nii, et nad oleksid õnnelikud, seda vähem on depressiooni ja sõltuvuste küüsis vaevlevaid inimesi. Sõltuvused tekivad inimestel, kes on kergesti mõjutatavad ja kellel ei ole sihti, mille nimel tegutseda.

Väga paljud probleemid siin elus saavadki alguses sellest, et me oleme liiga mõjutatavad ning vastuvõtlikud ka negatiivsele. Kui sa tunned, et sind sunnitakse tegema midagi, mis sulle ei meeldi, siis küsi endalt: miks sa seda üldse teed? Mis juhtub, kui sa seda ei tee? Meil kõigil on üks elu ja see on täpselt selline, nagu me selle ise kujundame.

Allikas: mindbodygreen

Toimetas: Karin Karu