5 tõde: õige ellusuhtumine aitab haigustest lahti saada

4 kommentaari
5 tõde: õige ellusuhtumine aitab haigustest lahti saada

Erinevates artiklites on räägitud sellest, kuidas negatiivsed emotsioonid meie elukvaliteeti ja tervist mõjutavad, ent sellest, millist mõju avaldab meile positiivne mõtlemine, pole palju juttu olnud. Tunnustatud psühholoog dr Scott Barry Kaufman (loe tema kohta lähemalt siin), avaldas hiljuti huvitava artikli, kus ta tõi välja 5 emotsiooni ja nende mõju meie füüsilisele tervisele! Täpselt samamoodi nagu inimesed suudavad ennast haigeks mõelda, on nad tegelikult võimelised end ka terveks mõtlema! Allpool toome välja 5 positiivset emotsiooni ja nende mõjuvõimed:

Erinevates artiklites on räägitud sellest, kuidas negatiivsed emotsioonid meie elukvaliteeti ja tervist mõjutavad, ent sellest, millist mõju avaldab meile positiivne mõtlemine, pole palju juttu olnud. Tunnustatud psühholoog dr Scott Barry Kaufman (loe tema kohta lähemalt siin), avaldas hiljuti huvitava artikli, kus ta tõi välja 5 emotsiooni ja nende mõju meie füüsilisele tervisele!

Täpselt samamoodi nagu inimesed suudavad ennast haigeks mõelda, on nad tegelikult võimelised end ka terveks mõtlema!

Allpool toome välja 5 positiivset emotsiooni ja nende mõjuvõimed:

1. Optimism kaitseb südame tervist

Erinevad uuringud on näidanud, et inimesed, kes jäävad igas olukorras optimistlikuks, haigestuvad harvemini südamehaigustesse. Tegelikult on see üpriski loogiline – kui sa oled rõõmsameelne ning ärritud vähem, on sinu närvisüsteem tugevam ning tugevama närvisüsteemiga inimesed on tervemad.

2. “See oli nii vinge” emotsioon tugevdab meie immuunsussüsteemi

Emotsioonid, mis tekivad siis, kui me näeme või kogeme midagi harukordselt armsat ja lahedat, mõjutavad meid sügavamalt, kui me arvatagi oskame. Eksootilises looduses matkamine, reisimine, uute elamuste saamine – need kogemused juba iseenesest muudavadki elu elamisväärseks ning lisaks sellele tugevdavad ka meie immuunsussüsteemi. Siinkohal mängib rolli see, et inimesed, kes elus rohkem kogevad ja näevad, ei lange nii kergelt depressiooni, sest positiivsed elamused hoiavad nende ellusuhtumise rõõmsana. Depressioon aga nõrgendab inimese immuunsussüsteemi.

3. Armastus ja hoolivus teiste inimeste tugevdab närvisüsteemi

Siiras hoolivustunne ja selle hoolivuse välja näitamine, teiste inimeste aitamine, mõjutab meid endid psühholoogilisel tasandil. Armastuse jagamine ja selle vastu saamine muudab ka närvisüsteemi tugevamaks ja vastupidavamaks. Seega, kui sa näed, kedagi, kes vajab abi, siis aita! Hoolivust pole kunagi liiga palju ja see ei võta tükki küljest ära, küll aga teeb ka sinu enda tervise paremaks.

4. Tänutunne kaitseb südant ja tugevdab immuunsussüsteemi

Ole tänulik selle eest, mis sulle antud on ja hinda seda. Tänutunne, mis tuleb südamest, mõjub meie alateadvusele positiivselt ja innustavalt. Lisaks vähendab see stressitekke võimalust, mis omakorda aitab ära hoida südamehaiguseid. 

5. Armastus iseenda vastu tagab parema elukvaliteeti, tugevama tervise ja õnnelikuma elu

Inimesed, kes iseennast armastavad, naudivad elu rohkem. Nad hoiavad ja väärtustavad oma keha ja toidavad seda vastavalt meie keha vajadustele. Uuringud on näidanud, et inimesed, kes iseendast väga hoolivad, pöörduvad arsti poole ka siis, kui mure on väike ja see hoiab ära riski haigestuda tõsisematesse haigustesse. Oma tervist tuleb hoida – see tagab ka õnnelikuma elu!

Allikas: huffingtonpost.com