6 nippi, kuidas elada täisväärtuslikku elu! Alusta täna!

6 nippi, kuidas elada täisväärtuslikku elu! Alusta täna!

Elu on suurim kingitus, mis meile antud on, ja seda tuleb osata hinnata. See võib olla täis võrratuid hetki, kauneid mälestusi, suuri eesmärke, mis ühel hetkel täituvad, ning kõike seda, millest üks inimene unistada võib. Selleks tuleb aga osata lasta lahti asjadest, mis meile halvasti mõjuvad ja elukvaliteeti rikuvad – kui sa tunned, et sa ei ole õnnelik, siis äkki tuleks sul oma elus paar muudatust teha? Allpool on välja toodud 6 punkti, mille abil saad oma elukvaliteeti parandada ning õigele rajale tagasi liikuda.

Elu on suurim kingitus, mis meile antud on, ja seda tuleb osata hinnata. See võib olla täis võrratuid hetki, kauneid mälestusi, suuri eesmärke, mis ühel hetkel täituvad, ning kõike seda, millest üks inimene unistada võib. Selleks tuleb aga osata lasta lahti asjadest, mis meile halvasti mõjuvad ja elukvaliteeti rikuvad – kui sa tunned, et sa ei ole õnnelik, siis äkki tuleks sul oma elus paar muudatust teha?

Allpool on välja toodud 6 punkti, mille abil saad oma elukvaliteeti parandada ning õigele rajale tagasi liikuda.

1. Sa oled suhtes õnnetu

Kui sa tunned, et suhe, kus sa praegu oled, ei tee sind enam õnnelikuks, siis lõpeta see. Siinkohal peab paika ütlus: “Parem õudne lõpp, kui lõputu õudus!”. Suhe, kus üks osapool on õnnetu, ei jää niikuinii kestma, seega ära raiska oma elu ja liigu edasi. Nii säästad ka oma kallimat, sest ka tema väärib olla suhtes, kus teda tõeliselt armastatakse.

2. Sul puudub kontroll oma tööasjade üle

Inimesed, kes tunnevad, et töökoormus on niivõrd suur, et see kontrollib nende elu, ei saagi olla õnnelikud. Haara härjal sarvist ning sea oma tööasjad korda. See ei ole tegelikult üldse raske, tuleb lihtsalt sorteerida välja olulisemad ülesanded, panna prioriteedid paika ning keskenduda sellele, mis antud hetkel kõige olulisem on.

Tähtis on ka see, et sa tõepoolest teeksid seda tööd, mida sa armastad. Vaid nii on sul võimalik läbi oma töö jõuda uute eesmärkide ja unistusteni ning mis seal salata – kui sa teed tööd, mida sa tegelikult südamest ei naudi, siis sa ilmselt ei naudi ka hommikul üles ärkamist, sest eesootav tööpäev ei paku sulle seda rõõmu, mida ta võiks pakkuda. 

3. Sa ei maga piisavalt

Korralik ja kvaliteetne uni on väga tähtis, paarist tunnist ei piisa ja kokkuvõttes teeb liiga vähene uneaeg sulle karuteene ning sa ei saavuta oma eesmärke või põled ühel eluhetkel lihtsalt läbi. Magamiseks lihtsalt peab aega leidma – see on oluline tervislikust aspektist vaadates, see mõjutab sinu elukvaliteeti ning kõike muud veel peale selle. Seitse kuni kaheksa tundi peaks iga inimene ööpäevas magama!

4. Sa kulutad palju aega asjadele, mida sa tegelikult üldse teha ei taha

Kui sinu elus on mõni kohustus, mis sind õnnetuks teeb või häirib, siis mõtle läbi, kas see on ikka seda väärt? Nagu eelpool mainitud sai, siis vajadusel vaheta töökohta ning alusta kasvõi nullist, oluline on see, et sa teed seda, mis sind õnnelikuks teeb. Jah, ka hobiga on võimalik teenida nii palju raha, et sa elatad end ära!

Kui sa elad kohas, kus sa tegelikult ei tunne end koduselt, siis vaheta elukohta – sinu kodu on sinu kindlus! See peab olema koht, kuhu sa lähed alati rõõmuga.

Ära raiska oma aega asjadele, mis sind õnnelikuks ei tee.

5. Sa ei oska oma aega planeerida

Nii kaotad sa palju aega ja seda iga päev. Kui sul on palju kohustusi, siis tasub kõik ajaliselt paika panna – vähemalt nii palju kui võimalik. Nii säästad aega ja närvikulu, jõuad õigel ajal kohtumisele ja varem koju. Kontrolli oma aega ja kohustusi, muidu hakkavad nad sind kontrollima.

6. Raha kontrollib sind

Raha ei ole kunagi piisavalt, vähemalt meile tundub nii. Aga kui sa vaatad oma kulutused üle ja hakkad rahaasju ette planeerima ning raha kokku hoidma, siis õnnestub sul ühel hetkel oma raha üle kontroll saavutada. See teeb elu palju lihtsamaks ja sa muretsed vähem. Raha on võimalik kokku hoida küll!

Allikas: elitedaily.com