6 pisiasja, mis sinu päeva õnne toovad

Kõik me tahame olla õnnelikud ja elu tõeliselt nautida, ent tänapäeva kiire elutempo juures unustame me sageli üldse ära, mis eesmärgil me midagi teeme. Nii-öelda "orav rattas" elustiil ei tee kedagi õnnelikuks ning just sel põhjusel tuleks õppida oma elus aeg-ajalt väikeseid mõttepause tegema!

Kõik me tahame olla õnnelikud ja elu tõeliselt nautida, ent tänapäeva kiire elutempo juures unustame me sageli üldse ära, mis eesmärgil me midagi teeme. Nii-öelda “orav rattas” elustiil ei tee kedagi õnnelikuks ning just sel põhjusel tuleks õppida oma elus aeg-ajalt väikeseid mõttepause tegema!

Kui sa tunned vahel, et närv on must, siis vajuta oma päevastes tegemistes stopp-nupule ja tuleta endale meelde allpool olevad 6 pisiasja!

Hakka neid soovitusi tasahilju praktiseerima, mõtle nendele sügavamal tasandil ja leia oma elus tasakaal ning harmoonia. 

Kuus väikest asja, mis sinu päeva õnne toovad!

1. Tee iga päev vähemalt üks heategu

Aita abivajajat, kui sa teda näed, naerata ka võhivõõrastele – rõõm on nakkav, osta kodutule päts leiba. Tee komplimente, kuula inimesi ja ole toeks. Tee head – see tunne toob sinu ellu positiivset energiat.

2. Ära mõtle probleemidele, vaid lahendustele

Meil kõigil on probleeme, mõned inimesed oskavad nendest lihtsalt üle olla. Igale murele on lahendus ja selle asemel, et pead murda ja õnnetu olla, tegutse ja leia lahendus. Küsi nõu, kui sa ise murest jagu ei saa. Kõige olulisem – ära jäta ühtegi muremõtet õhku ja magama minnes tee pea kõigest negatiivsest puhtaks. 

3. Naerata

Lihtsalt niisama heast peast naeratada võib kummalisena tunduda, ent tegelikult mõjub see hästi. Naer on nakkav ja pole midagi paremat, kui hommikut naeratusega alustada. 

4. Leia hetk iseendaga olemiseks

Kasvõi viis minutit, mis kuuluvad ainult sinule, muudab sinu elukvaliteeti paremaks, sest sul on võimalus iseennast kuulata ja mõtetes selgust saada. Parim variant oleks need viis minutit täielikus vaikuses või looduses veeta. Leia mugav istumisasend ja lihtsalt ole viis minutit. Viska peast kõik negatiivne välja ja tuleta meelde, et need pisiasjad, mis sinu tuju täna või eile halvaks tegid, on suures pildis täiesti olematud mured. Muretse vähem, seda pole vaja.

5. Kuula iga päev oma lemmiklaulu

Kas sul üldse on oma lemmiklaul, mis sul tuju alati heaks teeb? Meil kõigil on tegelikult laulud, mis meile meeldivad ja mida kuulates tuju kohe paremaks läheb. Kuula muusikat, mis sulle meeldib ja naerata, sest elu on ju ilus.

6. Veeda aega lastega

Lapsed on siirad ja pakatavad positiivsusest! Hoia lähedaste lapsi, kui sul endal veel lapsi pole ning võta aega, et kuulata, mida nad räägivad. Ütlus “lapsesuu ei valeta” peab paika ja vahel oskavad lapsed öelda just neid asju, mida sul kuulda on vaja. Laste rõõm on nakkav ning neilt on palju õppida – lapsed oskavad elust rõõmu tunda.

 

Buduaar.ee