10 maailma kõige kallimat toiduainet

10 maailma kõige kallimat toiduainet

Toit on teatavasti midagi, milleta me keegi hakkama ei saa, kuid see on ka miski, millele oleme nõus kulutama lausa naeruväärselt suuri summasid. Exploredia.com uuris välja, millised on maailma kõige kallimad toiduained.

Toit on teatavasti midagi, milleta me keegi hakkama ei saa, kuid see on ka miski, millele oleme nõus kulutama lausa naeruväärselt suuri summasid. Exploredia.com uuris välja, millised on maailma kõige kallimad toiduained.

1. Safran, 500-5000 dollarit

Kõige kallim safran on Iraanis kasvanud safran ning selle pulbri poole kilo eest võidakse küsida lausa 5000 dollarit.

2. Kaaviar, 25 000 dollarit

Kaaviaride menüüs unikaalseim on Almas ehk maailma kalleim kaaviar. Selle kaaviari kilo eest tuleks välja käia 25 000 dollarit.

3. Wagyu veiseliha, 2800 dollarit

Jaapanist pärit liha. Väidetavalt masseeritakse elusveiseid (enamasti Tattori Black Wagyu veiseid) iga päev harjadega ja neile joodetakse sisse paar-kolm liitrit õlut päevas, samuti on toit väga valitud. 

4. Densuke arbuus, 6100 dollarit

Musta värvi koorega Densuke arbuusi eest ollakse maailmas nõus välja käima 6100 dollarit. Densuke arbuuse kasvatatakse Hokkaido saarel. 

5. Trühvlid, 160 406 dollarit

Maailma kallimad trühvlid on Itaalia kastanite all kasvanud valged Alba trühvlid. 

6. Bageli saiake, 1000 dollarit

Ilmselt ei osanud sa seda siit nimekirjast küll leida? Kuid see on tõsi! Maailma kõige kallim Bageli sai müüdi 2011. aastal tuhande dollari eest. Kuid tegemist ei olnud tavalise saiakesega, vaid valge trühvli- ja juustukreemiga üle valatud ja goji marjadega täidetud Bageliga.

7. Fritatta, 65 dollarit/ (28,35 grammi )

Frittata näol on tegemist Itaalia omletiga. Maailma kalleim Frittata sisaldas kaaviari, lobstereid ning oli valmistatud parimatest munadest. Ning selle untsi (28,35 grammi) eest küsiti 65 dollarit.

8.  Sundae jäätis 1000 dollarit

Rikkalikult kaunistatud jäätiseportsjon kannab nime sundae, mis hääldub kui sunday ehk pühapäev. Maailma kalleim sundae sisaldas Tahiti vaniljejäätist ning olid kaetud 23-karaadise söödava kullaga ja nagu sellest veel küllalt poleks, oli see ka üle valatud maailma kallima šokolaadiga, mis kannab nime: Amedei Porcelana. 

9. Muskusmelon , 20 000 dollarit

Ka see maailma kalleim toiduaine on pärint Jaapanist. Muskusmeloni tüki eest küsitakse ligi 20 000 dollarit. Tegu on ülimalt magusa ja mahlase melonisordiga.

10. Matsutake seened, 1000 dollarit/kg

Matsutake on Jaapani metsaseen. Kuna seened kasvavad vaid teatud ajal ja vaid teatud kohtades, muudab see seene väga haruldaseks ja kalliks.

 

Triin Tisler