Ameeriklaste rämpstoidu top 10

Kiirtoit koos oma burgerite, pitsade ja friikartulitega hakkab vaikselt maailma vallutama. Ameerikas levib selline toitumine nagu epideemia ning üha rohkem väikeseid lapsi on ülekaalulised. Üks burger või Happy Meal paar korda kuus ei tee tervisele mingit häda. Muretsemiseks on põhjust alles siis kui selline küllastunud rasvade söömine muutub igapäevaseks. 
Millised rämpstoidud on ameeriklaste lemmikud?

 

10 koht. Pizza Hut’i Pepperoni pizza

Pizza Hut’i teised pizzad said ka palju hääli,kuid ülekaalukalt võitis siiski pepperonipizza.

9 koht. Subway Steak and Cheese Sub

Võileib mõnusalt suure lihakäntsakaga ning ohtra juustuga. Kes küll suudaks sellele ära öelda?

8 koht. Arby’s Roast Beef Sandwich

See oli päris esimene asi, mis selle restorani menüüs juba alguspäevil oli. Praeguseks on Arby arenenud suureks ettevõtteks ning pakub muudki kui rostbiifivõileiba.

7 koht. KFC’s Bucket of Original Recipe Chicken

Jaa.. KFC on populaarne, siiski enamus nende toiduvalikust sattus top 20 hulka. “Ämbritäis” kanatiibu leidis 7 koha.

6 koht. McDonalds Big Mac

Siin on juba kõik öeldud! 

5 koht. Hooter’s Buffalo Style Chicken Wings

Kanatiivad lausa peavad laual olema kui läheb õlu joomiseks koos sõpradega. Hootersi menüüs on krõbedad sibularõngad, Caesarisalat grillkanaga ja palju muud head.

4 koht. Wendy’s Big Bacon Classic With Cheese

Dave Thomas vist tõesti armastab oma tütart väga, sellejärgi ka restorani nimi. Dave pööras suurt tähelepanu klientide soovidele ning maitsetele ja lõi ühe maailma parima hamburgeri. Mmm…

3 koht. Papa John’s Cheese Pizza

Kui sulle meeldib ekstra juustu, maheda tomatikastme ning õhukese põhjaga pitsa siis õige koht selle saamiseks on Papa John’s. 

2 koht. Taco Bell Beef Burrito 

“Yo quiero Taco Bell” oli kuulus lause mis tõmbab siiamaani suure hulgal külastajaid Mehhiko kiirtoidurestorani külastama. Ka teised Taco Belli rämpstoiduhõrgutised kogusid palju hääli, siiski aga kõige rohkem võitis inimeste südameid ja kõhtusid Beef Burrito

1 koht. Burger King’s Whopper

Jee jee, esimene koht ongi selgunud. Võitjatiitli on auga välja teeninud Burger King oma Whopperiga. Seda burgerit kutsutakse burgerite kuningaks, mis sisaldab seesamiseemnetega kukleid, mõnusat pihvikäntsakst, värsket tomatit, õhukesi marineeritud kurgiviile ning majoneesi ja ketšupi kastet. Vot see on ameeriklaste lemmiktoit! 

 

 

Välisajakirjanduse põhjal,

Mirjam Simmer

Kokakunsti toimetaja