Et kohting õnnestuks 100% talita nii..

Et kohting õnnestuks 100% talita nii..

Appi, mul on homme temaga kohting! Mis siis kui meil pole millestki rääkida? Mis siis kui ma räägin asjadest, mida ta ei tahaks kuulda? Mis siis kui ma… Siin on mõned nipid, et Sinu kohting kulgeks suurepäraselt ja sellele järgneks ka teine ja kolmas.

Appi, mul on homme temaga kohting! Mis siis kui meil pole millestki rääkida? Mis siis kui ma räägin asjadest, mida ta ei tahaks kuulda? Mis siis kui ma… Siin on mõned nipid, et Sinu kohting kulgeks suurepäraselt ja sellele järgneks ka teine ja kolmas.

Kuula!

Olles kohtingul oleks arukas kuulata 80% oma kaaslast ning rääkida 20% ise . Selline määr on piisav näitamaks sinu kaaslasele, et see millest ta räägib, pakub sulle tõesti huvi ja sa oled huvitatud temast. Sulle ju ka meeldiks kui tema  sind kuulaks? Vasta oma kaaslasele samaga.
Teise kuulamine aitab sul ka teda paremini tundma õppida ja temast rohkem teada saada.

Ära räägi oma eksidest!

Rääkida inimestest, kellega oled minevikus kohtingutel käinud, on klassikaline turn off, ära räägi kohtingul olles oma eelmistest kiindumustest, vigadest minevikus ning suurepärastest suhetest. Kui aga kaaslase jutt hakkab vaikselt sinna kiskuma, siis muuda kiiresti teemat ja juhti ta mõtted mujale.

Telli PÄRIS toitu

Paljudele meestele ei meeldi kui naine tellib kohtingul olles vaid taldrikutäie rohelist, selleks et mitte kaalus juurde võtta. Isegi siis kui dieeti pead, ära näita seda sellel õhtul välja ning telli midagi kõhtutäitvamat.

Ära ole liiga avameelne

Tahad olla aus, kuid sa ei taha rikkuda seda ilusat momenti, rääkides asjadest, mis sinu kaaslasele võib-olla üldse korda ei lähe, või mida tal on lausa piinlik kuulda, sest need tunduvad liiga isiklikud. Selle vastu aitab väikene nipp: küsi endalt sageli, kas sinule meeldiks kuulda vestlust sellel teemal? Kas sind huvitaks see? Kui vastus on EI, siis jäta see teema sellel kohal katki. Pole vaja rääkida sul enda tervisest, isiklikest-  või tööprobleemidest.

Pane rõhku miimikale ja kehakeelele

On tõestatud, et inimesed kõnelevad tunduvalt pikemalt kui nad miimilist kinnitust saavad. Nooguta aeg-ajalt, ela jutule oma miimikaga kaasa.  Kui sinu kaaslane mõnd kurba juhtumit kinnitab, jää tõsiseks ja ilmuta kaastunnet. Lõbusatele seikadele vasta loomulikult naeruga.

Ära karda vaikust

Just, ära karda vaikusehetki! See vaikus ei pea olema üldse piinlik, see on hoopis loomulik ning ka romantiline. Ära püüa lämmatada õhku liigsete sõnadega – pigem nautige vaikusehetke ning näidake üksteisele kui palju teile meeldib koos olla.

Ole sina ise…

Kui sa tahad, et teie suhe oleks kauakestev, siis pead sa kohe laskma oma kaaslasel näha päris sind. Ära mõtle sellele, kas su kaaslasele meeldiks see pool sinust?! Ole lihtsalt sina ise.

Kutsu teda nimepidi

Esiteks, aitab see ära hoida katastroofi, et võid nime ära unustada, ja teiseks – nimed on sümbolid, millega me ennast identifitseerime. Juba see, kui meie nime positiivses seoses nimetatakse, loob usalduse.

Ära unusta viisakust!

Pole ju hullemat romantikatapjat kui röhitsev ja mäletsev  kaaslane teiselpool lauda. Viisakusereegel käib ka selle kohta, kuidas pöörduda teid teenindava ettekandja või kelneri poole.

Tee komplimente!

Kõigile meeldib kuulda aeg-ajalt ilusaid sõnu. Kasulik on neid ilusaid sõnu poetada ka kohtingul oma kaaslase mõtete, ideede ja tema väljanägemise kohta. Kuid ära nendega liialda! Kaks või kolm õigel ajal puistatud komplimenti on piisav.

Ära ole liialt kontrolliv!

Sinu kaaslane ei oleks ju sinuga siin, kui ta ei oleks sinust huvitatud. Seega, ära raiska aega sellistele mõtetele nagu: Kas ma teen kõik õigesti? Mis ta minust arvab? Näen ma hea välja? Ürita need paratamatud mõtted maha suruda ning kõik läheb oodatust paremini. Tee seda, mida tol hetkel parimaks pead, sest sa ju tahad, et sa  meeldiksid talle just sellisena nagu oled.

Küsi!

Küsimused on  huvi ja lugupidamise väljendus. Haara  kaaslase sõnasabadest, küsi ja päri asjade kohta, mis sulle huvitavad tunduvad. See näitab talle, et kuulad teda tähelepanelikult ning sind huvitab tema jutt.  Esita küsimusi: üksikasjade, tagamaade, unistuste, kartuste ja lootuste kohta.

Jätke välja religioon ja poliitika

Kindlasti jätkuks teil mõlemal nende kahe teema puhul juttu kauemaks, kuid romantiline kohting pole just parim koht nendest rääkimiseks. Poliitika ja religioon on väga vastuolulised teemad ja võivad kiiresti riiu üles kiskuda ning seda pole ju vaja.

Ära väldi silmsidet!

Pole midagi romantilisemat kui vestluse käigus oma kaaslasele silma vaadata. Ka uuringud on kinnitanud, et end on võimalik meeldivamaks teha üksnes kaaslasele silma vaadates.

Ära muutu liialt emotsionaalseks

Muidugi, olles romantilisel kohtingul, tunned sa end õnnelikuna, seksikalt ja hästi. Kuid ära räägi sellest väga palju. Vahel võib hetkeolukorra kiitmine selle hoopis ebamugavamaks muuta. See aga ei tähenda, et sa ei võiks oma kaaslasele komplimente öelda, näiteks seda, kuidas sa temast hoolid ja kui eriliseks teda pead.

Lülita välja oma mobiiltelefon

Kõne vastuvõtmine kohtingul on ebaviisakas ning telefonihelin rikub kahtlemata romantilise õhkkonna.

 

 

Suurepärast  kohtingut!

Ja ära unusta meiega jagamast, kuidas Sul läks…

 

Triin Tisler

Buduaar.ee