Reklaam sulgub sekundi pärast

Ka modellid käivad paastulaagris

Kaunid ja säravad modellid Anna ja Natalie Uljanova võtsid ette pika teekonna looduskaunisse kohta, et läbi teha paast. Paastulaager, kus presidendiprouagi puhkas, andis  hea enesetunde ja oodatud kaalulanguse.

Kaunid ja säravad modellid Anna ja Natalie Uljanova võtsid ette pika teekonna looduskaunisse kohta, et läbi teha paast. Paastulaager, kus presidendiprouagi puhkas, andis  hea enesetunde ja oodatud kaalulanguse.


Kust tuli mõte paastulaagrisse minna?
Mõtlesime, et enne raske kooliaasta algust võiks kõigest natuke eemal olla ning väike organismipuhastus ei teeks ka paha. Muidugi on ka hea ja mõttekas teha paast kevadel enne rannahooaega.

Olete ennegi paastunud?
Oleme eelnevalt paastunud ühe korra samuti 5 päeva.

Kas eesmärk oli pigem kaalulangus või organismi puhastamine?
Anna:
Mõlemad. Alati tunned ennast paremini kui oled kõhnem. Kindlasti leidub ka kapis neid väiksemaid pükse, mida tavaliselt ei kanna. Nende uuesti kasutuselevõtt annab mõnusa enesetunde.
Kuna tänapäeva toitudes on palju säilitusaineid, mis ei pruugi kohe organismist väljuda, siis paast on just selleks sobilik.
Natalie: Pigem eesmärk oli mitte kaalust alla võtta, vaid organismipuhastus teha.

Kuidas tegite laagrivaliku, miks just sinna laagrisse?
Määravaks osutusid: paastumine toimub taimsel baasil, ümbruskond ( Lusika Talu), juhendajal on pikaaegsed kogemused. Juhuslikult sattusime lugema ka presidendiproua sealsest külastusest, see tekitas ka usaldusväärsuse.

Kuidas paastumine toimus?
Igapäevaselt jõime palju sidrunivett ja taimset teed.
Käisime jalutamas, erinevates massaažides ja saunas. Enne neid protseduure võtsime 2-4 teelusikat mett. Neid protseduure tegime iga päev.  Jalutuskäigud olid päris pikkad - kuni 9 km päevas. Pesime keha ja juukseid ainult veega ning  mingeid kreeme ega õlisid (v.a massaažis) ei kasutanud. Toimusid ka mõned loengud, näiteks paastu alustamisest ja väljatulemisest.
Kokku oli tulnud eestlasi igast Eestimaa servast ja isegi välismaalt NY-st. Kuna kokku tulnud seltkond oli väga mõnus, siis õhtuti sai ka natuke kudrutatud ja koos reporterit vaadatud.

Milline oli kõige raskem osa paastust?
Natalie:
Kõige raskem osa paastust oli vastu pidada ja mitte murduda. Kolmandal päeval oli minul suur nõrkus, olin peaagu murdumas, aga peale tee joomist ja mee võtmist oli enesetunne väga hea, lihtsalt pead iseendale ka sisestama, et saad hakkama ja mõtted toidust eemale viima, sest see oli minul esimestel päevadel suur probleem :)
Anna: Kõige raskem osa on paastust väljatulemine. Kuna tulles tagasi koju ei saa hakata kohe kõike sööma, mida oled paastu ajal peas ette kujutanud.
Kui paast kestab viis päeva, siis lisaks sellele kulub 3-4 päeva toibumisele.

Milliseid põhimõtteid paast järgis?
Looduslikke põhimõtteid. Ei mingeid kemikaale ega klistiiri. Kõik loomulikul teel.

Mis te arvate, miks on paast hea?
Anna: Puhastamiseks. Ei soovi mingeid jääkaineid oma kehasse.
Samas puhkab keha ja nahk ka tavaelust, saab nautida mitmeid protseduure, pikki jalutuskäike ja mõnusat värsket maaõhku. 
Natalie:  Mulle tundub, et paast on hea, sest see mõjub hästi nii mu organismile kui ka enesetundele. Peale paastumist on väga hea ja kerge olla, küll natuke nõrk, aga sellegipoolest hea. Paastumine on hea, sest kui uuesti hakkad toituma, siis pöörad suuremat tähelepanu toidu kogustele ja valikule ja kui paastuda tihedamini, siis harjudki ilusti tervislikult toituma.

Millest leidsite lohutust, kui oli raske?
Natalie:  Lohutust saime teineteiselt, alati on hea minna sellise inimesega paastuma, kellega on hea olla ja kes on positiivse mõtlemisega.
Anna: 3-4 teelusikatäit mett ja jalutuskäik värskes õhus.

Millised on tulemused?
Anna: Värske ja energiline enesetunne.
Natalie: Tulemused olid head, võtsin kaalus alla 3 kilo ja enesetunne on super.

Kuidas teie söömisharjumused on muutunud?
Söömisharjumused on muutunud tunduvalt, kuna toitume nii tervislikult kui võimalik ja üritame süüa ainult värsket toitu.

Plaanite edaspidigi paastuda?
Anna: Nii kui aega ja mahti on, siis kindlasti, kuid seda tehakse üks kuni kaks korda aastas.
Hea soovitus neile, kes plaanivad paastulaagrisse mina, kuid kardavad näljatunnet - näljatunnet ei teki, sest tegevust on küllalt. Esimesed kaks päeva võivad olla raskemad, selleks tuleks ennast lihtsalt vaimselt ettevalmistada.
Natalie: Minu soovitus paastujatele on võimalusel võtta kaasa hea kaaslane ja usk iseendasse, sest see on peamine, ja uskuge mind, tulemus on väga hea. Ja kui seltsikaaslast pole, siis sealsed paastujad on ka väga toredad ja huvitavad ning väga sõbralikud.

/Mari Ojasaar/