Reklaam sulgub sekundi pärast

Kuidas pakkida reisikohver nutikalt?

Reisimine kuulub nüüd juba endastmõistetavalt meie elu juurde. Lõõgastavate puhkusenädalate kõrval on paljude daamide kalendris ka regulaarsed tööalased sõidud ja lennud. Seoses sellega tekib iga kord sama küsimus: mida kaasa võtta ja kuidas siiski pisut pagasimahtu säästa? Lõpuks tahame ka teel olles šikid välja näha- aga ilma ebavajalikku kraami kaasa vedamata!

Reisimine kuulub nüüd juba endastmõistetavalt meie elu juurde. Lõõgastavate puhkusenädalate kõrval on paljude daamide kalendris ka regulaarsed tööalased sõidud ja lennud. Seoses sellega tekib iga kord sama küsimus: mida kaasa võtta ja kuidas siiski pisut pagasimahtu säästa? Lõpuks tahame ka teel olles šikid välja näha- aga ilma ebavajalikku kraami kaasa vedamata!

Võtke reisile kaasa võimalikult vähe ehteid. Katsetage eelnevalt, millised asjad millise riietusega sobivad, ja jätke kõik ülejäänu koju.

Veenduge enne reisi, kas teie riietus on tõesti laitmatult korras. Lahtine nööp kinnitage pigem sobiva niidiga kodus kui hädapärase niidiga hotelli õmbluskomplektist.

Traditsioonilistel organiseeritud laevareisidel ja lõbusõitudel on nõutav ulatuslik riiete valik, mis sisaldab ka õhtukleiti ja otstarbekohaseid, kliimavööndile vastavaid riideid maaleminekute puhuks. Informeerige end eelnevalt, millised riietusvormid laeval kehtivad.

Kui teid on kutsutud nädalalõpuks küllla ja te ei tea, mida kaasa võtta, küsige täiesti avalikult, millised ettevõtmised on plaanis (ratsutamine, matk, õhtusöök kodus, restoranis, ooperis) ja missugune dresscode on soovitatav. See ei anna tunnistust ebakindlusest või fantaasiapuudusest vaid näitab ainult teie soovi olla vastavalt riides- see on ka märk teie lugupidamisest võõrustajate vastu.

Käsipagas on mõttekas asi, ärge loobuge sellest. Kõiki tähtsaid ja väärtuslikke asju peaksite reisil endaga kaasas kandma ja mitte kohvri hooleks usaldama. Nende hulka kuuluvad teie isiklikud reisi- ja isikut  tõendavad dokumendid, sularaha, tšekid, krediitkaardid, aga ka ravimid. Samuti kallid ehted või teile väga südamelähedased esemed.

Sõites mõnele tähtsale ärilisele või isiklikule sündmusele, pakkige võimalusel oma „esindusriietus“ kaasa käsipagasisse. Kohvritel on tavaks kaduma minna või hilineda just siis, kui nende sisu kõige tungivamalt vajatakse.

Kui te ei taha ärireisile ekstra vabaajariideid kaasa võtta, aga pärast kohtumist soovite ometi pisut vabamalt riietuda, asendage peen pluus sportliku särkpluusiga ning kostüüm või pükskostüümi jakk kootud jaki või pulloveriga.

Jakkide puhul on õlapartii kõige tundlikum detail. Et nad ei tuleks kohvrist välja täiesti muljutuna, polsterdage õlad kas sukkade, aluspesu või kokkurullitud t-särkidega.

Reisiasju pakkides peaksid rasked asjad nagu jalatsid, teksad ja paksem pullover asetsema allpool, õrnemad pluusid aga kõige peal.

Kohvri pakkimisel loeb iga sentimeeter. Kasutage ka oma jalatsite sisemust ja pange sinna sukad, villased kindad ja teised vastupidavamad aksessuaarid.

Pikkadel lennureisidel on abiks hea enesetunde pakike: pehmed sokid, et saaksite jalast võtta kitsad kingad ja et jalad siiski ei külmetaks, kootud jakk või suur õlarätt kaitseks jäise kliimaseadme vastu ning niisutav kreem kuiva õhu korral.

Hinnalisest materjalist kostüümid ja pükskostüümid peavad reisil kõige paremini vastu. Villane, kašmiir, mohäär või nendest materjalisest segukangas on vägagi kohvrikõlbulikud.

Kui osturetk kuulub puhkuse ajal teie lemmiktegevuste hulka, peaksite sisse pakkima ühe kokkupandava lisakoti, et tagasireisil ei valitseks kotis masendav ruumipuudus.

Kortsumisvoltide vastu aitab auruvannitrikk. Käige kuuma duši all või laske vann kuuma vett täis kuni soe veeaur aknad, peeglid ja seinaplaadid uduseks muudab. Riputage kortsunud esemed sellesse troopilisse kiliimasse- järgmisel hommikul on need värsked ja siledad.

Ükskõik millisel maal te puhkate- kui tahate külastada mõnda religioosset paika, siis ärge tehke seda kunagi ranna- või ujumisriietuses.

Ideaalset kohvrit pole tänase päevani veel leiutatud, igal mudelil on oma eelised ja puudused. Kõvaseinalised kohvrid on ideaalsed lennureisidel, sest nad elavad üle ka kõige robustsema kohtlemise. Kahjuks on need rasked ja mitte alati nägusad. Nahkkohvrid näevad peened välja, kuid on tundlikud ja neid peab hästi hooldama. Nailonkohvrid on sulgkerged ja venivad pisut, kui lemmikpullover veel viimasel sekundil kaasa peab mahtuma, kuid nad ei kaitse sisu löökide või paduvihma korral.

Kirjud kunstmaterjalist vöökotid, milles saab kogu puhkuse vältel sularaha ja väärtasju loodetavasti vargakindlalt kaasas kanda, võivad ehk küll praktilised olla- kuid nad pole ilusad. Alternatiiv: väikesed rahakotid kõige hädavajalikuma jaoks, mis mahuvad püksi- või seelikutaskusse. Kõik muu varandus jäägu turvaliselt hotelliseifi, see on niihästi kena kui ka efektiivne vargavastane meetod.

Kui lendate külmast piirkonnast sooja, siis pole enamasti mingit mõtet pakse talveasju lennukisse kaasa võtta. Pange lihtsalt kaks või kolm kerget kootud asja üksteise peale ning pealmiseks kihiks tuulejakk. Oma sihtkohas saate neid öötundidel ühekaupa kasutada.

Kui lendate soojast piirkonnast külma, peate tingimata kaasa võtma käsipagasisse paksu pulloveri ja pardale käeulatusesse sooja mantli. Mõelge ka vastavatele jalatsitele.


Meeldivat reisi!


 

Triin Tisler

Buduaar.ee