Liisi lugu: ema sattus suhtlussaidil välismaise petturi otsa

Liisi lugu: ema sattus suhtlussaidil välismaise petturi otsa

Lugu on minu emast, kuid ka mina sain selles loos kannatada.   

Lugu on minu emast, kuid ka mina sain selles loos kannatada. 

Mu ema on vallaline olnud juba aastaid. Mingil ajahetkel aga avastas ta interneti tutvumissaidid, kus saab tutvuda erinevate meestega. Kuna tal olid väga kõrged kriteeriumid, sai ta ka kirju vähem kui mõni teine. Lõpuks aga hakkas ta kirjutama ühe välismaa härraga. Suhtlus käis inglise keeles ja kuna mu ema seda väga hästi ei valda, olin mina see, kes pidevalt talle kirju tõlkis ja neid kirjutada aitas. 

Nad suhtlesid pikalt, mehel olevat 2 last ning hea töökoht. Pärit olevat ta Inglismaalt. Omavahel saadeti pilte ja suheldi väga palju. Teinekord pidin tõlkima mitmeid kirju päevas. Tundus, et neil klapib omavahel. Kuid umbes kuu-kaks hiljem muutus asi kahtlaseks. Nimelt olevat too härra, nimetagem teda siis Tomiks, läinud Aafrikasse komandeeringusse. Ametilt olevat ta olnud arst. Olles seal aga nädala olnud, polnud tal enam järsult raha. Siis hakati loomulikult küsima seda minu emalt, kes sinisilmselt algselt oma ”netikallimat” ka toetada tahtis. Õnneks suutsin teda sellest siiski säästa ning palusin Tomil emale helistada, et ikka asjad n.ö läbi arutada. Tom helistaski – öösel kell 2. Kuna ta minu ning ema häälel vahet ei teinud, otsustasin temaga ise rääkida. 

Kõigepealt oli veider see, et ta pidi olema  puhastverd inglane, kes kirjutab väga korrektselt. Kuid rääkides on tunne, nagu räägiks kellegagi, kes on seda keelt õppinud vaid algtasemel. Põhijutt käis vaid rahast, summaks oli umbkaudu 500 dollarit. Samuti avaldas mees mitmeid kordi armastust. Peale seda kõnet jäi miski kripeldama ning ütlesin ka emale, et on siin on midagi vale. Huvi pärast hakkasime siis ükspäev Tomi nime (teadsime ju ka tema perekonnanime) googeldama. Vastu vaatasid meile pildid arstihärrast koos oma perega (kelle pilte ta oli ka meile saatnud) ja NAISEGA! Tuligi siis lõpuks välja, et tegu oli kusagilt Aafrikast pärit noorhärraga, kes arvatavasti lootis kiiresti rikastuda ning kasutas selleks ära võõra inimese andmeid ja pilte. Ema enam tema kirjadele ei vastanud, kuigi ”härra” ka nädalaid pärast seda kirjutas, loomulikult rahasooviga. 

Rohkem sellist asja pole juhtunud, kuna ta otsustas lõpuks loobuda otsingutest välismaalt, kuid on ju nii palju naisi, kes on selliste inimeste ohvriks jäänud ja muudkui raha saatnud. 

Mitte kunagi ei või teada, milline inimene on teiselpool kuvarit või milliseks ta osutuda võib. Internetis võime kõik ju endast hoopis teise isiku luua! 

 

Buduaarile Liisilt

 

PS! Kui sul on rääkida oma põnev või õpetlik lugu, siis saada see aadressile info@buduaar.ee. Iga avaldatud loo eest honorar.