Maria Port: Olen dieetide vastane

Buduaar esitas küsimusi edukat rahvusvahelist modellikarjääri edendavale Maria Portile, kes siinmail rohkem tuntud kui Tanel Padari sõbrannana.

Buduaar esitas küsimusi edukat rahvusvahelist modellikarjääri edendavale Maria Portile, kes siinmail rohkem tuntud kui Tanel Padari sõbrannana.

Vanus: 18
Pikkus: 175,5 cm
Mõõdud: 83-60-89 cm
Riiete suurus: 34 (4)
Jalanumber: 38,5 (9)

Millised on sinu ilunipid?
Ei olegi otseselt ilunippe, kuid joon palju vett, armastan end magades välja puhata ja hoian näonaha puhtana. Peale selle kasutan kvaliteetset kosmeetikat ja kreeme.

Millised on modellitöö head ja vead?
Hea on loomulikult see, et saan näha ja tundma õppida erinevaid riike, kultuure ning kohata huvitavaid inimesi. Kahjuks muutub see kõik pikapeale väsitavaks ja see saabki miinuseks. Sellistel hetkedel tuleb ennast kokku võtta, mõelda headele külgedele ja edasi püüelda.

Edukal modellil on kindlasti ka palju rikkaid austajaid. Kas kõikidest ahvatlustest (head tööpakkumised välismaal, jõukamad austajad, põnev elukeskkond) hoolimata oled kindel, et tuled kunagi lõplikult kodumaale elama?
Ei me ette tea, mis elu meil tuua võib ehk never say never! Üks on kindel – kodumaa jääb alati kalliks ja väike igatsus kipub välismaal viibides alati kallale.
Kas modellide omavaheline konkurents on tihe? Kuidas hoiad ennast pidevalt tasemel (konkurentsivõimelisena)?
Ilusaid tüdrukuid on kahjuks või siis õnneks maailmas väga palju ja konkurents on
paratamatu. Peale vormisoleku tuleb osata meelde jääda ja julgeda erineda. Suurt osa mängib kindlasti ka enesekindlus ja usk iseendasse – ilma selleta ei saa kuidagi.

Kas jälgid oma söömisharjumusi? Loed kaloreid, sööd tunde järgi, teed palju trenni? Kas lubad endale aeg-ajalt ka rämpstoitu?
Hehee, see on see koht, kus ma tahaksin öelda, et jah, toitun ülitervislikult, teen iga päev trenni ja rämpstoit ei tule kõne allagi. Tegelikkuses on aga nii, et korralikult söön siis, kui aega ja isu on, trenni teen ka vaid aeg-ajalt ning rämpstoit maitseb hea. Õnneks on mind õnnistatud kiire ainevahetusega ja heade geenidega.

Milliseid toidulisandeid võtad?
Oeh, toidulisandite võtmisest ei ole mul siiamaani kahjuks midagi välja tulnud. Olen paar korda üritanud, aga mingi aeg on nende võtmine ununenud ja nii on see sinnapaika jäänudki.

Mida ütleksid noortele neidudele, kes hakkavad juba 10–12-aastaselt dieete pidama, et modellidele sarnaneda?
Isiklikult olen igasuguste dieetide vastu. Ma ei usu, et ühelgi 10–12-aastasel neiul oleks põhjust
dieeti pidada. Maailmas on nii palju põnevaid ameteid, modellindus on vaid üks neist. Kui aga tahtmine on väga suur, siis vormispüsimiseks aitab pigem pidev treening ning tervislik toitumine.

Millised on sinu tulevikuplaanid?
Kindel on see, et kavatsen edasi õppida. Elu on nii huvitavate keerdkäikudega, et ei hakkaks hetkel rohkem spekuleerima. Kindasti mingid unistused ja eesmärgid on, aga need jätaksin hetkel enda teada. :))

Buduaar Shopping Suvi 2008
Küsitles Mari Ojasaar