MEESTELE: 17 lauset, mida oma beebiootel kallimale kunagi öelda ei tohiks

''Jälle sa sööd - kas sa liiga paksuks ei karda minna?'' - No iga naine (ja iga ajudega mees) saab sellest aru, et see pole vastuvõetav lause raseduse ajal. Või olgem ausad - üldse mingil ajal! Kui just söömishäiretega tegemist pole. Aeg, mil naine ootab beebit, ei ole võrreldav ühegi muu eluetapiga ja heeringad vahukoorega on need 9 kuud täiesti okei! Su kallim kogeb parasjagu igasuguseid erinevaid hormonaalseid muutuseid. Nii et kui ta nutab näiteks selle pärast, et soolaküpsised said otsa, siis hinga sisse ja välja ja lase sel minna. Ja hops-hops poodi kreekerite järele.

”Jälle sa sööd – kas sa liiga paksuks ei karda minna?” – No iga naine (ja iga ajudega mees) saab sellest aru, et see pole vastuvõetav lause raseduse ajal. Või olgem ausad – üldse mingil ajal! Kui just söömishäiretega tegemist pole. Aeg, mil naine ootab beebit, ei ole võrreldav ühegi muu eluetapiga ja heeringad vahukoorega on need 9 kuud täiesti okei! Su kallim kogeb parasjagu igasuguseid erinevaid hormonaalseid muutuseid. Nii et kui ta nutab näiteks selle pärast, et soolaküpsised said otsa, siis hinga sisse ja välja ja lase sel minna. Ja hops-hops poodi kreekerite järele.

1. ”Jälle sa sööd – kas sa liiga paksuks ei karda minna?”

19 Things You Should Never Say To Your Partner When She's Pregnant
No iga naine (ja iga ajudega mees) saab sellest aru, et see pole vastuvõetav lause raseduse ajal. Või olgem ausad – üldse mingil ajal. Kui just söömishäiretega tegemist pole. Aeg, mil naine ootab beebit, ei ole võrreldav ühegi muu eluetapiga ja heeringad vahukoorega on need 9 kuud täiesti okei!

 

2. ”Mmm, kui hea ja värskendav õlu ikka on!”

Rasedad naised ei tohi juua ja selline lause võib tegelikult päris tõsiselt vihastada. Sellise lause väljaütlemine näitab, et sa ei ole isaks saamiseks päris valmis ja käitud nagu pubekas ja mats. Mehe pidev joomine ei tekita ühelegi naisele kindlustunnet ja mida meil siis veel sellises eluetapis vaja on?!

 

3. ”Jeerum, küll kodu on ikka sassis!”

“Geez, the house sure is messy.”
No jumal hoidku – aita siis naist, tee ise korda või palka koristaja! Rase naine ei jaksa vahel lihtsalt püstigi seista. Usu mind, sa ei kujuta ette, mis tunne see on.

 

4. ”Lapsetoa värvid? Vali, mis tahad, mind ei huvita. Sa tead paremini.”

Kui su partner küsib su arvamust, ei tähenda se, et ta peaks sind värvieksperdiks või sisekujundusmaailma geeniuseks. Ta tahab sinuga lihtsalt asju arutada, et näha, et sina oled perepunumisega sama palju seotud nagu temagi. Pole midagi hullemat, kui raseduse ajal end üksikuna tunda ja uskuge – selline väike asi paneb raseda naise end nii tundma!

 

5. ”Sa tahad JÄLLE lapse nimesid arutada??”

19 Things You Should Never Say To Your Partner When She's Pregnant

Lapsele nime valimine on üks olulisemaid asju enne lapse sündi. Võiksid ju ometi entusiastlik olla isegi, kui olete juba mitu nädalat samal teemal arutanud? Teie ühine laps kannab seda nime ju elu lõpuni, kui te just väga puusse ei pane selle otsusega…

 

6. ”Miks me peame pidevalt lapseriideid ostma? Ta pole ju veel sündinudki!”

“Why do we have to keep shopping for baby clothes?”

Sest see aitab naisel tunda, et teete kõik, et olla suureks sündmuseks valmis! Nii et kui naine tahab minna beebiasju ostma, mine kaasa või anna oma krediitkaart. Viimast varianti soovitan vaid siis, kui naine seda reaalselt eelistab.

 

7. ”Kõnni kiiremini!”

19 Things You Should Never Say To Your Partner When She's Pregnant

Rasedad naised ei suuda üldiselt kiiresti kõndida. Teadagi, et mehed hakkavad surema, kui neil palavik 37,2 ja naine teeb endiselt kõik kodutööd, toidud, kasvatab lapsed, kui temperatuur 40 on. Nii et kui su rase naine ei suuda kiiresti kõndida, siis arvesta sellega. Kui naisel just isiksusehäireid pole, siis ta ei liialda. Nii see on ja kui see sulle ei sobi, oled põhimõtteliselt lihtsalt jobu. Võta ta sülle siis…


8. ”Tegelt ka nutad selle pärast või?”

19 Things You Should Never Say To Your Partner When She's Pregnant

Su kallim kogeb parasjagu igasuguseid erinevaid hormonaalseid muutuseid. Nii et kui ta nutab näiteks selle pärast, et soolaküpsised said otsa, siis hinga sisse ja välja ja lase sel minna. Ja hops – hops poodi kreekerite järele.

 

9. ”Sorry kallis, kreemiküpsised olid otsas, nii et tõin sulle hoopis midagi tervislikumat!”

Tead mees, selle peale võib su armas kallis beebiootel printsess sind igasugustesse huvitavatesse sihtkohtadesse saata. Mehed ei kujuta ette, kui tugevad need isud on, mida naine raseduse ajal kogeb! Kui ta peab midagi saama, siis ta reaalselt PEAB seda saama.

 

10. ”Lehitsesin veits neid beebiraamatudi, tean nüüd piisavalt palju.”

Bauhausi või Maksemarketi kliendilehte on okei ”lehitseda”. Beebiraamatuid, mis koju muretsetud on, tuleb lugeda. Kui beebi sündinud on, oled õnnelik, et selle väikse pingutuse läbi tegid.

 

11. ”Kuule, beebi sünnini on veel kõvasti aega. Pole mõtet veel lapse tuba valmis panna, praegu muudki teha!”

Mees, sa ei tea, mis on emainstinkt. Kõik peab olema turvaline ja hea enne, kui beebi sünnib. Kui lapse tuba tuleb nagunii mingi hetk valmis seada, siis miks mitte teha seda juba nüüd? Eriti, kui see su naisele hea tunde tekitab. P.S. Alati on muudki teha. Ega lisaaega siis teki, kui laps sündinud on.

 

12. ”See aeg on mulle ka raske!”

19 Things You Should Never Say To Your Partner When She's Pregnant

Kindlasti ei ole see mehele kergeim aeg elus. Naise hormonaalsed muutused tekitavad talle igasugu tujusid, isusid jne.  Just, – TALLE, sinu armsale kaasale. Ära arva, et tal endal on lihtne nende muutustega harjuda! Kohe kindlasti ei ole see, mida sina tunned võrreldav sellega, mida sinu naine läbi elab.

 

13. ”Wow, küll Liis Lass on heas vormis pärast lapse sündi!”

Su kallim on arvatavasti natuke mures oma välimuse pärast peale lapse sündi ja tegelikult ka raseduse ajal, kuigi kaalutõus on ju loomulik ja normaalne. Aga ikkagi, enamus naisi pole harjunud olema paksukesed. Nii et näpuga näitamine paluks ära unustada, kui sa just totaalselt tülli ei taha pöörata.

 

14. ”Mind pole arsti juurde kaasa ju vaja, eks?”

“You don’t need me at the doctor’s appointment, right?”

Muidugi pole VAJA, aga su naisele väga meeldiks, kui arstivisiitidel kaasas käiksid… Näita, et hoolid!

 

15. ”Rahune maha!”

19 Things You Should Never Say To Your Partner When She's Pregnant

Kui sa elu jooksul pole õppinud, kui halb idee on öelda naisele ”rahune maha”, siis nüüd, raseduse ajal oleks küll viimane aeg õppida.

 

16. ”Sa oled viimasel ajal pidevalt nii väsinud.”

19 Things You Should Never Say To Your Partner When She's Pregnant

Jah, geenius. Kujutad ette, et see võib olla selle pärast, et ta on rase?

 

17. ”Tahaks massaaži, kallis!”

19 Things You Should Never Say To Your Partner When She's Pregnant

Sa ehk ei saa nii palju hoolitsust oma naiselt nende 9 kuu jooksul, kuid samas sa ei pea ka ringi käima, väike inimene sinu sees ning siis sünnitama. Ehk masseeriksid hoopis oma naise jalgu vahelduseks? Usu mind, need on väsinud.

 

18. Üks, mida öelda võib ja tasub:

”Sa oled imeline ja ma pole iialgi veel olnud sinu üle nii uhke nagu nüüd!”

19 Things You Should Never Say To Your Partner When She's Pregnant
Jah, isegi, kui reaktsioon on selline. Sisimas tekitab see naisele turvatunnet ja kasvatab armastust ja respekti Sinu vastu.
Triin Tulev