NIPID! Kuidas oma välimus näiliselt hinnalisemaks muuta?

NIPID! Kuidas oma välimus näiliselt hinnalisemaks muuta?

Kes meist ei ihkaks sõbranna kadedat pilku enda uuel kleidil, ning hüüatust: „Vau, see vist maksis terve varanduse!“ Isegi kui sa talle noogutavalt vastata ei saa, on hea teda, et rõivaste väljakandmises oled sa tõeline meister. Selleks et jätta oma igapäeva look’ist kallimat muljet kui see tegelikult on, ei ole sul sugugi vaja tervet varandust kulutada. Piisab vaid sellest, kui tead mõnd nippi, mille abil oma look hinnalisemaks muuta.

Kes meist ei ihkaks sõbranna kadedat pilku enda uuel kleidil, ning hüüatust: „Vau, see vist maksis terve varanduse!“ Isegi kui sa talle noogutavalt vastata ei saa, on hea teda, et rõivaste väljakandmises oled sa tõeline meister. Selleks et jätta oma igapäeva look’ist kallimat muljet, kui see tegelikult on, ei ole sul sugugi vaja tervet varandust kulutada. Piisab vaid sellest, kui tead mõnd nippi, mille abil oma look hinnalisemaks muuta.


1. Pane rõhku kvaliteetsetele materjalidele.

Miks Hermès’e kott maksab mitu sinu kuupalka või Elie Saab’i kleiti soetades peaksid pool aastat söömata olema? Sest materjalid, millest neid tooteid valmistatakse, on kvaliteetsed. Ja kvaliteet tähendab asjade pikka eluiga ja luksuslikku välimust. Sinu riietuse muudab otsejoones näiliselt kallimaks see, kui oskad valida kvaliteetseid kangaid. Odavad, kulunud ja pleekinud materjalid tuntakse juba kaugelt ära. Eelistada tuleks naturaalseid kangaid, mis ei sisalda rohkem kui 20% sünteetikat.

 

2. Investeeri hinnalistesse aksessuaaridesse.

Kiirmoepoe letil ilutsevad kassikullast keti otsas kutsikad on küll nunnud, kuid kahjuks on nende sära juba paari nädala pärast kadunud ning siis ehib sinu kaela vaid tuhm kujuke, mis ei paista kohe üldse hinnaline välja. Seega, kui oled juba jaki või kleidi pealt kokku hoidnud, võiksid investeerida kvaliteetsetesse kottidesse, vöödesse ja ehetesse. Iga tüdruku garderoobi peaks kaunistama üks täisnahast kott ja kvaliteetsed kingad. Eriti õnnelik oled sa siis, kui sul on lisaks neile veel olemas kaunis siidirätik ja kvaliteetne käekell.

 

3. Ära raiska raha igapäevaesemetele.

Jah, kui disaineributiigist osta kõik igapäevased riideesemed, siis võid end tõesti võlgadesse šopata. Maikad, T-särgid, seelikud, kleidid ja teksased – neid võid rahumeeli edasi hankida mõnest kiirmoeketist. Kandes neid koos hinnalise koti, kella või kingadega, ei oska keegi isegi kahtlustada, et sinu pluus võis maksta vaid kümme eurot! 

 

4. Miksi ja katseta. On ju ammu teada tõde, et stiilitunnetust raha eest osta ei saa. Teisisõnu tuleb sul meeles pidada, et isegi kui sa võiksid end pealaest jalatallani Armanisse või Balenciagasse riietada, ei tähendaks see veel seda, et sa oled stiilselt riides. Selle asemel et raisata sadu või isegi tuhandeid eurosid riietele, mis ei pruugigi sind kaunistada, ole pigem loov ja asu kokku sobitama nii second hand’i kui ka kiirmoebrändide kraami ja kallimaid hinnalisemaid esemeid. Usu, et sa üllatud, kui šikk tulemus on võimalik saavutada asju sobitades ja kombineerides.

 

5. Kvaliteedikontroll.

Kui oled kvaliteetrõivaste jahil, siis ole ettevaatlik. Sageli on sõna „kvaliteet“ sõna „kallis“ sünonüüm ning sellepärast ole ostes tähelepanelik ja vaata üle kõik õmblused, servapalistused, nööbid, tootevärv ja kangajooks. Hargnev ja tuhmiks pleekinud brändijakk võib välja näha veel hullem kui nurgapealsest poest ostetud paarikümneeurone jakike. 

 

6. Tee ise väikseid muudatusi.

Kui sinu lemmiksärk on sulle igavaks muutunud, kuid samas ei taha sa seda veel minema ka visata, siis anna talle uus hingamine. Osta poest erineva kuju ja värviga nööpe ning õmble need lemmikpluusi kaelusesse. Sama värskenduskuuri võid proovida ka oma lemmikkleidiga – osta poest mõned litrid ja õmble need kleidi kaelusesse ning ühe hetkega oledki saanud omale uue ja ägeda kleidi, milles ei jää kindlasti ka komplimendid tulemata!

 

7. Must on ajatu ja elegantne.

Seda Coco Chaneli lemmikvärvi on läbi aegade peetud elegantsi ja stiili sümboliks. Musta värvi rõivaid on lihtne kombineerida erinevate aksessuaaridega ja tulemus saab peaaegu alati šikk. Kui kannad koos musta ja valget, on see luksuslikkuse täiuslik kominatsioon.

 

8. Külasta kaltsukaid.

Kust leida soodsa hinnaga kvaliteetseid esemeid? Jah, allahindlused on üks võimalus, kuid suurepäraseid tooteid võid leida ka teise ringi poodidest. Pole välistatud, et just seal sobrades võid leida endale oma elu esimese Burberry mantli või kvaliteetse kašmiirkampsuni. Kaltsukatest võib leida pärleid, kuid enne ostmist vaata asi igast nurgast üle, et sa kodus ei avastaks inetuid plekke või hargnevaid koelõngu.

 

9. Hoia värvid balansis.

Selleks, et sinu kokkusobitatud rõivakomplekt võiks välja näha kallim kui see tegelikult on, ei tasuks värvidega üle pingutada. Kui kuhjad omale ühekorraga selga kõik lemmikvärvid, ei ole sa mitte lahe, vaid lihtsalt naeruväärne ja odav. Leia endale sobivad värvid ning õpi neid elegantselt kombineerima.

 

10. Hoidu ekstreemsustest.

Kui sa pole just Lady Gaga, kes suudab ka toore lihatüki välja kanda, siis ürita pigem ekstreemsusi vältida. Moefanaatikutel eesotsas Jaapani Vogue’i peatoimetaja Anna Dello Russoga on hullused muidugi lubatud ja tervitatavad, kuid kui sa pole endas päris kindel, siis pigem tea enda piire. Julge rõivastus nõuab julgust seda ka enesekindlalt välja kanda. Jää kindlaks riietele, mis sobivad sinu kehakujuga ning kaunistavad sind.

 

 

Sarnased artiklid