Reklaam sulgub sekundi pärast

Online-intervjuu: Karolin Kuusik teeb näomaske külmkapis leiduvatest asjadest!

Nädal aega said lugejad küsimusi esitada Eesti ühele säravale ja andekale stilistile Karolin Kuusikule. Küsimuste seast noppisime välja kõige paremad ja vajalikumad küsimused, millele noor stilist ka vastused andis. Loodame, et leiate leiate sellest loost ka enda küsimusele vastuse. Head lugemist!

Nädal aega said lugejad küsimusi esitada Eesti ühele säravale ja andekale stilistile Karolin Kuusikule. Küsimuste seast noppisime välja kõige paremad ja vajalikumad küsimused, millele noor stilist ka vastused andis. Loodame, et leiate leiate sellest loost ka enda küsimusele vastuse. Head lugemist!

 
Oskad äkki soovitada, mida kanda lühikesel inimesel?
Seda võib vaadata näiteks väiksemat kasvu staaride pealt. Kyle Minogue on hea näide! Lühemale inimesele sobivad pisikesed detailid (väiksed varrukad näiteks), pealaest jalatallani ühe värvi kandmine, miniseelik, kui figuur seda lubab ja peaaegu maani seelik ning lühemad ülaosad (talje tõstmiseks).  
 
Kas sa lood trende või vahendad neid? Kas on mingi asi Eesti moes, mille puhul saad sa väita, et sina tegid selle populaarseks?
Ma arvan, et mõlemat. Ei julge ühtegi konkreetset asja välja tuua, sest trendi areng on nii keerukas ja mitmeti mõistetav, et raske on midagi selles vallas väita. Samas on mingid asjad, mis paljudel inimestel seostuvad minuga (kuigi ma ei ole ei esimene ega viimane, kes neid asju kannab). Näiteks suurte piltidega meeste T-särgid. Või mustvalge värvikombinatsioon ja lapselikud ehted.
 
Muidu olen sale aga taljet mul pole, milliseid riideid ma peaksin kandma?
Arvan, et sulle sobiksid puusale toetuvad riided. Ülaosa kukkuv ja suur ning kitsad püksid, vööd puusal jne. Tavaliselt ei sobi sellise kehatüübi puhul üleni liibuv ilma vööta kleit. Kindlasti on erandeid, kuid ma pole ise neid veel kohanud.
 
Kuidas valida lõpupeo kleiti?
Kui tahad lasta õmmelda, siis tasub vaadata moeajakirju ja sealt leitud lemmikkleite õmblejale või moekunstnikule näidata. Aga kuidas poest valida? Ma arvan, et tegelikult reegleid ju ei ole. Teatud julgetele isiksustele on kõik lubatud. Kleit võiks olla selline, mis endale väga meeldib – hoolimata teiste arvamusest. Ja minu arvates selline, mida saad hiljem ka kanda.
 
Kui palju maksab sinu stiilinõu?

See on väga erinev ja suhteline. Ma ei ole kindlasti masin, mille taksomeeter esimesest sõnast tiksuma hakkab. See on kokkuleppeline, üks variant on arvestada tunni kaupa (umbes 1000 krooni). Või komplektide kaupa (mitu poest välja valida) jne.
 
Ega teil mingit blogi ei ole, kus oma mõtteid üles kirjutad? Te olete rabavalt hea stiiliga ja oleks huvitav lugeda, millist talvejopet/mantlit osta!
Kahjuks ei ole mul blogi, kuigi see oleks iseenesest hea mõte. Kuna kirjutan ajakirjandusse moealaseid tekste tööna, siis ei tunne ilmselt meeletut soovi vabal ajal kirjutada. Kui moe järgi osta, siis on hetkel moes näiteks igasugused militaarsete mõjutustega kaherealised mantlid. Püüan ka endale hetkel õiget mantlit leida. Selle riietuseseme puhul on minu arvates eriti tähtis, et see istuks seljas perfektselt. Et õlad istuks ilusti, talje oleks õigel kohal, pikkus sobiks sinu kehaga. Ja materjal võiks kaua vastu pidada. Aga pikkuse või tegumoe kohta ma soovitusi ei annaks, sest see oleneb täielikult sinu kehakujust!
 
Miks sa Buduaaris ei tööta?
Ma ei tea! Hetkel olen Eesti Ekspressi moelehe MiMi peatoimetaja.
 
Mida peaksin tegema, kui ma tahaks kanda teistsuguseid riideid, aga ei julge. Kardan et teised naeravad mu välja!?
Väga äkki oma stiili muutmine on ilmselt ebamugav nii sulle endale kui ka teistele. Ehk saad alguses väikeste detailidega oma välimust huvitavamaks muuta ja siis samm-sammult julgemaks minna? Ma ei julgeks ka päeva pealt teistsuguseid riideid kanda. Aga üldiselt on nii, et julgelt ja enesekindlalt võid kanda peaaegu ükskõik mida. Teiste arvamuse pärast muretsedes tundub isegi kõige tavalisem asi su seljas ebasobiv. Olen seda nii palju oma töös näinud!

Miks on kuulsustel võimalik võtta üheks päevaks endale riided ja pärast tagasi poodi viia? Kas see tavainimeste mõnitamine ei ole? Ostame kalli raha eest kellegi kantud riide?
Poest saan riideid laenutada ainult sel tingimusel, et hoian neid väga hästi. Laenutatud riided on seljas vähe aega – täpselt pildistamise aja. Ma arvan, et hoiame pildistamistel riideid palju korralikumalt, kui näiteks osad inimesed neid proovikabiinides selga proovides. (Selleks on omad nipid – näiteks väiksema kaelaauguga asi tõmmatakse selga nii, et kile katab nägu ja juukseid, kasutame kaenlaaluseid kaitsmeid). Kui poodi riideid tagastan, kontrollivad müüjad riided väga korralikult enne müüki panemist üle. Kui riietusese endises korras pole, läheb asi välja ostmisele!

Mis on sinu selle tuleva talve lemmikvärv?
Mu lemmikvärvid hooajati väga ei muutu. Must ja valge koos on ikka lemmikud. Ning nn. CYAN värvikombinatsioon – hästi erksad roosa, sinine, kollane ja must koos. Või must asendatud rohelisega.
 
Mina sooviks küsida sinult nõu kui stilistilt, tahaks väga olla stiilne, välimus on sale ja muidu ilus, olen ka modell, kuid kas sa võiksid öelda mingeid nippe moe ja stiili paremaks muutmise kohta?
Esiteks püüa oma garderoobi täiendada erinevates kohtades liikudes. Mõned asjad osta secondhandist, midagi natuke mõnelt välisreisilt. Midagi kaubandusest ja midagi ema kapist. Nii näed kindlasti välja omanäolisem. Stiili välja kujundamise nipid sõltuvad muidugi sinu isiksusest ja omapärast. Aga esialgu võid näiteks kirja panna asjad, mida sa tavaliselt ei kanna – teatud sorti vööd, ehted, jalanõud või riided. Proovi neid poes nalja pärast ja püüa end teise pilguga vaadata. Kui inimene tahab oma stiili muuta, on üldiselt tegu ka sisemiste muutustega. Võid näiteks ette kujutada, et paned kedagi teist riidesse (ennast riietades).
Lõbus tegevus on koos sõbrannaga moeajakirja vaatamine. Eriti hästi sobiks stiiliotsinguteks näiteks ajakiri “ID”. Proovi seal nähtud kõige hullemaid asju enda seljas ette kujutada, võib-olla jäävad mõned kummitama. Julgemaks muutud kindlasti ja silmaring laieneb. See aitabki oma stiili leida.
 
Kui vanalt tegid esimese tätoveeringu ja kuhu? On su kehakaunistustel mingi konkreetne tähendus?

Esimese tegin üle aasta tagasi. Olin neid väga kaua tahtnud, kuid ootasin pika perioodi, sest kartsin, et hiljem kahetsen. Ühel hetkel avastasin, et nii ma ei tee neid mitte kunagi ja igasugused hirmud kadusid. Samal ajal toimusid mu elus suured muutused ja see oli ka ilmselt paljude unistuste täideviimise periood.
Mu tätoveeringud on seotud mälestustega lapsepõlvest ja ma ei taha, et need kunagi ununeks. Üks “komplekt” tätoveeringuid üle kogu keha laiali on täringu veeretamisel saadavad erinevad numbrid – ühest kuni kuue täpini. Olen juhuslikkuse, statistika ja kaoseteooria huviline. Kõigi nende teemade puhul tuuakse täringuveeretamise tulemusi tihti näiteks.
 
Kuidas sa oma näonaha eest hoolitsed?

Puhastan igal hommikul ning õhtul. Mulle ei meeldi poes müüdavad maskid, teen maske külmakapis leiduvast või puuviljadest. Vett eriti ei joo, ei maitse, mis teha! Söön hästi palju juurvilju ja puuvilju ning joon rohelist teed.
 
Mis on su loomulik juuksevärv?
Selline heledam külm pruun. Olen selle värvi baasilt nii süsimustaks kui ka plaatinablondiks värvinud. Punaseks ei värvi iial, sest mulle sobivad ainult külmad toonid.
 
Kas värvid ise juukseid või juuksuri juures?
Varem värvisin juuksuri juures, kuid ta läks Eestis ära, siis hakkasin ise värvima. Värvi valisin nii, et üks sõbranna soovitas ja see sobiski.
 
Kas oled alati ihanud saada moeinimeseks ja kuidas Sa iseloomustaksid lühidalt oma stiili?

Ma ei igatsenud lapsena saada moekunstnikuks. Mul oli lapsena üldisem huvi kunsti vastu, see tekkis ilmselt juba siis, kui mu tol ajal Kunstiinstituudi õppejõust isa mind sinna kooli endaga pidevalt kaasa võttis. Ja skulptuuri- ja maalikunstialased raamatud olid meil kodus raamaturiiulis alati minu käsutuses. 15 aastat hiljem jalutasin Kunstiakadeemiasse sisse õpilasena, see oli justkui koju minemine.

Kus ja mida sa õppinud oled?
Eesti Kunstiakadeemia moedisaini eriala. Bakalaureus lõpetatud, magister jube pooleli.
 
Mind huvitaks see, et kui vanalt hakkasid tegelema stilisti tööga? Kuidas sa nii kaugele jõudsid? Kas selleks on ka vaja palju raha?
Esimese töö sain ülikoolis esimesel kursusel õppimise ajal – see oli Avenüü moeseeria stilistika, mida praegugi naljakas vaadata on. Teisel kursusel  19-aastasena hakkasin tööle ajakirja Stiina moetoimetajana. Nende töödeni, mida tõeliselt teha tahad jõuab läbi paljude teiste tööde. Ma olen kohutav töönarkomaan! Aga mul pole siiani oma portfooliot või kohta, kus kõik mu tehtud tööd koos oleks. Võib-olla sellepärast, et sellel erialal ei loe, mis sa teinud oled, vaid see, mida hetkel teed. Stilisti või moekunstniku kvaliteet võib väga kiiresti muutuda, kui end vaimselt “lõdvaks” lased.
Algkapitali stilistitööde tegemiseks vaja ei ole. Sellepärast saingi üldse sellega tegelema hakata. Küll aga on vaja raha selleks, et tegeleda moekunstnikuna (masinad, kangad, ateljee) ja selleni jõudsin stilistitööga teenitud raha abiga üsna hiljuti. 

Kui sooviks sinult stiilisoovitusi, siis kuidas kontakteeruda?
Üks võimalus on meili teel – [email protected]

 

Leemet Prits

Buduaar.ee Tegevtoimetaja