Seksisid unes Johnny Deppiga – mida see tähendab?

Seksisid unes Johnny Deppiga – mida see tähendab?

Seksiunenäod on põnev ja erutav teema. Unenägudes võib kogeda naudinguid, millest sa reaalses elus isegi oma kallimale rääkidagi ei julgeks. Kui aga jätkuvad unised seksiseiklused kellegagi, kellele sa reaalses elus isegi oma naba ei näitaks, võivad unenäod saada üpris häirivaks ning tekib küsimus: miks ma ometi sellist asja näen? Buduaar uurib, mida tähendavad erootilised unenäod ebaatraktiivse naabrimehe, Brad Pitti või sinu ekskallimaga. 

Seksiunenäod on põnev ja erutav teema. Unenägudes võib kogeda naudinguid, millest sa reaalses elus isegi oma kallimale rääkidagi ei julgeks. Kui aga jätkuvad unised seksiseiklused kellegagi, kellele sa reaalses elus isegi oma naba ei näitaks, võivad unenäod saada üpris häirivaks ning tekib küsimus: miks ma ometi sellist asja näen? Buduaar uurib, mida tähendavad erootilised unenäod ebaatraktiivse naabrimehe, Brad Pitti või sinu ekskallimaga. 

Uneuurijate arvates moodustavad erootilised unenäod 8% inimese eluea jooksul nähtavatest unenägudest. On uuringuandmeid, et 60% meestest ja 50% naistest näevad erootikaunenägusid. Vastupidiselt levinud arvamusele ei külasta seksiunenäod neid, kel parasjagu voodielu ooterežiimil on, vaid hoopis tihemini neid, kes elavad aktiivset suguelu. Enamasti olid need uned seotud seksuaalfantaasiatega. Järgnevalt vaatleme kümmet enim levinud seksuaalset unenägu ning seletame lahti, mida need tähendada võiksid.

Seks ekskallimaga

Pärast öist ajaveetmist ekskallimaga ei pea sa kartma, et alateadlikult sa tahadki temaga taas voodirõõme nautida. Kõige lihtsam seletus on see, et teie vahel ei ole kõik veel selgeks saanud. Ei, sul ei pruugi tema vastu tundeid enam olla, aga võib-olla on mõni tema asi endiselt sinu käes? Või kui teil on ühised lapsed, ka siis on eksmehe ilmumine unenägudesse igati loogiline. Kui oled suhtes, siis võib öine eksi-seks kõneleda sellest, et oled oma uues suhtes jõudnud sarnasesse punkti, kus olid viimati oma ekskallimaga. 

Mõnikord võib sinu unedesse ilmuda ka keskkooliaegne kallim, kellele sa pole aastaid isegi mõelnud. Ära muretse – kuigi see võib tunduda veider, ei tähenda see muud kui seda, et sinu mälus eksisteerib lihtsalt mälestus temast. Nii nagu mehed meenutavad vanemaks saades oma hiilgehetki kooli korvpallitiimis, nii on naiste mälestused seotud pigem kooliaegse romantika ja põnevusega. Samuti võib seks oma esimese armastusega anda märku vajadusest astuda oma uues suhtes sammu võrra tagasi. Alateadvus annab esimese partneri kujundiga märku, et sündmused arenevad liiga kiiresti.

Sugulusseks

Unenäod, kus näed end seksimas kellegagi oma perekonnast või suguvõsast, on pigem hirmutavad ja ebameeldivad kui lihtsalt häirivad. Kui sa ei ole kunagi sattunud verepilastuse ohvriks, tuleb meeles pidada, et selle unenäo tähenduslikkus on siiski salakaval. Seksiunenägu vanemaga võib puberteedieas tähendada iseseisvaks saamist, täiskasvanueas võib selline uni viidata sinu enda peatselt lapsevanemaks saamisele.

Seks ükskõik millise pereliikmega võib rääkida ka soovist millegi eest andeks paluda, kaastunde igatsemisest või soovist olla oma perega lähedasem.

Seks kuulsusega

Ilmselt on kõik naised ahhetavalt vaadanud Channing Tatumi või Johnny Deppi poole ja mõelnud: kuidas temaga küll olla võiks? Seksiunenäod, kus peategelasteks oled sina ja kuulsus, viitavad sinu soovile saada kuulsaks. Sa igatsed tähelepanu, melu ja soovid tõsta oma sotsiaalset staatust.

Aga miks just tema? Enamasti oled oma unenäos esinevat kuulsust hiljaaegu filmis või teleris näinud. Vallalistele naistele võib kuulus sekspartner olla ka märk sellest, et sa võid varsti kedagi kohata. Samuti on unenäos nähtud kuulsus justkui meeldetuletus, millist meest sa alateadlikult otsid.

Seks võhivõõraga

Seksi võõraga võib lahti mõtestada mitmeti. Esiteks võib sellest välja lugeda, et otsid oma ellu põnevust ja ihkad kogeda midagi uut, igatsedes kirge ja uusi tutvusi. Teisalt võib see olla ka märk sinu allasurutud vajadustest ja hirmust haiget saamise ees. Võõras sinu unenäos on justkui sirm, mille taga õpid sa iseend paremini tundma ja lahti mõtestama.

Seks võõraga võib viidata ka inimesele, kes on juba sinu elus, kuid keda sa sooviksid veel paremini tundma õppida. Kui unenägu kordub, siis on huvitav ka meelde jätta, milliste võõrastega sa unes seksid. Kas neil kõigil on mingi ühine joon, kas nad muutuvad ajaga? Ka sellest võrdlusest saad üht-teist enda kohta teada. Näiteks kui mehed kohtlevad sind unes jõuliselt, on see märk, et ka sina sooviksid reaalses elus tahtejõulisem olla. Kui mees käitub sinuga aga õrnalt, oled sa ise tavaelus jõuline ja ambitsioonikas. 

Vägistamine

Vägistamist kujutavad unenäod on ühed enimlevinud erootilised unenäod, mis seostuvad meie sarnaselt vägivaldse akti ajal kogetud tunnetega, nagu hirm, abitus, alandus ja ärakasutamine. Kui oled näinud unes, et sind seksuaalselt rünnatakse, siis mõtle, kas keegi on sind hiljuti alandanud, sulle halvasti öelnud või sind ära kasutanud. Kui seda on juhtunud, siis siin peitub ka sinu unenäo tähendus. Samuti võib sul olla tunne, nagu ei omaks sa elu üle kontorolli.

Vägistamisunenägu võib olla seotud ka sobimatu käitumisega vastassugupoole poolt. Mõtle, kas sulle on lähiajal midagi järele hüütud, sind sobimatult katsutud või muul moel sinu privaatust rikutud. Kui oled sattunud vägistamise ohvriks, on sinu unenäol iseenesestmõistetavalt hoopis teistsugune põhjus.

Seks avalikus kohas 

Olete end juba mõnusalt üles kütnud, kui järsku avastad, et olete keset rahvamassi ning kõigi pilgud on suunatud teile. Unenägu, mille keskmes seksid rahvarohkes kohas, viitab sellele, et muretsed alateadlikult oma suhte pärast ning kardad, et teised ei kiida seda heaks. 

Samuti võivad sellelgi unenäol olla hoopis teistsugused põhjused. Unenägu võib ilmuda ka siis, kui mõni sinule isiklik teema on hiljuti avalikuks tulnud. Näiteks on keegi rääkinud välja sinu saladuse. Seks avalikus kohas võib viidata ka sotsiofoobiale. Näiteks kui sa kardad avalikult esineda ning koosolekutel sõna võtta, võivad sinu hirmud väljenduda unes hoopis vastupidiselt.

Sellele unenäole on kõige vastuvõtlikumad inimesed, kes on altid eksperimenteerima või, vastupidiselt, need, kes kardavad eksperimenteerida ja riskida. 

Orgasm 

Unenägu, mis kingib sulle võimsa orgasmi, viitab probleemile lahenduse leidmisele või põnevale lõpptulemusele. Teiseks tõlgenduseks on see, et sinu seksuaalelu ei ole nii vilgas kui sa seda tahaksid. Unenägu vihjab sulle, et pead leevendama oma seksuaalseid pingeid. Kui aga näed unes, et sa ei saa orgasmi, kõneleb see sellest, et sinu elu ei paku sulle rahuldust ja midagi on korrast ära. 

Seks teise naisega

Kui oled hetero ja juhtud unes nägema õnutsemist oma sookaaslasega, siis viitab see sinu heale läbisaamisele sõbrannade või naiskolleegidega. Seks tundmatu teise naisega on märk sinu naiselikust energiast, loovusest ja õnrusest. Samuti võib see viidata sinu muremõtetele: kas ma saan lapse kasvatamisega hakkama või kas ma olen hea kuulaja? Ehk teemad, mis on naisele parasjagu olulised.

Seks sõbrannaga võib viidada sellele, et nüüd on aeg  kohtumine kokku leppida! Väga sageli esinevad taolised erootilised unenäod ka neil naistel, kes on beebiootel, sest just siis on naiselik energia kõige tugevam.

Kuidas unenägu enda kasuks tööle panna? 

Kui sul on partnerile ebamugav oma seksuaalsetest fantaasiatest rääkida, kasuta partneriga suhtluse alustamiseks mõnda seksikat unenägu. Võid näiteks öelda: „Tead, millist unenägu ma just nägin“, justkui oleksid nende mõtete koha pealt täiesti süütu, ning kirjelda nähtuid sensuaalseid tegevusi.

Kuidas erootilisi unenägusid liigitada?

Seksuaalsed unenäod mängivad suurt rolli oma seksuaalse isiksuse mõistmisel. Seksuaalsete mängude sümboolika on mitmekesine, alates hõrkudest erootilistest kujutluspiltidest, mis sümboliseerivad sinu kõige salajasemaid seksuaalfantaasiaid, ja lõpetades tumedate intensiivsete kujutelmadega, mis rõhuvad ja lämmatavad sind, sümboliseerides ületamata seksuaalseid hirme ja frustratsioone.

Varjamatult seksuaalsed unenäod on need, mis näivad tegelikkusel põhinevat, sisaldades kujutluspilte reaalsetest partneritest (sealhulgas nii endistest kui ka praegustest) või iseendast mingis seksuaalses tegevuses. Tegevused toimuvad äratuntavates kohtades ning tunduvad loogilised ja usutavad.

Varjatud seksuaalseid unenägusid on mõnikord eriti raske seksuaalseteks unenägudeks pidada, sest esmapilgul ei näi need kujutluspildid sinu seksuaalse minaga haakuvat. Näiteks võid unes näha, et lebad väänlevaid madusid täis augus. Tundub küll pigem painajalik kui erutav, ent sa võid selles ära tunda seksuaalse unenäo, kuna seda saadab mingit laadi erootiline tundmus.

Absurdsed seksuaalsed unenäod sisaldavad enamasti üllatavaid kujutluspilte, mida sa tavaelus sugugi erutavaks ei pea. Näiteks võib sinna kategooriasse kuuluda seks tavaelus täiesti ebaatraktiivse naabrimehega või oma ülemusega, kelle suhtes sul muidu mingit tõmmet ei ole.

 

Tekst: Triin Tisler

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar Shopping sügis 2013

Sarnased artiklid