Stilist Kenneth Bärlin: minu turvaülikond on üleni must

Stilist Kenneth Bärlin: minu turvaülikond on üleni must

„Kui kõnnib mannekeen, oo-ho-ho-hoo! See kaunis mannekeen, oo-ho-ho-ho-oo!“ Kui kaunilt on riides ja mis võrratuid aksessuaare kannavad need mannekeenid vaateakendel, moelavadel, ajakirjades ja reklaamides! Selle tervikpildi eest hoolitseb rõõmsameelne ja positiivsusest pakatav stilist Kenneth Bärlin.

„Kui kõnnib mannekeen, oo-ho-ho-hoo! See kaunis mannekeen, oo-ho-ho-ho-oo!“ Kui kaunilt on riides ja mis võrratuid aksessuaare kannavad need mannekeenid vaateakendel, moelavadel, ajakirjades ja reklaamides! Selle tervikpildi eest hoolitseb rõõmsameelne ja positiivsusest pakatav stilist Kenneth Bärlin.

Saime Kennethiga Tallinna vanalinnas kokku, arutasime ja mõtisklesime stiili, moe ja elu üle. „Iga tulemuse jaoks tuleb leida õige lahendus ja lähenemine, tuleb tabada iga modelli natuuri ning näha seda pilti lõplikult tervikuna,“ ütleb Kenneth oma töö kohta. Mees jõudis moemaailma pärast pikki aastaid eneseotsinguid kaugel ookeani taga Ameerikas. Tagasi tulles alustas ta tööd Ivo Nikkolo poes ning lõpuks Baltika peakontoris. Pidevalt kõrvalt jälgides, kuidas Ivo Nikkolo ise ja disainer Eve Hanson toimetasid, hakkas ta mõistma kangast, moodi ja stiili ning seda, kuidas pood kui selline toimib, kuidas kavandatakse moe-show’sid ja pildistamisi, kuidas see kaadritagune elu käib. Tema kätetöö paelub kliente nagu tuntud ja armastatud rõivabränd Ivo Nikkolo, mille võrratuid vaateaknaid Kenneth kujundab. Lisaks on ta teinud lavakujundusi ja valgustust, pannud riidesse modellid glamuursematel Baltikumi catwalk’idel ja ajakirjades ning valinud sinna juurde sobivaimad aksessuaarid. Kenneth hoolitseb ka hommikuse „Terevisiooni“ saatejuhtide ja paljude teiste saadete, reklaamide ja filmide stilistika eest. Lisaks moele jagub Kennethil aega ka tele- ja filmiproduktsiooni jaoks, kus ta mitte ainult ei riieta tegelasi, vaid loob ka karaktereid ja hoolitseb kogu võttepaiga kujunduse eest.

Kas tänu oma tööle pöörad rohkem rõhku ka iseenda välimusele?

Igapäevaselt ma sellega küll ei tegele. Minu turvaülikond on üleni must – sellega puusse ei pane! Kui igapäevaselt sellisel alal tegutsen, siis ei pööra enam suurt tähelepanu endale, vaid keskendun pigem sellele, mida ma loon.

Kus ammutad loomingulisi stiilinippe?

Tegelikult igalt poolt: raamatutest, ajakirjadest, internetist, tänavalt vist siiski kõige rohkem.

Kas sul on oma kindel stiil ja kuidas sa seda kirjeldaksid?

Kindlasti on kujunenud oma stiil ja tegelikult on see aasta-aastalt muutunud lihtsamaks ja lakoonilisemaks. Minu riidekapp on peamiselt hall-valge-must. Näppu jäävad põhiliselt neid kolme tooni hästi lihtsad riided. Seega on minu riidekapp nagu mustvalge film.

Kes on sinu eeskujudeks nüüd ja kes on olnud minevikus?

Ivo Nikkolo on olnud. Temast see kõik ka alguse sai. Praegu on mul eeskujudeks palju erinevaid disainereid. Maailmamastaabis meeldib mulle väga Tom Ford, kuidagi stiilne mees on.

Palju sa kulutad oma riietele raha?

Ma kulutan mõõdukalt, kuid vahetevahel libastun ja on tulnud ette ka emotsionaalseid oste.

Kust sa enamiku oma riietest ostad?

Suurema osa ostudest teen ikka Eestis. Lemmikpood, kust ma enamiku vajalikust ka leian, on Sfäär. Aga samas meeldib mulle ka käia Paavli tänava kaltsukas, mida külastan kord nädalas.

On sul kujunenud oma lemmikbrändid?

Brändivalik, mida pakub eelmainitud pood, on praegu minu lemmikute hulgas. Meeldib ka väga uus Baltman, mida teeb Antonio.

Kas ostad oma riided pigem emotsiooni põhjal või kaalutletult?

Emotsiooni põhjal peamiselt. Oma riietuseseme tunnen kohe ära. See peab olema seljas hea ja mugav. Sihitult ma mööda poode ei matka.

Mis on sinu lemmikriideese, millest sa ei loobuks?

Head mugavad püksid ja särk.

Kas ootad riietuselt pigem mugavust või stiili?

Peab olema mugavalt stiilne… Mulle meeldib kombineerida erinevaid asju – nii ülikond tennistega kui ka kummikud lühikeste viigipükstega.

Palju sa oma keha ja vaimu eest hoolt kannad? Mida nende heaolu nimel teed?

Elan oma sõpradega ühes majas ja tänu sellele viibime me 24/7 koos, tehes koos head sööki, nautides parimat jooki. Nii ongi kõik kuki-muki!

Kas käid ka salongihooldusi nautimas, näiteks massaaži?

Käin kaks korda päevas ilusalongis nimega Vannituba.

Kas eesti inimesed peaksid oma välimuses midagi muutma?

Tegelikult näevad meie inimesed väga stiilsed välja. Aasta-aastalt on läinud tänavapilt paremaks. 

Kas pöörad mõnele üritusele minnes oma välimusele suuremat tähelepanu, kui argipäeval kodust lahkudes?

Muidugi! See ongi see koht, kus mõtlen, et võiks improviseerida, ja pööran rohkem endale ka tähelepanu.

Millised on sinu ilurituaalid enne kodust lahkumist? Kas vaatad pikalt enne peeglisse ja muudad mitu korda riietust?

Minu ilurituaalid enne kodust lahkumist on külastada oma ilusalongi Vannituba ja panna ennast vastavalt ilmale riidesse. Ei ole olemas halba ilma, vaid halvasti valitud riided!

Sul on palju ehteid – mida need ehted sinule tähendavad ja sinust räägivad?

Mul on väga palju käeehteid, mida olen reisidelt meeneteks ostnud ja kingituseks saanud. Igal ehtel on oma stoori!

Mis on sinu kalleim aksessuaar?

Tervis.

Mis on olnud sinu kõige kallim moeost?

Milanos on kalliteks ostudeks oht suur ja olen seda korra elus ka teinud. Detailidesse ei lasku.

Mida on sulle kallid inimesed kinkinud? Kas eeldad pigem hinnalisi asju või hingelisi asju?

Nemad ongi minule kõige kallim kingitus – lähedased sõbrad ja perekond. Kui nendega on kõik korras, siis see ongi mulle kõige kallim kingitus.

Millised naised sulle meeldivad?

Mulle meeldivad karakteriga inimesed, kes on kindlasti ka hoolitsetud. Meeldivad naised, kes loovad midagi, ise seda nautides ja selles hea olles, on see siis kodusoojuse hoidmine, toidu tegemine, moeloomine või eduka karjääri kujundamine.

Mida märkad naiste juures kõige esimesena?

Üldjuhul vaatan tervikpilti. Ma ei vaata detaile üksikult. Suur pilt on see, mis loeb!

Kas oled lasknud endale mõnel naisterahval riideid valida või võtnud neilt kuulda mõnd stiilisoovitust?

Loomulikult, mul on palju erinevaid naistuttavaid. Helistama eraldi ei hakka, aga sattudes koos poodi, küsin kindlasti naisterahva nõu.

Milline riietus muudab naise vastupandamatuks?

Rannariided.

Mis on kõige kohutavamad stiiliapsud?

Kui tänavapilti tekivad rihmikud sokkidega, on Eestis kevad käes.

 

 

 

Tekst: Gaida Talu

Lugu on ilmunud ajakirjas Buduaar Shopping, talv 2012