Suveks jumekaks – aga kuidas?

Suveks jumekaks – aga kuidas?

Päevitunud jumest on lugu peetud juba ammu, sest hea jume on märk noorusest ja heast tervisest. Meie, põhjamaalaste, nahk toodab vähe melaniini ja seega oleme ka heledamad ega päevitu väga kiiresti. Kuid kevadiselt päikesepaisteliste ilmadega peeglisse vaadates näeb sinakasvalge jume kirka päevavalguse käes lausa ehmatav välja. Mida sellisel juhul ette võtta? Võimalusi on mitmeid.

Päevitunud jumest on lugu peetud juba ammu, sest hea jume on märk noorusest ja heast tervisest. Meie, põhjamaalaste, nahk toodab vähe melaniini ja seega oleme ka heledamad ega päevitu väga kiiresti. Kuid kevadiselt päikesepaisteliste ilmadega peeglisse vaadates näeb sinakasvalge jume kirka päevavalguse käes lausa ehmatav välja. Mida sellisel juhul ette võtta? Võimalusi on mitmeid: abi võid leida nii köögiriiulitelt kui ka apteegist.

Kunstpäike ehk solaarium on ilmselt tuntuim viis kiiresti jumekaks saada, kuid siinkohal on siiski võtmesõnaks mõistlikkus. Tuleb arvestada oma naha- ja fototüübiga (naha omadus, mis iseloomustab, kuidas nahk reageerib UV-kiirgusele), solaariumi ja selle lampidega, organismi üldseisundi ja päevitamise vastunäidustusega. 

Kapslid ja vitamiinid. Päevitusperioodil tasub kaaluda organismile toidulisanditega vitamiinilisa andmist. Päikesekiired soodustavad kahjulike vabade radikaalide tootmist ning selle ärahoidmises ja naha niiskustasakaalu säilitamises vitamiinide tähtsus seisnebki. 

D-vitamiini kutsutakse päikesepaiste vitamiiniks, kuna päikese ultraviolettkiired aktiveerivad kolesterooli vormi, mis eksisteerib nahas, muutes selle D-vitamiiniks. Kuigi suvel toimub D-vitamiini tootmine nahas päikese UVB-kiirte toimel, on suve lõppedes siiski 73% eestlastel D-vitamiini puudus. Viimastel aastatel on levima hakanud ka päikesekreemi rohke kasutamine, mis kaitseb nahavähi eest. Kuid paraku ei teata, et päikesekreem blokeerib rohkem kasulikku UVB-kiirgust kui ohtlikku UVA-kiirgust. Nii võib kokkuvõtvalt öelda, et kreemitamisega teevad inimesed endale hoopis karuteene – organism ei suuda talveks D-vitamiini varusid vajalikul hulgal koguda (sünteesida) ja tekib puudujääk.
Päevitus köögikapist. Mida teha, kui avastad peoõhtul, et sinu kahvatu jumega ei sobi kleit kohe üldse kokku? Kui söögikapis leidub veidi kaneeli, oled õnnega koos.
Sellest, kuidas kaneeliga omale kaunis jume tekitada ning milliseid abivahendeid kauni jume saavutamiseks köögikapist veel leida võib, millised toidulisandid aitavad jume tekkele kaasa ning kuidas isepruunistavat kreemi võimalikult ühtlaselt peale kanda loe pikemalt juba UUEST Buduaar Shoppingu kevadnumbris!

Buduaar.ee