Trend: kuidas kirevates pükstes ilus välja näha

Trend: kuidas kirevates pükstes ilus välja näha

Sellel hooajal pole toredamat või magusamat stiiliampsu, kui ülikuumad värvilised püksid. Mängulised ja silmatorkavad seelikuasendajad võivad esmapilgul jätta küll pigem ohtliku mulje, sest nende väljakandmine ning suured ja tihtipeale karjuvad prindid tunduvad olevat lahked lisakilode jagajad. Tegelikult peitub nende võlu kandja kombineerimisoskuses ning nõuab samamoodi nagu iga teine moeröögatus lihtsate moereeglite tundmist, et need enda stiili ja figuuri kasuks pöörata. 

Sellel hooajal pole toredamat või magusamat stiiliampsu, kui ülikuumad värvilised püksid. Mängulised ja silmatorkavad seelikuasendajad võivad esmapilgul jätta küll pigem ohtliku mulje, sest nende väljakandmine ning suured ja tihtipeale karjuvad prindid tunduvad olevat lahked lisakilode jagajad. Tegelikult peitub nende võlu kandja kombineerimisoskuses ning nõuab samamoodi nagu iga teine moeröögatus lihtsate moereeglite tundmist, et need enda stiili ja figuuri kasuks pöörata. 

Algaja ABC

Viimased moehitid ei ole sinu garderoobi sagedased külalised, kuid tunned, et oled valmis riskima, eksperimenteerima ning harjumuspärased riietumiskombed välja vahetama? Kevad ja suvekuud on sääraste muutuste jaoks ideaalne aeg! Kui kirjud prindid ja erksad värvid ajavad pea ringi käima, haara kinni pleegitatud üleminekuga pükstest, mida sel hoojal kõikjalt võib leida. Üldjuhul tumesinise ülaosaga ning põlvedest allapoole voolavalt heledamaks muutuv värv loob suurepärase tervikpildi ükskõik millise riideesemega, olgu selleks lendlev lilleline särk või märksa maskuliinsem nahktagi.

Samuti saad huvitavaid katsetusi ühevärviliste toonitud skinny’dega, proovi näiteks sellel hooajal populaarseid vahukommivärve, klassikaliselt stiilseid punaseid või värskendavaid rohelisi – kõik need harmoneeruvad väga hästi boyfriend’i sirgelõikeliste pintsakute, kõrgete kontsade või hoopis mugavate baleriinadega. 

Lillelised

Kui oled järgmisse etappi jõudnud ning julgus ja katsetamisjanu on kasvanud suuremaks, vali laiad või kitsad lillelised püksid ning olenemata prindi suurusest, komplekteeri nende mustris sisalduvat tooni topi või kudumiga. Seega: mida kirjum ja värvirohkem on sinu valik, seda kergem on leida sellele kaaslane särgi näol ning seda lihtsam on saavutada võimalikult palju erinevaid look’e. Väga stiilse tulemuse annab lilleliste ja triibuliste kangaste kokkusobitamine ning eespool nimetatud värvireegel kehtib ka siin – triibu toon peab tingimata esinema ka jalgadel olevas lillemustris ning kõige tumedam värv lahjendab ansambli värviküllust lihtsalõikelise pintsakuga.

Üks kindla peale minek on kanda üheskoos mustriliste pükstega neutraalset värvi oversize kudumit, see vähendab pükste ekstravagantsust ning toob kogu komplekti harmooniat ja tasakaalu. 

Nelinurgad

Kõige mõistlikum on valida nende seast välja paar, mida saaks suure vaevata integreerida ülejäänud kapi sisuga ja mis sobiksid sinu enda stiili, maitse ja loomulikult ka kehatüübiga. Mustvalged nelinurgad võivad olla nii head sõbrad, kui ka pahatahtlikud vaenlased. Selline muster sobib eelkõige pikkade jalgadega tüdrukutele, kes armastavad lihtsaid lõikeid, 60ndate lemmikuid musta-valge lahendusi ja punast huulepulka.

Kui sinu süda rombikesi ja ruudukesi nähes võpatab, kuid jalapikkus ei kannata kontraste, vali juba seljataha jäänud hooajal populaarsust koguma hakanud pepita-ruut või tavaline, kontrastivaba ruuduline kangas. Muster on tõepoolest unikaalne, ühelt poolt on see lustakas ja rõõmsameelne, teiselt poolt aga elegantne ja silmapaistvalt stiilne. Musta-valge lahendus näeb alati laitmatult hea välja nii suurte piltidega kaunistatud kui ka ühevärviliste särkide ja jakkidega.

Geomeetrilised kujundid

Geomeetrilised kujundid, olgu selleks võrdsete külgede või täisnurkadega kaunistatud või hoopiski lihtsad, omavahel ristuvad sirged, on võimelised kehaga uskumatuid trikke tegema! Kindlasti sobivad sellised lahendused neile naistele, kes oskavad hästi arvestada oma keha plusside ja miinustega. Kui sooviks on saavutada pikemad ja sihvakamad jalad, vali pikliku kuju ja vertikaalse paigutusega kujundid, mis peidavad hõlpsasti ära ka ebavajalikud kumerused. Topp võiks sellisel juhul jääda ühevärviliseks ja tumedaks, siis jäävad tähelepanu fookusesse vaid jalad ja üldmulje ei mõju ülepakutuna.

Triibulised

Musta-valge triibuga sigarettpüksid on sellel hooajal viimane sõna. Tänavu kevadel on mitme disaineri lemmikmuster efektne ja graafiline. Pikad triibud muudavad justkui võluväel jalad mõne sentimeetri võrra pikemaks ja näevad suurepärased välja komplektis horisontaalse triibuga topil või mõne muu mustvalge prindi või tikandiga. Massiivsed ketid, enneolematult suured ripatsid ja kontrastsetes värvides rasked käevõrud ainult rõhutavad mustri dramaatilisust.

Oma kehaga sina peal olek võib olla keeruline, kuid raskuste ületamine on ju see, mis toob meie ellu rõõmu ja rahulolu! Nagu pole olemas ühtegi reeglit, mis paneks paika ilu raamid või ütleks, mis on kena ja mis mitte, ei ole olemas ka ühtegi naist, kellele püksid ei sobiks. Pigem võib tänapäeva suure valiku tõttu ära eksida või mõne erakordse reklaami ohvriks langeda, seega on kõige mõistlikum õppida ennast tundma juba täna. See on ainus võimalus hoida ohjad oma käes, näha välja stiilne ja väljapeetud, osata rõhutada oma plusse ja maskeerida miinuseid ning lõppkokkuvõttes muutuda selleks, kes sa alati oled tahtnud olla – kauniks ja kordumatuks iseendaks!

 

Tekst: Kristiina Virt

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar Shopping kevad 2013