Triin Tobber: Kas Merkuur ajab ka sinu elu sassi?

Triin Tobber: Kas Merkuur ajab ka sinu elu sassi?

“Kuule, ütle mulle, mis minu mehe number on?” 
 

“Kuule, ütle mulle, mis minu mehe number on?” 

“Mis mõttes? Kelle mehe?”

“Minu enda mehe.”

“Nalja teed! Kas sa siis ise ei tea või???”

“Teadsin küll, aga telefon läks lolliks ja nüüd on osad kontaktid kadunud.”

Niimoodi algas minu telefonivestlus paar päeva tagasi oma hea sõbraga. Aga see ei olegi nii erandlik, et selliseid asju just praegu juhtub. Ma tean kedagi, kellel hakkasid ühel ja samal päeval streikima nii auto kui mobiil ja isegi abi oli seetõttu raske kutsuda. Kaotatud rahakottidest ja võtmetest ei jõua rääkidagi. Kirjad kipuvad minema valele aadressile, trükki läinud tekstides avastatakse ohtralt igasuguseid apsakaid ning transpordivahendite ja kokkulepetega on samuti probleeme. 

Eks seda kõike juhtu ka muul ajal, aga nüüd tulevad sellised üllatused ja äpardused otsekui trammiga. Uksed paisatakse lahti ja siin nad siis ongi. Sellele trammile on ette kirjutatud Merkuur ja see liigub tagurpidi. 

Selliseid perioode, kus Merkuur Maalt vaadatuna näiliselt vales suunas liiguks, tuleb aastas ette umbes kolm korda ja need ei lange sugugi alati samadele aegadele. Kuna Merkuur on mõtlemist, suhtlemist ja transporti sümboliseeriv planeet, liigub kõik nendes valdkondades veidike tagurpidi. 

Inimesed lepivad kohtumise aja kokku ja siis muudavad või unustavad selle ära või jääb kellaaeg valesti meelde. Minu selle nädala kohtumistest on kokkulepitud ajal toimunud vaid väga vähesed. Väga palju tuleb ette ka valestimõistmist ja kurb, kui see toob endaga kaasa ka kulutusi. Maja ostes või korterit üürides selgub hiljem fakte, mis jäid hooletusest kahe silma vahele või mida omanik meelega varjas. Ka tööalastest kokkulepetest kipub hiljem sageli üks osapool taganema või mõistab, et oli tingimusi ette kujutanud hoopis teistmoodi. Sellisel ajal ostetud lennupiletid kipuvad kätte jääma, ükskõik kui soodsana see diil alguses ka tundub. Kas mõtlevad reisikaaslased ümber või tuleb muid takistusi. Olen kogenud seda ise ja ka minu astroloogia kliendid on hoiatustest hoolimata oma vitsad kätte saanud. Viimastel nädalatel lehtedest muud ei kuulegi kui lennuliikluse piirangutest. 

Kui reiside planeerimine, kokkulepped, suuremad ostud ja algused ei ole soodustatud, kas siis tuleks istuda käed rüpes ja lihtsalt selle perioodi lõppu oodata? Ei, iga asi on millekski hea ja nüüd on ideaalne võimalus lõpetada pooleliolevaid töid, korraldada kokkutulekuid, teha taustauuringuid, vanades asjades tuhnida ja üleüldse mõelda asjade üle järele või midagi ümber teha. Kui edasi minna ei saa, võiks korraks seisatada või heita pilk üle õla tagasi. Vana juurde naasmist sümboliseerivad hästi vaid päev enne Merkuuri vähikäiku toimunud Ameerika presidendi valimised. Tõepoolest, soodustatud on vaid need uued algused, mis on mingis mõttes seotud minevikuga.

Merkuuri retrograadne ehk maakeeli tagurpidi periood algas 7. novembril ja kestab veel 27. novembrini. Kui ka sina oled kogenud oma elus sel ajal kommunikatsiooniprobleeme (arusaamatused, rikkis või kadunud suhtlusvahendid) või on sul takistusi olnud seoses liikumise ja reisimisega, siis jaga meiega oma kogemusi! Miski ei testi astroloogiliste sümbolite väljendumist paremini kui elu ise.

 

Triin Tobber Buduaarile

 

Triin Tobberi raamat “Sünnikaardi saladused” on müügil Apollo ja Rahva Raamatu poodides ja Buduaari lehel. Õpi paremini tundma ennast, oma kolleege ja kallimaid. Meid kõiki mõjutavad peale Päikese veel Kuu, Merkuur, Veenus, Marss, Jupiter ja Saturn ja me kõik oleme unikaalsed. Raamatuga saad tutvuda SIIN