10 AJALOOLISE TÄHENDUSEGA nime, mida oma lapsele panna

10 AJALOOLISE TÄHENDUSEGA nime, mida oma lapsele panna

Eestis on juba pikemat aega populaarsed ühed ja samad nimed, mida lastele pannakse ja kui seitsme aasta pärast kooliaeg kätte jõuab, on igas klassis ilmselt mitu Sofia ja Mia nimelist neiut ja Rasmuse või Robini nimelist poissi. Tavaliselt hakkavad lapsed teineteist sellises olukorras perekonnanimepidi hüüdma, sest muidu tekib lihtsalt suur segadus.

Eestis on juba pikemat aega populaarsed ühed ja samad nimed, mida lastele pannakse ja kui seitsme aasta pärast kooliaeg kätte jõuab, on igas klassis ilmselt mitu Sofia- ja Mia-nimelist neiut ja Rasmuse- või Robini-nimelist poissi. Tavaliselt hakkavad lapsed teineteist sellises olukorras perekonnanimepidi hüüdma, sest muidu tekib lihtsalt suur segadus.

Lapsenimi võiks olla pigem eriline kui täiesti tavaline ning et Eestis on pidevalt kasutusel ühed ja samad nimed, siis allpool on välja toodud kümme omanäolist nime, millel on ajalooline tähendus.

Nimed tüdrukule: Fidelia, Leta, Minerva, Parthena ja Sophrona

Nimed poisile: Cyrus, Erasmus, Homer, Horace, Leonidas ja Newton

Eestis olid Siseministeeriumi rahvastiku toimingute osakonna andmeil eelmisel aastal kõige populaarsemad aga järgmised nimed: 

Poisid: Rasmus, Robin, Oliver, Artjom, Maksim, Robert, Martin, Kaspar, Oskar, Henri

Tüdrukud: Sofia, Eliise, Maria, Sandra, Laura, Mia, Alisa, Milana, Lenna, Polina

Allikad: siseministeerium, huffingtonpost.co.uk