15 AASTAT ABIELUS OLNUD paar otsustas kaks kuud järjest iga päev seksida

15 AASTAT ABIELUS OLNUD paar otsustas kaks kuud järjest iga päev seksida

Mitmed suhteterapeudid soovitavad paaridel seksida nii tihti kui võimalik – lausa iga päev! Seks avaldab suhtele head mõju ning aitab üle elada ka mõõnaperioode.

Seksides vabaneb dopamiin ehk õnnehormoon. Juba varem on erinevatest uuringutest selgunud, et igapäevane seks avaldab tervisele positiivset mõju. Näiteks parandab see mälu ja leevendab stressi. Lisaks muudab seks nooremaks ja aitab õhtuti paremini uinuda. 

Üks põhjustest, miks paarid harvemini seksivad, on see, et ühel on isu just siis, kui teisel parasjagu pole. Keskmiselt sooviksid paarid seksida kaks korda nädalas. 15 aastat abielus olnud paar otsustas kaks kuud järjest iga päev seksida. Mõju oli niivõrd positiivne, et ime, kui ka sina ei soovi seda väljakutset vastu võtta!

15 aastat abielus, 4 last

Ajakirjale Women’s Health intervjuu andnud 40-aastane naine sõnas, et oli eelnevalt oma partneriga 15 aastat abielus olnud, kui nad otsustasid proovida 60päevast seksiväljakutset, mille vältel kaks kuud järjest iga päev seksitakse.

Megan ja Jon seksisid enne seda keskmiselt korra nädalas. See ei olnud tingitud sellest, et nad tihedamini poleks soovinud, vaid neli last võtsid oma aja. Lisaks ei tõstnud ka Megani antidepressandid just oluliselt naise libiidot. Plaan oli, et kaks kuud järjest seksivad nad igal õhtul. Seksist sai kõrvale põigelda ainult siis, kui üks neist oli haige, Meganil olid päevad või emb-kumb oli reisil. Alguses tundus mõlemale väga kummaline seksi nii täpselt ette planeerida.

Unustame romantika, asume kohe asja kallale!

Esimesel õhtul asuti asja kallale kohe, kui lapsed magama läksid. Üldiselt eelnes seksile romantiline õhtu, kuid mitte seekord. “Kuigi asusime kohe asja kallale, oli see siiski mõnus. Ja olgem ausad, ka väga vabastav. Meie vahel polnud mitte mingisugust pinget,” rääkis Megan intervjuus.

Posiitivne mõju ei lasknud ennast kaua oodata. Megas märkas juba paari päeva jooksul, et ta on palju lõdvestunum. Kogu pinge ja stress oli kadunud ka Jonist. Laste magamapanemine ja nendega õhtuti tegelemine polnud enam nii raske kui varem. Kui Megan seda Jonile mainis, vastas mees, et teda ei häirinud enam, kui laste magamaminek venis. Ta teadis, et saab nagunii seksida.

Lisaks ei riielnud nad enam rahaasjade üle nii palju ning nende seksuaalelu paranes märkamatult.

Kui kaks kuud oli möödas, ei soovinud kumbki lõpetada – miks siis mitte jätkata toimivat ja tõhusat asja. Megan ja Jon on praegu omavahel kokku leppinud, et nad seksivad vähemalt kuus korda nädalas. Kolmel õhtul teeb algatuse mees ja kolmel õhtul naine. Selline elustiil on nüüdseks kestnud viis kuud. “Ma mõtlen sellele kui investeeringule meie tulevikku,” sõnas Megan. 

 

allikas: Women’s Health

Sarnased artiklid