4 tõhusat avokaadomaski

4 tõhusat avokaadomaski

Avokaadost saab teha nahale väga kasulikke ja toitvaid maske. Selles viljas on vitamiine ja õlisid, mis teevad imet nii akne kui ka kuiva naha puhul. Samuti teeb akne head vananevale nahale, kuna ta toidab ja niisutab tõhusalt. Siin on mõned maskide retseptid, mis on efektiivsed, odavad ja lihtsad teha. Kasuta alati küpseid vilju maski jaoks.

Avokaadost saab teha nahale väga kasulikke ja toitvaid maske. Selles viljas on vitamiine ja õlisid, mis teevad imet nii akne kui ka kuiva naha puhul. Samuti teeb avokaado head vananevale nahale, kuna ta toidab ja niisutab tõhusalt. Siin on mõned maskide retseptid, mis on efektiivsed, odavad ja lihtsad teha. Kasuta alati küpseid vilju maski jaoks.

 

Avokaado-kaera näomask

Sobib neile, kellel on eriti kuiv nahk.

1/2 avokaadot

1/2 tassi kaerajahu

Keeda kaera veega nagu hakkaksid tegema endale putru. Samal ajal purusta avokaado kahvliga. Sega ained omavahel kokku ja määri näole. 10-15 minuti pärast pese mask maha sooja veega ja kuivata nägu.

 

Avokaado-mee mask

See mask annab nahale mõnusa värske kuma.

1 avokaado

1 sl mett

Purusta avokaado kahvliga ja lisa mesi. Sega omavahel ja määri saadud segu näole. Hoia 10-15 minutit. Pese mask maha sooja veega ja kuivata nägu.

 

Avokaago-jogurti mask

Selle maskiga saad anda oma nahale ekstra-niisutust ja sobib hästi ka talve ilurituaaliks. 

1/4 avokaadot

1 tl jogurtit

1/2 tl mett

Purusta kahvliga avokaado, sega mee ja jogurtiga. Kanna nahale 10-15 minutiks. Pese mask maha sooja veega ja kuivata nägu.

 

Avokaado-muna mask

See retsept mõjub hästi aknega nahale, kuna vähendab rasusust.

1/2 avokaadot

1 munavalge

1 sl värsket sidrunimahla

 

Purusta avokaado kahvliga, sega munavalge ja sidrunimahlaga. Kanna näole 10-15 minutiks ja ole ettevaatlik silmadega.  Pese mask maha sooja veega ja kuivata nägu.