5 IMELIST ÕLI, MIS AITAVAD ravida depressiooni

Depressioon on tänapäeva maailmas laialt levinud haigus, mis võib tabada väga erinevas vanuses inimesi. Maailma Tervise Organisatsiooni andmetel vaevleb üle 350 miljoni inimese maailmas selle morjendava haiguse küüsis.

Depressiooni leevendamiseks kirjutatakse väga kergekäeliselt välja antidepressante ning muid ravimeid, mis ei pruugi tegelikkuses olukorda pikemas perspektiivis mitte alati paremuse poole suunata. Väljapääs meeleoluhaigusest võib leiduda hoopiski eeterlikes õlides. Soovitatav on nii aroomiteraapia kui ka õlilampide põletamine koduses atmosfääris. Üheks põhjuseks, miks eeterlikke õlisid nii tõhusaks peetakse, on fakt, et aju reageerib lõhnadele väga kiiresti. Alljärgnevad õlid on enimlevinud depressioonileevendajad ning omavad imelist lõhna. 

Lavendel

Lavendel on tuntud oma rahustava toime poolest, soodustab und ning rahustab närve. Kõlab ilmsena, et teda peetakse kõige levinumaks õliks, mida depressiooni ravimiseks kasutatakse. Uuringud, mis viidi läbi aastal 2012, näitasid, et naistel, kelle peal kasutati eeterlikku lavendliõli, vähenes sünnitusjärge depressioon oluliselt.  

Bergamot

Bergamotiõli tootjad on veendunud, et see õli sisendab inimestesse rõõmutunnet ja energiat, leevenab ärevust ning depressiooni. Seda veendumust kinnitavad ka katsed, mille tulemused näitasid katses osalenute puhul märkimisväärseid paranemismärke. 

Roos

Roosiõli stimuleerib depressiooni põdevate inimeste vereringet, vähendab stressitaset ja parandab üleüldist meeleolu. 

Jasmiin

Jasmiiniõli mõjub meie ajule analooselt vaaliumiga. Jasmiiniõli lõhna sissehingamine tasakaalustab emotsioone ja muudab rahulikuks. Aitab ka ärevushäirete puhul.

Ylang-ylang

Ylang-ylang toimib kui kerge rahusti, lõõgastab ja muudab äreva meele mõne hetkega stabiilseks. Uuringud on näidanud, et ylang-ylang‘i õli sissehingamine tõstab ka enesekindlust.

Allikas: beautyandtips.com