5 tõhusat nippi, kuidas aknest ja nahamuredest lahti saada

13 kommentaari
5 tõhusat nippi, kuidas aknest ja nahamuredest lahti saada

Nahaprobleemidega oleme me kõik vähesel või rohkemal määral kokku puutunud ning akne on neist üks kõige tüütumaid. Kallid kosmeetilised protseduurid aitavad aknet leevendada ning mõned isegi sellest vabaneda, ent alati ei ole sellist raha taskust võtta.  Siinkohal tasub appi võtta lihtsaid koduseid nippe ning allpool toome välja 5 erinevat moodust, mida tasub kindlasti proovida!

Nahaprobleemidega oleme me kõik vähesel või rohkemal määral kokku puutunud ning akne on neist üks kõige tüütumaid. Kallid kosmeetilised protseduurid aitavad aknet leevendada ning mõned isegi sellest vabaneda, ent alati ei ole sellist raha taskust võtta. 

Siinkohal tasub appi võtta lihtsaid koduseid nippe ning allpool toome välja 5 erinevat moodust, mida tasub kindlasti proovida!

1. Lihtne oliiviõlimask soolaga!

Võta 4 teelusikatäit tavalist soola ja sega see 3 teelusikatäie oliiviõliga pastaks. Määri segu eelnevalt puhastatud näole ja hoia 5 minutit. Seejärel pese leige veega maha ning oota pool tundi enne, kui kreemi nahale kannad. Nii saab näonahk hingata ja maski mõju on tõhusam.

2. Mask oliivõli, mee, sidrunimahla ja munakollasega.

Võta üks munakollane, teelusikatäis mett ja teelusikatäis oliivõli ning paar piiska sidrunimahla. Sega kõik ühtlaseks seguks ja kanna eelnevalt puhastatud näole, hoia 5-10 minutit ja pese leige veega maha. Taas on soovitatav enne kreemi nahale kandmist oodata pool tundi.

3. Hoia näopiirkond juuksevaba ja loputa või pese juukseid alati pärast trenni tegemist või kui peanahk higistama hakkab.

Kui sul on aknega probleeme, siis kanna juukseid kinni ja tukk pane samuti klambriga otsmiku eest ära, sest ka juuksed sisaldavad õli, mis omakorda soodustab akne teket. Nahk peab saama hingata. Kui trennis käies peanahk higistab, siis kindlasti loputa pead leige veega. Iga päev pead pesta pole soovitatav, ent ka veega loputamine on hea.

4. Söö porgandeid.

Porgandid sisaldavad suures koguses A-vitamiini, mis aitab võidelda akne tekke vastu. Kui sinu organismis tekib A-vitamiini puudus, siis juba see üksi võib põhjustada akne teket.

5. Pese oma padjapüüri iga kahe päeva tagant.

Akne puhul tuleb ka padjapüüri sagedamini pesta, sest mustus koguneb sinna igal öösel ja isegi, kui sa enne magama minekut näo puhtaks pesed, saad kogu selle mustuse nahale tagasi kohe, kui pea padjale paned.

Allikas: health.com