Reklaam sulgub sekundi pärast

Edukas ja tubli kahe lapse ema Kristina Ljadov: värske õhk, õige toit ja armastus tagavad lapse tervise!

KCF (Kalev Chocolate Factory) ekspordi müügijuht Kristina Ljadovi lapsed on terved ja tugevad ning eelistavad toas teleka ees istumisele pigem värsket õhku ja liikumist. Öösiti magab perekond aastaringselt lahtise aknaga ja seda ka tõsise pakasega! Kui vahel juhtubki mõni haigus tulema, on naisel omad nipid, mis alati toimivad. Buduaarile räägibki Kristina, kuidas end ja oma perekonda terve ja õnnelikuna hoida.

KCF (Kalev Chocolate Factory) ekspordi müügijuht Kristina Ljadovi lapsed on terved ja tugevad ning eelistavad toas teleka ees istumisele pigem värsket õhku ja liikumist. Öösiti magab perekond aastaringselt lahtise aknaga ja seda ka tõsise pakasega! Kui vahel juhtubki mõni haigus tulema, on naisel omad nipid, mis alati toimivad. Buduaarile räägibki Kristina, kuidas end ja oma perekonda terve ja õnnelikuna hoida.

Sul on kaks last, kui vanad nad on? Kuidas külmal ajal laste tervist hoida, et nad haigeks ei jääks? On sul endal mõni hea nipp, mis toimib?

Alexandra Elizabeth sai 1. septembril 14aastaseks ja Cirocco Dominick saab nüüd 30. oktoobril 3aastaseks. Laste tervena hoidmiseks mul erilisi nippe pole, väga oluline on lapsi väikesest peale värskes õhus mängima harjutada ja seda aastaringselt. Pole halba ilma, on vale riietus. Ilusa ilmaga olen alati võtnud lapse vankriga kaasa ja jalutama läinud ning lasknud neil vankris olles värskes õhus lõunauinakut teha. Kuna ise oleme harjunud palju telkima, siis laste vanemaks saamisest peale on ka lapsed sellega kohanema harjutatud, seda nii vihma, äikese, päikese, tuule, tormi ja pakasega. Telgis magades tuleb alati väga hea uni ja haigeks pole nad sellest kordagi jäänud. Muul ajal hoolitsen selle eest, et lapsed saaksid võimalikult palju värskes õhus liikuda, mängida ja sporti teha. Suvel kindlasti mõistlikus koguses päikest ning palju merevett. Kindlasti aitab ka see, et magame aastaringselt lahtise aknaga, viimastel talvedel, kui õues on olnud vägagi külmad ilmad, on akna toapoolne osa isegi jääs olnud. Jahe õhk tagab hea une ja mõjub hästi ka tervisele.

Teine oluline aspekt on laste toitumine. Püüan alati jälgida, et lapsed saaksid piisavas koguses vitamiine, mineraalaineid. Värske mahl, hooajalised puuviljad, liha, kala, see kõik on kasvavale lapsele vägagi oluline. Cirocco´ga on lihtne, sest ta sööb praktiliselt kõike, mida pakun, alustades puuviljadest ja lõpetades mereandidega. Alexandraga nii kerge pole, kuid näiteks kiivit, värskelt pressitud apelsinimahla, brokkolit, lõhefileed ja kodust maasikatoormoosi sööb neiu alati hea meelega. See moos käib igal hommikul mõlema lapse kaerahelbepudru peal. Vahel, peale pikka ja külma talve olen laste organismi turgutamiseks apteegist ka looduslikke vitamiine ostnud. 

Niisiis – palju värsket õhku ja tasakaalustatud toitumine! Vahel muidugi luban neile ka friikartuleid, chipse ja hamburgerit, tähtis on lihtsalt see, et ka vajalikke toitaineid piisavalt oleks. Eelmisel talvel sattusime enese teadmata seagrippi põdevate lastega mängima, õnneks pääsesime kõik tervelt. Lapsi ei saa imikust peale hoida isoleerituna, steriilses keskkonnas, immuunsussüsteem peab väikesest peale harjuma pisikute ja bakteritega, mis meid kõiki paratamatult iga päev ümbritsevad. Samuti pole ma kunagi pidevalt keetnud lutte ega kohkunud, kui mõni vahepeal maha kukkuma juhtus.

Kui lapsed jäävadki haigeks, milliseid ravimeetodeid enim kasutad? Kuidas enda tervist talvel hoiad? 

Laste puhul ma nohu ja kerget köha haiguseks ei pea, õue mängima lasen ikka. Sel suvel oli poiss esimest korda reaalselt haige, sai tuulerõuged juunikuus. Ravisime haiguse ilusti välja, kuna õues oli samal ajal 25 kraadi sooja ja palavikku lapsel praktiliselt polnudki, siis toas ma teda kinni ei hoidnud. Teistest lastest hoidsime muidugi eemale, et neid mitte nakatada, kuid jalutuskäike sai ikka tehtud. Leian, et kui last nelja seina vahel kinni hoida, siis muutuvad nad veel õnnetumaks ja põevad haigust veelgi pikemalt. Nohu puhul olen lastele lõiganud küüslauguküüsi ööseks voodisse, sealt eralduvad desinfitseerivad aurud tapavad pisikuid, aitavad lapsel hingata. Alati toimib ka mereveelahusega nina loputamine. Raske köha korral kasutame vahel harva ka Brontex´it. Salarohuna kasutan Vietnamist toodud tinktuuri, mida määrin lastele varvaste vahele ja rinnale, see toimib alati!

Ka enda tervist hoian tugevana läbi mitmekülgse toitumise ja mõõdukas koguses trenniga, lisaks veel mõnus aurusaun, rohkem polegi vaja. Mõne tõve korral aitab ka klaasike head veini, seda soovitan muidugi vaid täiskasvanutele. Parim, mis üldse teha saame, on positiivse meele hoidmine. Palju on inimesi, kes ise end ja oma lapsi haigeks mõtlevad ja pidevalt iga väiksemagi asja puhul muretsema hakkavad. Rõõmus meel ja armastus, need hoiavad meid tervena!

Vaata ka pildigaleriid allpool!

 

Karin Karu

 

[gallery ids="1843662,1843667,1843672,1843679,1843689,1843695"]