Egle Eller-Nabi toitumisest: dieedi lõppedes ollakse sageli tagasi seal, kust alustatakse. LOE MIKS!

Egle Eller-Nabi toitumisest: dieedi lõppedes ollakse sageli tagasi seal, kust alustatakse. LOE MIKS!

“Avastan end jälle kirjutamast dieedi teemal. Võibolla seetõttu, et  see on üks enim küsitumaid teemasid treeningute kõrval. Minult uuritakse tihti erinevate dieetide kohta.  Mida ma arvan näiteks atkinsi dieedist, veregrupi dieedist, hollywoodi dieedist….,” kirjutab fitness sportlane Egle Eller-Nabi oma blogis.

“Avastan end jälle kirjutamast dieedi teemal. Võibolla seetõttu, et  see on üks enim küsitumaid teemasid treeningute kõrval. Minult uuritakse tihti erinevate dieetide kohta.  Mida ma arvan näiteks Atkinsi dieedist, veregrupi dieedist, Hollywoodi dieedist….,” kirjutab fitness sportlane Egle Eller-Nabi oma blogis.

“Tihti oleme oma kaalu numbris nii kinni, et keskendumegi vaid sellele, kuidas see number väiksemaks saada võimalikult kiiresti. Sellisel juhul on väga tihti tulemus mitte püsiv ja teinekord mitte kõige tervislikum. Seda eriti siis, kui langetame kaalu omal käel ja teadmised puuduvad või on enamik neist pärit internetist, kus infot lihtsalt liiga palju ja vastukäiv.”
 
“Muidugi ei saa me teada kõike toitumisest – selleks ongi spetsialistid, aga mingid algteadmised peaksid olema. Enamikel meist puudub arusaam juba sellest, millest meie toit koosneb. Mis on valgud, süsivesikud, rasvad, ning mis funktsioon neil on toitumises. Kui teeksime endale selgeks algtõed toitumisest, oleks palju lihtsam oma toidukorvi poes täita. Kui ehitame oma toitumise kindlale dieedile, mis kestab vaid teatud perioodi, siis tihti dieedi lõppedes, oleme tagasi seal, kust alustasime.”

“Kaalulangetamise puhul võiks pigem valida pikema teekonna eesmärgi suunas! Pikema tee all mõtlen ma püsivalt toitumisharjumuste „normaalseks“ kujundamist.  Teekond on pikem just seetõttu, et alustame algusest. Kõigepealt hakkame analüüsima oma hetke toitumist. Tänapäeval on olemas erinevad programmid ja äpid mis aitavad toitumist analüüsida,” soovitab Egle Eller-Nabi.

Toimetas: Helena-Reet Ennet