FIBIT vallutab Viru keskuse

3. -5. oktoobrini toimub Viru Keskuse traditsiooniline moeüritus FIBIT (Fashion Is Back In Tallinn), kus reedest pühapäevani leiavad Viru Keskuse aatriumis aset sügistalvise hooaja trende tutvustavad moeetendused. FIBITi kõrghetk saabub 3. oktoobri õhtul, mil tulevad esitamisele Eesti tippmoekunstnike kollektsioonid etendusel ”Sinine, Must ja Valge”.

FIBITi korraldaja Anu Kikase sõnul on FIBITi üks eesmärk olla praktiline moenõuandja ja teisalt tutvustada moedisainerite loomingut. „Paljud inimesed on öelnud, et on tõesti abiks, kui professionaalsed stilistid pakuvad ideid, milliseid komplekte saab saabunud hooaja toodetest kokku panna. Päevased etendused on kõigile avatud ja mitmesajast lavale toodavast komplektist leiab igaüks häid mõtteid algavaks sügis-talveks,“ rääkis Kikas. Eriti hea meel on Kikasel selle üle, et FIBITi raames esitlevad oma loomingut Arne Niit, Tanel Veenre ja Anu Samarüütel-Long. „Nad on disainerid, kelle kollektsioone ei ole Eesti publik ammu näinud,“ kommenteeris Kikas.

FIBITi moepäevadeks seatakse Viru Keskuse aatriumisse üles lava, kus toimuvad arvukad etendused neljas eri stiilis. Noortemoe huvilistele on Lilli Jahilo stiliseerinud etenduse “Ekskursioon”, vabaajarõivaste uutest suundadest annab aimu Kalle Aasamäe koostatud  show “Unistajad” ning klassikalise riietuse trende tutvustab Aet Alevi poolt valitud komplektidega etendus “Hämaruse elegants”. Stilistid on Viru Keskuses esindatud kaupluste kollektsioonide seast just FIBITi etendusteks välja valinud kuumemad moehitid. Show “Marc O’Polo” esitleb kaubamärgi uut sügistalvist vabaajarõivaste kollektsiooni. Moepäevi juhib laulja Kristjan Kasearu.

FIBIT ei piirdu ainult sügistalvise moeülevaatega, vaid toob publiku ette ka kolme Eesti tippdisaineri autorikollektsioonid. FIBITi üheks kõrghetkeks on 3. oktoobri hilisõhtune galaetendus „Sinine, Must ja Valge“, kus kunstnikud Arne Niit, Tanel Veenre ja Anu Samarüütel-Long esitlevad oma loomingut.
Kolmandat korda tutvustab FIBIT Eesti noorte moekunstnike loomingut, seda pühapäeval, 5.oktoobril toimuval etendusel Future FIBIT. Koostöös Tallinna Spordi- ja Noorsooametiga korraldatud noorte konkursile laekunud tööde seast valis žürii välja parimad kollektsioonid, mida saab Viru Keskuse aatriumi laval näha. Samuti valitakse parim noor moelooja ja publiku lemmik.
FIBIT on Viru Keskuse moeürituste sari, mis tutvustab igal kevadel ja sügisel algava hooaja trende ning eesti- ja välismaiste tippdisainerite moeloomingut.


FIBITi etenduste kava

Reedel, 3. oktoober
16.00 Noorteetendus Ekskursioon
17.00 Casual-rõivaste etendus Unistajad
18.00 Marc O´Polo sügistalvine kollektsioon
19.00 Klassikaetendus Hämaruse elegants
22.00 VIP etendus Sinine, Must ja Valge

Laupäeval, 4. oktoober
12.00, 16.00 Ekskursioon
13.00, 17.00 Unistajad
14.00, 18.00 Marc O´Polo
15.00, 19.00 Hämaruse elegants

Pühapäeval, 5.oktoober
12.00 Future FIBIT. Noorte moekunstnike loomingu esitlus
13.00 Ekskursioon
14.00 Unistajad
14.30 Marc O´Polo
15.00 Hämaruse elegants

 

Buduaar.ee

FIBIT Pressiteade