Frederico: kas ma kardan abielluda?

Frederico:  kas ma kardan abielluda?

Ma ei ole kunagi abielus olnud, aga ma absoluutselt ei välista seda, et ühel päeval olen ka mina altari ees ja palun kallima kätt ning vannun truudust elu lõpuni ;).

Ma ei ole kunagi abielus olnud, aga ma absoluutselt ei välista seda, et ühel päeval olen ka mina altari ees ja palun kallima kätt ning vannun truudust elu lõpuni ;).

Kas abiellume selle pärast, et nii on kombeks, et nii tegid meie vanemad? Või soovime vastaspoolt ruttu enda külge siduda, last saada ja siis viie aasta pärast lahku minna. Loomulikult on ka palju õnnelikke paare, kes elavad koos ja naudivad teineteist 50 aastat ja enam, kuid see on tõeline BINGO, kui leiad sellise mehe või naise, kellega elu nautida, lapsi kasvatada ja elust rõõmu tunda.

Kas keegi on mõelnud, miks näiteks 2008. aastal oli 6127 abielu ja 3501 lahutust? Ka eelmiste aastate statistika on olnud sama kurb. Kurb on just see, et ligi 40 – 45% paaridest lahutab.
Mida saaks selle jaoks teha, et need numbrid muutuksid ja me ise ei peaks täiendama selle statistika negatiivset poolt?
Ma usun, et neid numbreid on võimalik statistikas positiivseks saada. Selge on see, et midagi peaks muutma ja põhjuseid tuleks otsida sügavamalt. Selle jaoks pakungi välja ühe teooria, millesse ma ise usun. Võtame näiteks potentsiaalse paari –  kala ja ambur (või kes iganes), kes uurivad enne suuremate armuleekide lahvatamist oma sobivust tähemärkide kaudu. Kas nad ikka sobivad teineteisega kokku või mitte?
Kuna astroloogia on tuhandeid aastaid vana, siis julgen väita, et õige kaaslase leidmisel mängib olulist rolli ka tema tähemärk. Selle 99-protsendilist paikapidavust kinnitavad ka minu isiklikud kogemused. Paljud tähemärgid lihtsalt ei sobi kokku ja jube kurb on sellest aru saada alles siis, kui oled raisanud oma parimad aastad valele mehele või naisele.

Näiteks, oma kogemusest võin ma öelda, et kaalude ja kaljukitse kooslus on väga raske, sest kumbki ei anna järele ja ajab piltlikult öeldes oma rida. Me lihtsalt ei suutnud saavutada kompromissi, isegi mitte pisiasjades.
Täna saan ma öelda vaid seda, et me saame omavahel olla head sõbrad ja rääkida paljudest asjadest, kuid pikaajaliseks suhteks ei ole me võimelised.

Minu tutvusringkonnas on üks paar, jäär ja vähk, ning nii palju kui mina neid tunnen ja nendega koos olen olnud, saan ma öelda ainult seda, et nad sobivad teineteisega suurepäraselt. Neil on vanusevahet viis aastat (mees on noorem), aga see ei mängi absoluutselt mingit rolli. Vähk on natuurilt pehmekene ja talle sobib suurepäraselt kõrvale tugev jäär.

Lõvi ja amburi kohta saan samuti rääkida ainult positiivseid kogemusi, sest nii harmoonilist paari ma ei ole varem kohanud. Mulle on vahel jäänud tunne, et neil ei ole kunagi ühtegi lahkarvamust ega erimeelsust, inimesed on juba kaua abielus ja kasvatavad kolme toredat last.

Veevalaja ja neitsi suhe on vähemalt minu kogemustele tuginedes üsna nukker, sest lahkhelisid ja probleeme oli sellel paaril piisavalt. Nad pingutasid ja üritasid leida konsensust, kuid kõik see ei kandnud vilja.

Tuhnides natuke internetiavarustes, sain ma ainult kinnitust oma mõtetele, et inimesed tunnevad väga huvi, kuidas tähemärgid omavahel kokku sobivad. Tuuakse välja erinevaid näiteid nii enda kooselust, sõbrannade ja töökaaslaste omavahelisest sobivusest.
Näiteks, lahe oli lugeda kommentaari: „Naine jäär ja mees kalad = tõeline katastroof ;).“ Või siis selline kommentaar: „Ise olen veevalaja ja mu poiss on ambur – meeletult hea klapp, kõik meie sõbrad ja pereliikmed ütlevad ka, et oleme täiesti kokku loodud.“
Huvitav on vaadata neid paare, kes tähemärkide järgi ei sobi absoluutselt kokku, kuid nad elavad juba aastaid koos ja kõik laabub. Ehk sõltub see otseselt meie mõtetest, ehk kui sa kohe alguses mõtled, et sa ei sobi kellegagi kokku, et siis nii ongi ja nii lähebki? Selles küsimuses peab iga inimene ise arusaamisele jõudma ja tegema otsuse vastavalt sisetundele.

Mul on seljataga mitmed erinevad suhted, kuid sellegipoolest pole ma leidnud seda ühte ja õiget tähtkuju, kellega tunneksin end kui kala vees ja kellega julgeksin abielluda. Et edaspidi mitte komistada valede inimeste otsa ja raisata aega, hakkan ehk siis rohkem tegema eeltööd tähemärkide sobivuses.

Vaadake natuke ringi ja mõelge, kui palju on teie tutvusringkonnas õnnelikke või siis õnnetuid perekondi ja tehke omad järeldused …

 

Frederico

Sarnased artiklid