Hollywood ja null-suurus

Staarilik välimus tähendas mõned aastad tagasi veel päris kena näolappi
ja kehakumerusi. Praegu tundub aga ameerikamaal toit päris otsa saanud
olevat. Miljonite dollarite beebid ja muud meediale vajalikud kodanikud
kannatavad justkui kõva nälja käes. Isegi need staarid, kel hiljutiste
piltide alusel veel kaunis tervislik ja normaalsuuruses toidulaud
paistis olema, on kokku kuivama asunud. Milles asi? /Tekst: Kairi Look/

Staarilik välimus tähendas mõned aastad tagasi veel päris kena näolappi ja kehakumerusi. Praegu tundub aga ameerikamaal toit päris otsa saanud olevat. Miljonite dollarite beebid ja muud meediale vajalikud kodanikud kannatavad justkui kõva nälja käes. Isegi need staarid, kel hiljutiste piltide alusel veel kaunis tervislik ja normaalsuuruses toidulaud paistis olema, on kokku kuivama asunud. Milles asi?

Kõige tuntum nälgimiskunn tundub olevat preili Beckham. Kodumaise staarielu piibli Postimees Online’i alusel on söömisega muresid ka mitmetel teistel väljamaa kodanikel, kelle peamine väljund paistabki olevat kollast ajakirjandust oma kaalukõikumiste ja neeruhaigustega lõbustada. Olseni kaksikud, Paris Hilton ja Nicole Richie näivad piltide alusel üksnes nädalavahetustel köögis käivat. Kurb on see, et kuigi inimesed mõistavad, kuidas anorektiline elu pole eriti mõnus eksisteerimise viis ja põlastavad meediat, mis selliseid uudiseid tekitab, on neil uudisnuppudel siiski päris palju lugejaid. Miks muidu tuleb kondiste staaride neeru-uudiseid ja dieediplaane nagu Vändrast saelaudu. Inimesi huvitab!

Arstid ja treenerid kurdavad, et igapäevane Nicole Richie annus hommikukohvi kõrvale pole siiski kuigi mõistlik mõte. Mööda maailma tekib nimelt nii aina enam null-suuruses noori naisi, kes staaride kombel samamoodi toidust loobuda otsustavad. Ei saagi neid suurt süüdistada. Loomulikult võtavad noored meedias ja tänavapildis pakutava omaks ja katsuvad omal käel järele teha. Ja ongi käes olukord, et arstid taplevad aina enam toitumishäiretega ja treeneritel muutub aina keerulisemaks oma käealustele selgeks teha, et sportida tasub ka tervise, mitte ainult kaalu pärast ning et peale trenni tohib peale vee ka muid toiduaineid manustada.

Paraku on väga raske võidelda noorega, kelle taldrikul on päevad läbi ainult köögivili. Terve mõistus on staarinimeste poolt kaudselt juba päris hukas. „Victoria Beckham sööb ju ka ainult aurutatud köögivilju ja kala!”. Pildid teatavasti ka petavad ja fotol võib näljane staar päris kena välja näha. Teavad ju targemad rääkida, et nii foto kui teleekraan venitavad meid julmal viisil laiemaks. Aga tegelikus elus ei näe me, milline nahk ja kui tugevad luud-liigesed on tegelikult mustade minikleitide ja hästivalgustatud kaameraobjektiivi taga. Me ei tea, et Victoria puusaümbermõõt on kohane 11- aastasele tüdrukule ja et kala-kapsa-cocalighti dieedil olevale staarile määrati lavatreeningute ajaks lisakogus spinatit, et tädi poodiumil püsti püsiks ja tantsida-laulda jaksaks. Ja et isegi selle rasvavaba lisaspinati pärast on Beckhamite peres kõvasti löömist, sest pabin lisakilo ees on suurem kui surmahirm.

Isegi modellimaailm, kus kõhnus on eeldus ja pekk vaenlane, kipuvad asjad täbaraks kätte minema. Modellid kõhnuvad ja surevad ning modelliagentuurid peavad tegelema tüütu kehamassiindeksi arvutamisega. Kas see just õige lähenemine on, kuid kontjalgsete modellide lavaltkoristamine toob kasu kindlasti nii mitmegi noore naiste mõistusele.

Kõige kahetsusväärsem paradoks nullkaalu teemal on see, et karjakaupa nälgimine paistab olevat nakkav. Ka ilusad Hollywoodi naised, keda kenade kurvide eest ikka esile tõsteti, on oma isuga miskit õudset ette võtnud. Nojah, Angelina Jolie põhjendus äärmusliku kaalukaotuse seotusest murest Aafrika näljaste laste pärast on muidugi õilis. Kuid fakt on ka see, et kui ta oma murelikust isutusest kiiresti ei vabane, pole esilinastuste fotodel varsti enam suurt midagi vaadata. Äkki oleks aeg jälle sööma hakata?

Seega, olgem ettevaatlikud ja ärgem laskem meedial endale pähe pesa teha. Sale inimene on igati ilus ja värke vaatepilt ja sinna jääda tasukski. Nullsuurus näeb päevavalguses ikka päris kole välja. Ja tapab tervist nii mis mürtsub.

 

Pilt: All Over Press

/Tekst: Kairi Look/