Iluspikker looduselt

Milleks kanda kaasas ülikalleid ja raskeid keemilisi kosmeetikavahendeid kui suviseid iluprotseduure võib teha ka looduslike andidega? õigemini võite kanda küll, aga kui häda käes, siis teadke, et iluabi võib olla vägagi lähedal.

Kadi Jüriado
kadi@buduaar.ee


Milleks kanda kaasas ülikalleid ja raskeid keemilisi kosmeetikavahendeid kui suviseid iluprotseduure võib teha ka looduslike andidega? õigemini võite kanda küll, aga kui häda käes, siis teadke, et iluabi võib olla vägagi lähedal.


Siinkohal väikene iluspikker lihtsatest ja looduslikest vahenditest, milles on olemas kõik kasulikud komponendid sinu nahale ja  enesetundele. Omaette väärtus võib olla juba protseduur ise – näiteks hommikune retk  maasikapeenrale, paar maasikat suhu ning paar tükki otse näole, kümneminutiline hetk iseenda ja päikesega, värskeõhuvann ning nahk on poole siidisem ja ilusam.


Kui hakkavad valmima puu-ja köögiviljad, siis sobivad need vägagi hästi ka välispidiseks kasutamiseks. Pealegi on looduslikud ravimid tasuta ning suvel erinevalt hirmkallitest kreemidest alati käepärast võtta. 


Eelpool oli juttu maasikamaskist näole. Kuna maasikas ahendab poore, ei sobi see  kuivale ja allergilisele nahale. Muul juhul on need aga parimad. Sinu nahk värskeneb ja pehmeneb, samuti muutuvad heledamaks tedretähnid.


Kui kasutad metsmaasikaid, tee nad enne puruks, sest nendes ei ole nii palju mahla.


õun, kurk, porgand, kaalikas, kapsas – kõik nad sisaldavad rikkalikult vitamiine, vajalikke orgaanilisi happeid, valke ja mineraalaineid. Samuti sobivad kõik need viljad näole naturaalsel kujul. Kartuli puhul võib kasutada ka toore kartuli mahla või keedetud kartulitest tehtud püreed. See pehmendab nahka, ergutab vereringet ja vähendab silmaaluseid turseid. Viimaste likvideerimiseks on väga hea abiline ka kurk – kurgiviilakad väsinud ja turses silmaalustele ning need on varsti likvideeritud. Kurk on asendamatu igasugustel telgimatkadel, kui magama saab suhteliselt hilja, pruugitud ka alkoholi ning telk teadupärast ei ole sama, mis mõnus koduvoodi – turses silmaalused on garanteeritud. Kurgiviilud aitavad aga alati ning värskendavad, puhastavad, toniseerivad ja noorendavad silmi ja nägu.


Rahvameditsiin tundis kurki ka kui soolade kehasse ladestumist takistavat vahendit ning kurgimahlamähist kui raskesti paranevate haavade tervendajat. Kurgis ladestuv vesi ning selle toimeained on just sellises olekus, et inimene omastab need kergesti. Need aitavad puhastada organismi ja seetõttu sobib kurk eriti hästi ka neile, kes soovivad saada või jääda saledaks. Kurgimahl ja -koor on heaks emulsiooniks, et vähendada päevitusel tekkinud pruuni pigmenti, tedretähne ja vinne.


Porgandimahlaga iga päev nägu tupsutades säilib jällegi päevitus kauem ja jätab nahale ilusa jume.


Kui sa aga oled endale päikesega väga liiga teinud, siis Pansolâ