Jaanipäevaks bikiinivormi: Marjana pingutab pulmade nimel

Jaanipäevaks bikiinivormi: Marjana pingutab pulmade nimel

Buduaari eksperimendis osalejatel läheb nüüd juba kolmas nädal ja eksperiment kestab kuni juuni lõpuni. Kahe nädalaga on näha ülihäid tulemusi ja keegi ei saa öelda, et kuu ajaga vormi leidmine on võimatu. Eksperiment ei ole aga kergete killast ja oma tervist tuleb hoida, näitab ka Marjana juhtum.

Buduaari eksperimendis osalejatel läheb nüüd juba kolmas nädal ja eksperiment kestab kuni juuni lõpuni. Kahe nädalaga on näha ülihäid tulemusi ja keegi ei saa öelda, et kuu ajaga vormi leidmine on võimatu. Eksperiment ei ole aga kergete killast ja oma tervist tuleb hoida, näitab ka Marjana juhtum.

 

 

 

Eret (27) – eesmärk endiselt rasvaprotsendi langetamine

Nädal Sparta spordiklubis:

Esmaspäev algas taas jõusaali treeninguga. Kõik lihased said taaskord treenitud. Arengut on tunda ning ka mõne raskuse olen juba suuremaks pannud kui algselt, juhhei!  Õnneks olen juba saanud targemaks ning tean, millise masinaga millist lihast ja mis järjekorras treenima peab. Tänu Argo poolt antud kavale ei tundugi jõusaal enam nii hirmutav ning kohe hea meelega teeksin just seal trenni. See on ka ajaliselt paindlikum, kuna rühmatrennid on kindlatel kellaaegadel ning üsna raske on vahel just oma lemmiktrenne  tiheda graafiku tõttu päeva sobitada.

Teisipäeval sain osaleda vabalt valitud rühmatrennis. Seekord proovisin StompFX-i. See on  tõhus aeroobne treening stepipingil, kus iga loo ajal on uus sammukombinatsioon. Ühes treeningus on nii kergemaid tantsulisi kombinatsioone kui ka intensiivsemaid „powerstep” lugusid. Kohe trenni algul hoiatas meid treener, et tegemist on väga intensiivse treeninguga ning võin kinnitada, seda see on tõesti! Pingil on väga palju hüppeid ja jooksu kiires tempos, seega päris algajal saab seal üsna raske olema, mina kaasaarvatud. Olin ikka päris läbi pärast seda trenni. Edasijõudnutele soovitan aga kindlasti. Kiidusõnad ka treener Kadi Kuusele, pole ammu rühmatrennis nii head juhendamist kogenud! Ta oskab väga hästi motiveerida edasi pingutama ning ka vaevub tunni jooksul seletama, miks midagi teeme ja milleks see hea on. Juba treeneri pärast soovin veel sinna trenni minna.

Kolmapäev ja jälle see PowerPlate. Kuna olin juba seda kogenud, siis teadsin, mida oodata. Pean ütlema, et kuna seekord tegime natuke teisiti harjutusi, ei tundunudki see nii koormav. Kuid ega siis Argo meid lihtsalt trennist minema lase. Pärast seda oli meil trepijooks, lisaks veel otsa kätekõverdused ja hüpped! Vot see võttis ikka korralikult läbi. Ma juba hirmuga mõtlen, kuidas ma taipoksi üle elan, mis on suhteliselt sama koormav, kuid samas tundub nii lahe, et sooviks juba proovida.

Neljapäeval oli jälle jõusaali päev. Treeningkavast lähtudes said kõik harjutused tublisti läbitud. Kuna meil tüdrukutega lõpus sõudmise käigus ka juttu jätkus, venis trenn ootamatult päris pikale.

Reede, kauaoodatud puhkepäev! Tunnistan ausalt, et selline suur muutus pidevalt treenida võtab ikka läbi ka. Seega terve reedese päeva ma puhkasingi ja ei mingit trenni. 

Okei, tunnistan ausalt, ka laupäev venis puhkepäevaks ning lisaks sellele ka patustamise päevaks söögi mõttes. Tegin siis laadimispäeva ning lubasin endale sushit ja jäätist, mille järgi mul tükk aega juba isutas, kuid mida ilmselgelt mu treeningkavas pole.

Pühapäev, tekkisid süümekad kahest puhkepäevast ning toiduga patustamisest. Kuna ilm oli ka väga halb, pidin end lausa sundima õue liikuma minema. Tegin koeraga pikema jalutuskäigu, kokku pea 2 tundi, seni kuni taas sadama hakkas.

Muutused ümbermõõtudes kokku:

Eretil tõstsime kaloraaži, sest samuti on endiselt vaja lihasmassi tõsta ja selle tulemusena saab Eret ka rohkem endale lubada suuremat kaloraaži.

Rindkere – enne 87, nüüd 85 -2 cm

Vööümbermõõt – enne 67, nüüd 65 -2 cm

Nabapiirkond – enne 76, nüüd 73  -3 cm

Puusaümbermõõt – enne 93, nüüd 90 -3 cm

Reieümbermõõt – enne 55, nüüd 53 -2 cm

Sääreümbermõõt – enne 36, nüüd 35 -1 cm

Käeümbermõõt – enne 27, nüüd 27  – muutusteta

Kaelaümbermõõt – enne 31, nüüd 31  – muutusteta

 

Kehakoostise muutused:

Kogu keha rasvamass – enne 12,8 kg, nüüd 12,0 kg -0,8 kg rasva vähem

Rasvaprotsent nahaalune – enne 23,0, nüüd 21,5

Rasv siseorganites – enne 3, nüüd 3

Lihasprotsent  – enne 39,7, nüüd 40,5

Muudatuste eesmärk enne -3,8 kg, nüüd -3,6 kg (miinus tähendab, et on vaja juurde võtta lihasmassi arvelt)

 

 

Erika  (34) – eesmärk endiselt rasvaprotsendi langetamine

Nädal Sparta spordiklubis:

Teine treeningnädal algas esmaspäeval jällegi jõusaalis lihaste pumpamisega. Teisipäeva hommikul andsid lihased ka tunda, et olen vahepeal end lõdvaks lasknud, aga kuna teisipäev oli rühmatreeningu päev, siis sain end mõnusalt venitada YogaFunc trennis. Tõeliselt mõnus treening, kus saad esitada endale väljakutse jõu, tasakaalu ja painduvuse suhtes ning mina pidin tõdema, et olen sel alal veel vägagi algtasemel, aga no harjutamine pidi tegema ju meistriks.

Kolmapäevane treeningõhtu möödus kubjas Argo järelvalve all Power Plate trenažööril, mõnus  vaheldus jõusaalile, kuid tunne selline, et lihased saavad  topelt koormuse ning pärast 30 minutit treeningut oled ikka täiesti jõuetu, aga  samas valdab keha  selline mõnus rammestuse tunne, nagu oleksid kohe mitu kilo kergem.

Neljapäev oli jällegi jõusaalipäev, mis mulle isiklikult väga sobib, Argo poolt koostatud treeningkava hakkab vaikselt meelde jääma, ei pea enam paber käes õigeid masinaid otsima.

Kuna üle pika aja on aktiivselt trenni tehtud, siis otsustasin lubada oma kehale nädalalõpus väikse lõõgastava spaanädalavahetuse, et taastada jõudu järgmiseks  tõsiseks treeningnädalaks.

Uuel nädalal püüan kindlasti ära käia ka mõnes tantsulises rühmatreeningus, Zumba tundub selleks olevat päris lahe! 

Muutused ümbermõõtudes kokku:

Erika on tubli treenija ja eks see treeningkoormus on päris suur ja keha vajab harjumist ning vahel võtab organismil ikka aega, et aru saada, mis toimub ja alles siis hakkab keha alles korralikult rasva põletama. Ümbermõõdud küll vähenevad ja see on ka hea motivaator edasi liikumiseks.

 

Rindkere – enne 98, nüüd 94 -4 cm

Vööümbermõõt – enne 77, nüüd 74 -3 cm

Nabapiirkond – enne 85. Nüüd 81  –4 cm

Puusaümbermõõt – enne 101, nüüd 98 -3 cm

Reieümbermõõt – enne 60, nüüd 58 -2 cm

Sääreümbermõõt – enne 39, nüüd 38 -1 cm

Käeümbermõõt – enne 30, nüüd 27  -3 cm

Kaelaümbermõõt – enne 32, nüüd 30  -2 cm

 

Kehakoostise muutused:

Kogu keha rasvamass – enne 18,1 kg, nüüd 17,6 kg -0,5 kg rasva vähem

Rasvaprotsent nahaalune – enne 27,8, nüüd 27,2

Rasv siseorganites – enne 6, nüüd 6

Lihasprotsent  – enne 43,2, nüüd 43,5

Muudatuste eesmärk enne +3,0 kg, nüüd +2,5 kg 

 

Marjana (25) – eesmärk endiselt lihaskasvu tõus

Nädal Sparta spordiklubis:

Esmaspäeval algas meie teine treeningnädal, personaalne treeningukava on koostatud ning saan toimetada juba iseseisvalt. Nagu alati alguses on soojendus ning seejärel jõusaalis poolteist tundi. Sellel nädalal panime aina raskust juurde, nii et 15 korda kolmandal seerial oli teha päris raske, kohati võimatu isegi. Proovisin teha maksimumi.

Teisipäeval oli iseseisev päev, valisin endale Power Plate ringtreeningu. Olime viiekesi treeneriga Thea Sei. Treeningus töötasime läbi suured lihasgrupid (jalad, selg, kõht jne) ja millegipärast just Power Plate treeningutes mul higi voolab täiega.

Kolmapäeval olime Argoga jälle Power Plate treeningus, nii et see oli topelt raske minu jaoks, sest lihased veel valutasid teisipäeva treeningust. Muidu ei oleks midagi hullu, aga Argo otsustas, et seda ei ole meie jaoks piisavalt ning viis meid taipoksi saali ja seal me jooksime trepist üles, jõudes tippu, hüppasime üles, laskusime plank asendisse (5 hüpet ning 5 planku) ja niiviisi jooksime 6 korda. SEE OLI TAPPEV.

Neljapäeval olin iseseisvalt oma treeningukavaga, neljas päev ilma puhkepäevata oli minu jaoks eriti masendav, keha nagu tahtis öelda „lõpeta see ära, mine koju“. Aga ikkagi, poolel teel ei hakka alla andma ning tegin treeningu lõpuni (jõusaal) ning 15 minutit sõitsin jalgrattaga.

Reedel keha tegi mulle kättemaksu, hommikul ma isegi ei läinud tööle, sest vererõhk oli väga madal ning pea pööritas nagu karusellil. Tegelikult olen ise süüdi selles, treening on küll tõhus, aga magan vähe, 6 tundi und keha taastumiseks on minu jaoks ikkagi väga vähe.

Laupäeval ja pühapäeval otsustasin, et viin füüsilise aktiivsuse miinimumi, nii et tegelesin oma pulma korraldusega.

 

Muutused ümbermõõtudes kokku:

Rindkere – enne 89, nüüd 85 -4 cm

Vööümbermõõt – enne 67, nüüd 66 -1 cm

Nabapiirkond – enne 73, nüüd 71  – 2 cm

Puusaümbermõõt – enne 95, nüüd 93 -2 cm

Reieümbermõõt – enne 56, nüüd 55 -1 cm

Sääreümbermõõt – enne 35, nüüd 34 -1 cm

Käeümbermõõt – enne 27, nüüd 26  -1 cm

Kaelaümbermõõt – enne 29,5, nüüd 28  -1,5 cm

 

Kehakoostise muutused:

Kuna Marianal pole probleemi keha rasvasisaldusega, siis otsustasin natuke tõsta toidukaloraaži ehk lisasime pärast trenni taastava valgujoogi, mis peaks parandama taastumist ja andma lihaste ehitamiseks vajalikke ehitusmaterjale ehk aminohappeid.

 

Kogu keha rasvamass – enne 13,9 kg, nüüd 13,9 kg – muutusteta

Rasvaprotsent nahaalune – enne 25,6 nüüd 25,6

Rasv siseorganites – enne 4, nüüd 4

Lihasprotsent  – enne 37,2, nüüd 37,4

Muudatuste eesmärk enne -1,9 kg, nüüd -1,5 kg (miinus tähendab, et on vaja juurde võtta lihasmassi arvelt)

 

Tüdrukud on väga tublid, kõigil on kindlad eesmärgid silme ees ja läheme edasi võiduka lõpuni. 

Buduaar soovib nii eksperimendis osalejatele kui nende järgijatele tugevat iseloomu ja ärge unustage magada nendel valgetel öödel:)