Jalad vajavad hooldust kogu aeg!

Jalad vajavad hooldust kogu aeg!

Käes on kevad ja kapist tuleb kibekiiresti otsida välja seelikud ja kingad. Viimane aeg on teha korda ka oma jalad, mille regulaarne aastaringne hooldamine on tegelikult väga tähtis. Kunagi pole aga liiga hilja, et juurutada uut head harjumust!

Jalahooldus ei ole tähtis ainult kevadel ja pelgalt ilu pärast. See on ka tervise küsimus. Aastaringne korrapärane jalahooldus aitab ennetada probleeme juba varakult ning loomulikult muudab see murede lahendamise lihtsamaks. Hoolitsetud, kaunid ja terved jalad tagavad suurepärase enestunde. Kõige parem asja juures on see, et jalahooldust ei pea tingimata spetsialisti juures tegema. Piisab korrapärasest kodusest hoolitsusest.

  • Puhasta jalad põhjalikult. Jalavanne on soovitav teha kord nädalas 10 minutit 35-37 kraadises vees. 
  • Seejärel tuleks jalgu raspeldada, et vabaneda sarvestunud nahast ja paksenditest. Selleks sobivad puuplaadil rasplid, liivapaberiga viilid või pimsskivid. Skalpelli ei tohiks kodus sel otstarbel kasutada, sest on suur oht, et lõikad endale sisse. Kui kannanahk on väga paks ja sarvestunud, tuleks siiski pediküürija poole pöörduda. Loomulikult ei tasu raspeldamisega liialdada, sest nii muutub nahk vastuvõtlikumaks nakkustele ning nahk võib hakata veelgi kiiremini sarvestuma, et taastada endine seis.  
  • Lõika varbaküüned sirgelt ning sissekasvamise vältimiseks anna neile kandiline kuju. Varbaküüne valget osa peab jääma vähemalt millimeeter. Lõpliku kuju annab küüntele viilimine. See välistab ka teravate servade tekke.
  • Jalgade nahk vajab igapäevast kreemitamist, et püsiks kaua sile ja pehme. Kreem tuleb valida vastavalt nahatüübile.
  • Suvisel ajal ning enne sportlikku tegevust võiks kasutada higistamisvastast deodoranti, mis hoiab jalad päeva jooksul kuivad, värsked ja meeldivalt lõhnavad.

Ohtlik haigus – küüneseen

Ilusad lahtised kingad ei kaunista paraku aga jalga, mille varbaküüned on nakatunud küünte seenhaigusesse. Tegu on väga levinud probleemiga, mille all kannatab iga kuues eurooplane. See on haigus, mis ei kao iseenesest, sest seened toituvad küünes sisalduvast ainest – keratiinist. Küüneseene ehk onühhomükoosi ravimata jätmine võib põhjustada valu ja tõsisemaid nakkusi, mille tagajärjeks võib olla küüne kaotamine või nakkuse levimine tervetele piirkondadele ja teistele inimestele.

Küüneseene sümptomid:

  • Küüs pakseneb ja selle ots ning pind muutuvad kollaseks/valgeks.
  • Küüs muutub hapraks ja võib murduda.
  • Nakkus liigub mööda küünt alla küünelooži poole (sarvkihita nahk, mis asub küüneplaadi all). Seda ei juhtu teiste küünehaiguste puhul.

NB! 50% kõigist küünehädadest pole põhjustatud onühhomükoosi poolt. Nendega kaasnevad tavaliselt lisasümptomid, mille põhjal neid seennakkusest eristada saab.


Mycosan on lihtne, kiire ja tõhus viis küüneseenest vabanemiseks. Tegu on kergesti kasutatava kolm-ühes programmiga, mis koosneb mittetoksilisest seerumist harjaga tuubis ning kaasas on 10 ühekordselt kasutatavat küüneviili. Kui soovid seennakkust ennetada, kanna Mycosani kord päevas tervetele küüntele. Mittetõsise küüne seennakkuse juhtumi puhul toida küünt, kandes Mycosani kord päevas küünele. Tõhusaim protseduur näeb aga ette haige küüne viilimist kord nädalas (viili ei tohi kasutada rohkem kui korra, samuti ei tohi seda kasutada teiste küünte peal). Kanna Mycosan haigele küünele iga päev kaks korda minimaalselt 4 nädala jooksul. Lase küünel 1 minut kuivada. Peale kuuri lõppu võiks siiski kord päevas küünele kanda. Esimesed muutused on näha peale kahte esimest kasutusnädalat. Kahjustatud piirkond kasvab küünest välja 6-9 kuud. Mycosan sobib ka rasedatele ja diabeedikutele.

 

CCS jalahooldussari koduseks jalahoolduseks

CCS jalahooldussari, mis sobib kasutamiseks nii meestele kui naistele, on mõeldud efektiivseks ja lihtsaks koduseks jalahoolduseks. Tegu on populaarseima jalahooldussarjaga Rootsis ning see on töötatud välja Rootsi jalaravispetsialistidega. CCS jalahooldussarja tooted sobivad probleemide ennetamiseks ja lahendamiseks. Need niisutavad, pehmendavad ja ravivad.