Kael ja käed reedavad sinu vanuse

Naise kehal on mõned detailid, mis vaatamata kõigele reedavad vanust- kael ja käed. Mingil hetkel avastad, et ka sinu kael ja käed pole enam nooruslikult siledad ning pehmed. Kaela ja käte vananemist ei saa ära hoida, kuid kortse saab varem ennetada. 

Naise kehal on mõned detailid, mis vaatamata kõigele reedavad vanust – kael ja käed. Mingil hetkel avastad, et ka sinu kael ja käed pole enam nooruslikult siledad ning pehmed. Kaela ja käte vananemist ei saa ära hoida, kuid kortse saab varakult ennetada. 

See, milline su nahk näeb välja tulevikus, sõltub sellest, milliseid tooteid sa kasutad naha hooldamiseks praegusel hetkel.

Vananedes kahaneb sidekude, mis naha elastseks muudab ning tekivadki kortsud. Need nahakoed on kollageen ja elastiin. Kortsude olemus sõltub inimese geenidest, sellest kas ta suitsetab, päikesest, õhusaastest, meikimisharjumustest, järjepidevast ravimite tarvitamisest, haigustest, ebatervislikust (rasvane, soolane, magus) toidust. 90% kortsudest on liigse päikese tekitatud, sellepärast ongi päikesevalgusele eksponeeritud kehaosad nagu kael, nägu ja käed kõige suuremas vananemise ohus. Naisterahvas peab end alati päikese eest õigete kreemidega kaitsma.

Organismi talitluse seisukohast algab vananemine väga noorelt, lausa 20-25 aastaselt. On olemas erinevaid laserravisid, mille abil vananemise märke peatada.

Veel üheks võimaluseks vananevate käte ja kaela raviks on teha keemilist koorimist. Keemiline koorimine eemaldab surnud naharakud ja stimuleerib uusi rakukesi. On ka võimalik süstida kortsudesse botoxit.

Mille järgi aru saada, et nahk vananeb?

Esimesteks vananemisemärkideks kätel on tavaliselt pruunikad laigud. Nendele, kes laserravi endale lubada ei jaksa või seda muul põhjusel teha ei soovi, kirjutab dermatoloog välja pleegitavaid kreeme, mille abil laigukestest lahti peaks saama.

Nahk läheb õhemaks ning kisub kortsu. Kaela peal olev nahk läheb lonti ning võivad tekkida kuivad laigud ja purunenud veresooned, mis ebameeldivalt üles paistetavad.

Kuidas vältida kaela ja käte vananemist? 

– Väldi pitsat ja limonaade, sest need kasvatavad rasva massi kehas ning tekitavad kortse ja nahaprobleeme.

– Väldi tugevat päikesevalgust kella kümnest kella neljani. Päevitades kasuta vähemalt 15 päikesekaitse faktoriga kreemi.

– Söö palju puu- ja juurvilju ning joo rohkesti vett. Vesi viib kehast toksiinid ja mürkained hõlpsasti välja. Enne magama minekut ei ole soovitav vedelikku tarbida. Parem joo hommikul. A vitamiin soodustab uute naharakkude teket, C vitamiin soodustab uue kollageeni tekkimist, E vitamiin kaitseb nahka keskkonna saaste eest.

–  Puhasta ka kael näopiima ja seejärel näoveega.

Buduaari arhiiv