Kartuliga päikesepõletuse vastu

Kartuliga päikesepõletuse vastu

Mis on parim kodune ravi päikesepõletuse vastu? Vastus sellele on lihtne ja kohati küllaltki üllatav.  

Milline on parim kodune ravi päikesepõletuse vastu? Vastus sellele on lihtne ja kohati küllaltki üllatav. Tänapäeva teadmiste juures ei ole meil ilmselt head vabandust päikesepõletuse saamiseks. Aga kui me ei suuda vastu panna pikale päevale rannas, siis kuidas oma päikese käes põlenud nahale leevendust pakkuda?

 

 

Vanguardi Dermatoloogia Keskuse arst, doktor Karen Hammermann, jagas parimaid nippe, kuidas enda nahale leevendust pakkuda, kui see on punane ja valulik. Kui sul ei ole just sümptomeid nagu villid, palavik, külmavärinad, kuivustunne suus, terav valu, mis nõuavad külastuskäiku arstikabinetti, siis on paar kodust vahendit, millega saad enesetunnet üsna kiiresti parandada.

Dr Hammerman soovitab minna külma vanni ja/või teha külma kompressi ning juua palju vett nii pea, kui tunned, et võisite saada päikesepõletuse. Samuti aitavad põletuse korral ka aaloe- ning mentoolikreemid. Aga kui põletus on juba faasis, kus nahk maha tuleb, siis oleks mõistlik kasutada E-vitamiini sisaldusega kreemi – see aitab leevendada nahasügelust.

(Eksperdi nõuanne: hoia kreemi külmkapis, siis on see nahale kandes värskendav, mõnus ja jahe.)

Teine ning väga ootamatu vahend nahapõletusega võitlemiseks on kartul.

“Seda tehnikat on kasutatud aegade jooksul kõikjal maailmas,” kinnitab dr Hammerman.
Võta kaks kartulit, pese need puhtaks, lõika väikesteks tükkideks ning blenderda (sobib ka peene riiviga riivimine), kuni  kartulid on võtnud juba vedela vormi. Määri seejärel saadud mass põlenud nahale.
Oota, kuni määre on kuivanud ning loputa see maha jaheda duši all.
See vähendab valulikkust ning taastab sinu naha vedelikutasakaalu.

Allikas: harpersbazaar.com