Katsetamist väärt näomaskid

Katsetamist väärt näomaskid

Sügise saabudes ei ole meie  garderoob ainuke, mis uuendust vajab. Paraku peame muudatused ja väikese uuenduskuuri läbi tegema ka oma näohooldusrutiinides, kuna iga uue aastaaja saabudes leiavad aset väikesed muudatused näiteks ka meie naha niiskustasakaalus.

Sügise saabudes ei ole meie garderoob ainuke, mis uuendust vajab. Paraku peame muudatused ja väikese uuenduskuuri läbi tegema ka oma näohooldusrutiinides, kuna iga uue aastaaja saabudes leiavad aset väikesed muudatused näiteks ka meie naha niiskustasakaalus.

Sügis on igatahes parim aeg, mil teha katsetust millegi sellisega, mida varasemalt ei ole proovinud – üheks mooduseks on näiteks valmistada endale üks tervendav kõrvitsamask, muskaatpähkli-kaneelimask või miks mitte hoopis jõhvikamask – kõik kolm sobivad peatselt algavasse sügisesse ideaalselt!

 

1. Kõrvitsamask

Kõrvitsas leiduvad kõik vajalikud koostisosad, mis täidavad meie naha jaoks tervendavat funktsiooni. 

Rikkalike antioksüdantidega rikastatud A-vitamiin, C-vitmiin ja tsink. Kõrvitsamask sobib ideaalselt kõikidele nahatüüpidele. 

Vaja läheb:

1 supilusikatäis kontsentreeritud kõrvitsat

1 teelusikatäis mett

1 teelusikatäis piima

Kuidas valmistada: 

Sega kõik komponendid omavahel kokku, seejärel masseeri õrnalt puhtale näole, väldi silmaümbruspiirkonda. Lase mõjuda 15-20 minutit ja loputa sooja veega. 

 

2. Muskaatpähkli-kaneelimask

Lisaks sellele, et need maitsvad vürtsid lõhnavad hästi, mõjuvad nad koostisosana nahahooldustoodetes ka meie näole suurepäraselt. 

Muskaatpähel omab põletikuvastast toimet, mistõttu temas leiduvad koostisosad aitavad vähendada pooride suurust ning aknest tingitud laike ja arme. Kaneel on tuntud oma antiseptiliste omaduste poolest. Need kaks komponenti meega kokku segades saame tulemuseks tervendava maski. 

Vaja läheb: 

1 supilusikatäis mett

¼ teelusikatäit kaneeli

¼ teelusikatäit muskaatpähklipuru

Kuidas valmistada:

Sega kõik komponendid omavahel kokku, kanna mask väga õrnalt näole, väldi silmaümbruspiirkonda. NB! Tugevasti hõõrudes võib tekitada nahale lööbe või ärrituse, seda maski ei ole soovitatav kasutada, kui sul on väga tundlik nahk. Lase mõjuda kuni 20 minutit ning loputa sooja veega. 

3. Jõhvika näomask 

Jõhvikates leidub rikkalikult C- ja K-vitamiini ning suurel hulga antioksüdante, mis aitavad kaasa naha heaolule ning vähendavad pigmendilaike. 

Vaja läheb: 

6-7 purustatud jõhvikat

1 supilusikatäis mett

1 supilusikatäis maitsestamata jogurtit

Kuidas valmistada:

Sega kõik komponendid omavahel kokku, kanna ringjate liigutustega puhtale näole, väldi silmaümbruspiirkonda. Lase mõjuda 15 minutit ja loputa sooja veega.