Kerli Kõiv: Buduaaris käin iga päev!

33 kommentaari

Online-intervjuu küsimustele vastas miljonite lemmik Kerli Kõiv. Kaunis lauljatar on lühikese ajaga leidnud tee paljude inimeste südamesse. Tema looming on teinud puhta töö Eesti muusikamaailma edetabelites ja pälvinud ka rahvusvahelisel areenil palju tunnustust.

Online-intervjuu küsimustele vastas miljonite lemmik Kerli Kõiv. Kaunis lauljatar on lühikese ajaga leidnud tee paljude inimeste südamesse. Tema looming on teinud puhta töö Eesti muusikamaailma edetabelites ja pälvinud ka rahvusvahelisel areenil palju tunnustust.

 

Mida pead enda esinemiste juures kõige tähtsamaks? Mis on see, millega oma muusika austajaid üllatad?
Ma üritan alati lisaks muusikale ka väikese visuaalse poole välja töötada. Praegu on esinemised veel suhteliselt väikesed ja sellepärast on ka eelarved väikesed ning peab palju nuputama ja ise tegema. Aga tulevikus, kui võimalused suuremad on, luban oma muusika austajatele kindlasti kreisit visuaalset vaatemängu. Esinesin siin ühel õudusfilmide galal ja meil oli korralik eelarve. Kasvasin laulu keskel 15-meetriseks, lund sadas ja igasuguseid muid asju. Kogu selle show visuaalse poole panin ma alates kostüümidest kuni piltideni, mis suurel ekraanil jooksevad, ise kokku. Mitu ööd järjest kleepisin maskidele pitse ja neete peale:) Selliseid asju tahaks veel teha:) Mul on kõik juba viis aastat ette välja mõeldud.

Kas inimesed tunnevad sind tänaval ära ka?

Vahel harva tuntakse.

Kõige ebameeldivam kogemus Ameerikas olles?
Esimene aasta oli hästi raske ja pani mu usu iseendasse ja oma muusikasse kõvasti proovile. Plaadifirma otsustas, et Kerli on nende turu jaoks siiski liiga imelik ja projekt seisis aasta aega riiulis. Ma ei tundnud siin kedagi ja ei läinud peaaegu kunagi oma korterist välja. Kirjutasin iga päev muusikat ja nutsin emale telefonis.

Kust sa riiete jaoks inspiratsiooni saad?
Ma ei tea. Kõik asjad kuidagi lihtsalt tulevad mu juurde. Muusika ja visuaal. Viimasel ajal olen hakanud rohkem teadlikult uurima ja lugema. Näiteks uue plaadi visuaalse poole jaoks kogun inspiratsiooni mustvalgete filmide ajastust. Et kuidas võtteplats on ehitatud, mis detaile kasutatakse. Ja jumalannad. Nemad inspireerivad mind ka. Üritan alati kõige sisse väge täis sümboleid pikkida.

Kas igatsed Eestimaa külmi, päikesepaistelisi ja ilusaid lumiseid talvi?
Jah! Väga igatsen. Siin Los Angeleses oli just kuu aega sellist sügisest ilma. Nädal aega sadas isegi vihma. Nii mõnus ja hubane oli.

Kuidas tuli mõte USA-sse minna ja Eestisse kõik senised sõbrad-tuttavad maha jätta? Mis andis suurima tõuke?
Ma tahan muusikat teha rohkem kui miljonile inimesele. Juba väikesest peale olen alati teadnud, mida elus tegema pean ja see USA-sse tulek juhtus kuidagi iseenesest. Sõbrad pole õiged sõbrad kui nad pärast paariaastast lahusolekut sind enam ei tunne. Vahel muidugi süda tilgub verd. Mu vanavanemad ju jäävad vanemaks, õde kasvab suureks jne. Aga oma unistuste nimel tuleb ohvreid tuua. Mitte miski ei tule tasuta.

Kas harrastad sportlikke eluviise või kuidas Sa üldse nii supervormis oled? Paned üldse rõhku ka tervislikule toitumisele?
Viimasel ajal olen jah natuke sportlikuma eluviisiga. Toitumist vaatan tegelikult päris rangelt. Mitte kehakaalu pärast nii palju, vaid just vaimse seisundi pärast. Ma olen selline üliemotsionaalne ja peaaegu bipolaarne ja kui ma oma keha vastu hea ei ole, tuleb nii palju negatiivseid mõtteid ja tundeid sisse. Ja seda ma lubada ei saa. Mõttejõud on niivõrd tugev, et hetkel, mil lakkan positiivselt mõtlemast, kukub maailm mu ümber kokku.

Kas keegi on kunagi Sind ebaviisakalt kommenteerinud su stiili pärast?
Muidugi. Inimesed ju alati arvustavad. Nad ei mõtle, et see, keda nad arvustavad, on ka lihtsalt inimene. Kellelegi ei meeldi, kui nende kohta pahasti räägitakse ja ma võin ju olla siin ennasttäis ja
hoobelda, et mulle üldse korda ei lähe, aga tegelikult salaja teeb ikka haiget. Ja need loomingulised inimesed on veel eriti tundlikud! Mu poiss-sõber on ka muusik ja helistas üks päev, et kustutas kõik oma muusikafailid arvutist ära, sest ta muusika on sitt ja seda pole kellelegi vaja. Paar päeva hiljem siis pihtis, et tegelikult luges ta mingit kommentaari kuskilt enda kohta. Nii et, inimesed võiksid rohkem üksteist austada ja kritiseerida armastusega. Kui midagi väga vaja öelda on, saab ju ilusti ka.

Kas Ameerikas on parem elada kui Eestis?

Mulle meeldib. Kvaliteedi ja hinna suhe on siin parem. Toit on värske ja tervislik ning päike paistab iga päev. Ka loominguliselt vaba on siin kuidagi lihtsam olla. Eestis on natuke veel seda kommunismiaegset energiat, et ole ikka nii nagu teised :)

Kes Eesti staaridest on sinu arvates lisaks sulle veel tunnustamise ära teeninud?
Eestis on väga palju tõeliselt andekaid inimesi, kes on tunnustuse ära teeninud. Meie klassikalise muusika viljelejad on ju aastaid maailmas laineid löönud. Tiia Ester Loitme tundub selline superhuvitav jumalanna. Tahaks temaga maailmast rääkida. Ja siis popimatest asjadest meeldib mulle väga näiteks Iiris. Ma arvan, et teda ootab suur tulevik. Ja HU? Leslie on maailmatasemel laulukirjutada. Ja Chalice. Ning Piret ja Kalle on kõige mõnusamad inimesed. Ühesõnaga, neid on Eestis liiga palju, et ükshaaval nimetama hakata.

Kui palju kulutad aega enese nn ilusaks tegemisele?

Ma ärkan alati üles pipamündilõhnalise hingeõhuga ja olen kohe ilus. Ei, tegelikult igapäevaselt pool tundi, enne esinemist poolteist.

Kui oluliseks hindad sõpru oma karjääris? On nad etendanud suurt rolli? Kes on üldse tõelised sõbrad?

Praeguseks olen leidnud paar tõelist sõpra, kellega me üksteist seljas kanname, kui teine ära väsib. Hoiame positiivseid mõtteid ja inspireerime üksteist. Ja kuna minu karjäär on otseselt seotud sellega, millist energiat ma selle taha suudan panna, siis mängivad tõelised sõbrad selles väga
olulist rolli. Töö kaudu olen ka paar väga head sõpra leidnud. Üldiselt üritan töö ja eraelu lahus hoida. Kunagi 16-aastaselt mõtlesin, et kõik inimesed, kellega koos töötan, on mu parimad sõbrad ja tegin rumalaid otsuseid.

Mis on Sinu ilusate juuste saladus? Kuidas nad nii pikad ja nii valged on?
Oi, aitäh! No ma ise värvin, lõikan, teen maske ja üritan neid ilusana hoida. Ega nad hommikul ärgates nii väga ilusad ei olegi. Kui märja peaga magama lähen, näen välja nagu tõeline lammas, sest mul on loomulikud lokid. Aga mu poiss-sõber kinkis mulle jõuludeks maailma kõige parema sirgendaja, mis juukseid ei kahjusta. Seda kasutan.

Mida võtad ette nendel hetkedel, kui on kurb olla ja väike masendus peal – milline on Sinu nipp oma “patareide laadimiseks”?
Tavaliselt olen üksinda ja teen asju, mille jaoks iga päev aega ei jää. Pesen pesu, koristan maja, mõnulen kuumas vannis – ühesõnaga, teen kõike, mis on kuidagi puhastumisega seotud.

Kas sul on ka enne lavale minekut erilisi rituaale?

Jah. Ma pean saama natuke aega üksi olla. Juuste ja meigi tegemine on omaette rituaal. Kui see kõik valmis, põletan küünlaid ja palun oma kaitseinglitelt abi, et inimesi tõeliselt puudutada. Ja siis olen ma nii närvis, et joon ära umber kolm liitrit vett ja käin iga kahe minuti tagant vetsus.

Kas plaanid veel Eesti fännidele kontserti anda?
Kindlasti! Aga tahaks seda teha siis, kui suudan midagi tõeliselt suurejoonelist pakkuda.

Kuskilt jäi silma, et käid siinset Buduaari foorumit lugemas – küsiks siis, et mida arvad siinsest “Eesti naiskonnast”?
Jah. Buduaaris käin ma iga päev. Eesti naiskond on ju teadagi ilus ja hästi hoolitsetud. Võib-olla tahaks rohkem näha sellist vaimsust ja vähem vajadust mingi kassikullast dolce&gabbana vöö järele. Meie naised oleme ju elu kandjad. Jumalannad. Pühad olendid. Et seda tõelist soojust ja armastust tahaks rohkem tunda.

Kuidas sa kuulsust ette kujutasid kui sa veel kuulus polnud ja kas see ettekujutus nüüd samasugune? Kas kuulus olla on raske või pigem meeldivalt raske?
Ma pole siin USA-s nii kuulus, et see kuidagi mu elu häiriks. Kõige raskem on see, et kõigil on sinu kohta arvamus. Kõige parem on see, et mul on võimalus inimesi inspireerida.


Leemet Prits

Buduaar.ee Tegevtoimetaja