Kodused näomaskid

Kui pole aega või raha poodi lippamiseks, saab ka koduste vahenditega teha väga tõhusaid näomaske.
Kohupiim– kuiv nahk rõõmustab maski üle, mis koosneb kahest supilusikatäiest kohupiimast, teelusikatäiest koorest ja teelusikatäiest meest. Lase sellel puhastatud näol 30 minutit mõjuda.

kadri@buduaar.eeKohupiim– kuiv nahk rõõmustab maski üle, mis koosneb kahest supilusikatäiest kohupiimast, teelusikatäiest koorest ja teelusikatäiest meest. Lase sellel puhastatud näol 30 minutit mõjuda, seejärel pese rohke leige veega maha.


Mesi- absoluutne salanipp lõhenenud huulte, väikeste haavade ja kahvatu naha jaoks. Mesi sisaldab neid samu valguühendeid, mida ka sinu nahk, selle antibakteriaalne toime soodustab paranemisprotsessi. Talviselt kahvatu väsinud naha vastu aitab meemask teelusikatäiest meest, segada sama koguse mandliõli ja mõne jahvatatud päevalilleseemnega. Soojendada veevannis. Kanda peale küpsetuspintsliga ja lasta veerand tundi mõjuda. Eemaldada leige veega.


Keedetud kartul- ebapuhas nahk mõjub värskemana, kui teed maski ühest keskmisest, veel soojast keedetud kartulist, ühest munakollasest ja vähesest piimast. Sega need kokku, kanna paksu kihina nahale ning lase 30 minutit mõjuda, enne kui maski leige veega maha pesed.


Must tee- teelehed pakkida õhukesse rätti või tõmmanud teekotike panna otse väsinud silmalaugudele. See rahustab ja leevendab.Banaan- segada pool purustatud banaani, supilusikatäis kohupiima ja supilusikatäis koort kreemiks ja kanda näole. 20 minuti pärast on mask andnud nahale niiskust ja siledust. Väikeste vigastuste puhul aitab ka, kui tõmbad ettevaatlikult banaanikoore siseküljega üle haava. See soodustab loomulikku paranemisprotsessi.


Papaia- õhukesed papaiaviilud, millega sa ettevaatlikult vastu nägu hõõrud, on suurepärane loomulik nahakoorimisvahend. Nad sisaldavad sarvrakke lõhustavat ensüümi, mis eemaldab ettevaatlikult surnud naharakud. Viie minuti pärast leige veega jäägid maha pesta.