Kortsuvabad silmad – kas see on võimalik? JAH, ON KÜLL!

Kortsuvabad silmad – kas see on võimalik? JAH, ON KÜLL!

Esimesed vananemise ilmingud, joonekesed ja miimikakortsud tekivad just silmade ümbrusesse. Need võivad tekkida juba kahekümnendate alguses, kui Sa oma nahka piisavalt ei niisuta ega kaitse.

Miks tekivad kortsud kõige esimesena just silmade ümbrusesse?

Silmaümbruse nahk on ülejäänud näonahast õhem (0,33-0,36 mm), kuna silmade ümbruses puuduvad rasunäärmed peaaegu täielikult. Rasu vähesuse tõttu on rakkudevaheline kohesioon nõrk ning nahaniiskus haihtub kergesti, seetõttu on nahk silmade ümbruses kuivem kui näiteks põskedel.

Seepärast peaksid Sa ise selle õrna ja delikaatse piirkonna eest eriti hästi ning hellalt hoolitsema, et kortsude teket edasi lükata. Tavalised näokreemid ei sobi silmaümbruse jaoks, kuna need on liialt rasked, koormates silmaümbruse õrna nahka.  

Millist silmakreemi/geeli endale valida?

Silmaümbruse kreem peaks olema nii toitev, niisutav kui ka stimuleeriv, kindlasti sisaldama vitamiine A ning E ning tundlike silmade kreem lisaks ka kummelit, saialille või salveid (Decleor Harmonie Calm Relaxing Milky Gel-Cream For Eyes).

Kreem ei tohiks mitte mingil juhul tekitada silmadele mingisugust ärritust, vaid vastupidi, kreem peab mõjuma värskendavalt ning jahutavalt. Geelid sobivad kõige paremini normaalsele ja rasvasele nahale ning noortele kasutajatele (Decleor Hydra Floral Moisturising gel-cream for eyes 15ml).

 

 

Tähtis on valida endale eakohane silmaümbruskreem:

20ndad kerge ja niisutav geel või kreem, silmageel ongi üldjuhul kergema koostisega ning niisutava toimega (Decleor Vitaroma Wrinkle Prevention eye cream salon 30ml);
30ndad – esimesi vananemismärke vähendav kreem, mis sisaldab siluvaid aktiivaineid (Decleor Expression De L´Age Relaxing Smoothing Eye Cream);

40ndad-  rakkude vananemist aeglustav kreem, mis stimuleerib uute rakkude ja elastiini ja kollageeni tootmist (Elizabeth Arden Ceramide Plump Perfect Eye Moisture Cream SPF 15 silmakreem).

 

Silmakreemi kasutades on võimalik nahka kaitsta ka kahjuliku UV-kiirguse eest. Just liigne päikesekiirgus põhjustab naha enneaegset vananemist. Seetõttu veendu, et suviseks päevaseks kasutamiseks mõeldud silmakreemi UV-filter oleks vähemalt SPF10. 

 

Kõik meie poolt müüdavad tooted on kohe laos olemas ning võimalik on ka tootele ise järele tulla Tallinnasse, aadressil Tuuliku tee 4 ( esmaspäeviti ja kolmapäeviti). Sellisel juhul ei lisandu ka postikulu.

Meie poodi pääsete otse siit

 

Teie,

 Cosm24.ee