Kuidas hoolitseda tervise eest 30ndate hakul?

Kui 30ndad uksele koputavad, on tagumine aeg oma elustiil üle vaadata, et pikemalt kauni ja säravana püsida.

Kui 30ndad uksele koputavad, on tagumine aeg oma elustiil üle vaadata, et pikemalt kauni ja säravana püsida.

Rohkem kaltsiumi
Kuni 30. eluaastani tegeleb su keha ikka veel sellega, et su luid üha tugevamaks ehitada, nii et paku neile ehitusmaterjali: tarvita iga päev umbes 1000 milligrammi kaltsiumi. Pärast 30ndaid suurenda kogust 1200 milligrammini. 

Loobu suitsetamisest
Suitsetamine pole kiiduväärt üheski vanuses, kuid hiljutisest uuringust selgub, et just 30ndate hakul sellest halvast harjumusest loobudes võime oma elueale lisada tervelt kümme aastat.

Trenn harjumuseks
Ainevahetus aeglustub pärast 30. eluaasta täitumist igas kümnendis kuni kaks protsenti. Seega ohustab ka kaalutõus palju suurema tõenäosusega. Tee viis korda nädalas vähemasti 30 minutit trenni, see aitab kiirendada ainevahetust ja hoida südame tervist.

Hoolitse naha eest
Päikesekummardajad, nahavähk ei ohusta vaid vanureid! Melanoom võib rünnata väga noorelt, nii et kasuta päikesekreeme ja külasta nahaarsti kohe, kui märkad nahal mingeid kahtlasi muutusi. 

Külasta naistearsti
30ndates toimuvad olulised hormonaalsed muudatused, mis võivad tsükli ebaregulaarseks muuta. Korrapärased visiidid naistearstile aitavad selle kõigega kursis olla ja harjuda. Kui su tulevikuplaanides on lapsed, on ausalt öeldes tagumine aeg sellele mõtlema hakata, sest fertiilsus hakkab langema.

Kas kavatsed 30. eluaastates tervisele kuidagi erilist tähelepanu osutada? 

Allikas: Glamour.com