Kuidas ma brasiilia bikiini depilatsioonis käisin

Kevad tuleb mühinal ja varsti on käes ka esimesed rannailmad. Minu jaoks oli viimane aeg alustada bikiinipiirkonna ettevalmistustega.
Olen kuulnud igasuguseid jutte bikiinipiirkonna depilatsiooni kohta – mõned kiidavad taevani, teised laidavad maha. Enamus siiski kiidab ja ütleb, et enam  ei kujutagi ette, et iga päev peaks raseerima. Seega otsustasin, et proovin ära. Suurim kartus on loomulikult valu, valu ja veel kord valu. Korra olen käinud depileerimas bikiinipiirkonda – siis jätsin suurest valust protseduuri pooleli, piinlik hakkas ka, kuidagi ei suutnud enam oma kiledat häält taltsutada. Nüüd lähen uuele katsele ja kohe brasiilia bikiini depilatsioonile.

Kevad tuleb mühinal ja varsti on käes ka esimesed rannailmad. Minu jaoks oli viimane aeg alustada bikiinipiirkonna ettevalmistustega.
Olen kuulnud igasuguseid jutte bikiinipiirkonna depilatsiooni kohta – mõned kiidavad taevani, teised laidavad maha. Enamus siiski kiidab ja ütleb, et enam ei kujutagi ette, et iga päev peaks raseerima. Seega otsustasin, et proovin ära. Suurim kartus on muidugi valu, valu ja veel kord valu. Korra olen käinud depileerimas bikiinipiirkonda – siis jätsin suurest valust protseduuri pooleli, piinlik hakkas ka, kuidagi ei suutnud enam oma kiledat häält taltsutada. Nüüd lähen uuele katsele ja kohe brasiilia bikiini depilatsioonile.

Ettevalmistusena lasin nädal aega karvadel kasvada. Muidu raseerisin üle päeva seda piirkonda. Soovitati võtta valuvaigisti sisse, mõned võtavad ka näiteks pitsi konjakit. Plaanisin ise sama teha, kuid kui saatuslik päev kätte jõudis, oli närv juba külmaks läinud ja suur soov karvadest lahti saada, seega ei võtnud ühtegi abivahendit kasutusele.
Kui lõpuks kosmeetiku uksest sisse astusin, sai jänes minus siiski võitu ja hakkasin vaikselt oma mõttest taganema. Palusin, et teeksime esimesena tavalise bikiini depilatsiooni ja kui aega üle jääb ning kui ma ikka veel valu kuidagi kannatan, siis liigume edasi brasiilia lõike juurde. Kosmeetik pakkus omalt poolt välja variandi, et alustame rahulikult ja liigume vaikselt alla poole, kui tõesti tunnen, et enam ei suuda, siis jätame pooleli. Minule see mõte sobis. Küsimusele, kas võtan stringid jalast täiesti ära, või soovin ühekordseid stringe, vastasin, et kuidas kosmeetikul mugavam ja kergem on. Ja hetke pärast olingi ilma stringideta koosmeetiku voodil, et protseduuriga algust teha.

Loomulikult olin eelnevalt igasugustele poosidele suure hirmuga mõelnud, piinlik ju alasti oma jalgu seal väänata. Õnneks oli see hirm asjatu. Esmalt palus kosmeetik mul lihtsalt jalgu kõverdada ja põlved vastu voodit hoida. Samuti sain ise protsessile kaasa aidata nahka pinguldades sealt, kust vaja. Tundus, et kui mina ka aitan, siis on valu justkui väiksem. Paar esimest tõmmet vahaga olid üllatavalt valutud, korra käis isegi mõte peast läbi, et ju on kogu mull liiga suureks puhutud selle valu ümber mu peas. Ent loomulikult, mida edasi kosmeetik liikus, seda tundlikumaks ma muutusin. Kosmeetik  ütles, et bikiini piirkonna depilatsiooni teeb ta ära umbes 20 minutiga, brasiilia lõike teeb 45 minutiga. Mind hirmutas see mõte, et nii pikalt pean valu kannatama. Rääkisin siis vahet pidamata oma kosmeetikuga erinevatel naiste teemadel, siis oli kergem valu taluda ja kohati läks teema isegi nii huvitavaks, et tõesti valu ununes.
Tundlikumates kohtades ikka tõusis natuke jalg ja korra andsin refleksist kosmeetikule ka käega vastu näppe, mis meid mõlemaid naerma ajas. Kosmeetik ütles, et lubab oma klientidel lüüa küll, ainult vastu hambaid ei tohi anda, läheb jube kalliks. Eks see pigem pool naljaga oli, ent reflekside vastu ikka ei saa. Samuti rääkis kosmeetik, et esimesel korral on valu kõige suurem, edaspidi läheb aina kergemaks. Mõni naine lausa loeb ajakirja, samas emotsionaalsemad naised on talle siiski ka näiteks roppuseid selgeks õpetanud.

Minu üllatuseks suutsin ilusti kannatada ära tavalise bikiini depilatsiooni ja märkamatult olime juba brasiilia lõikele üle läinud. Kosmeetik küsis ka, kas ja kui laia "maandumisriba" soovin.

Kui eest oli kõik kenasti puhas ja disainitud, siis tuli veel viimane kannatus läbida, tagant ka kõik puhtaks teha. Loomulikult mõtlesin, et mis poosi ta nüüd laseb mul võtta, palusin mitte koerapoosi. Kosmeetik naeris ning ütles, et ta ei hakka sellist piinlikkust oma kleintidele valmistama. Ta hoopis palus mul küljele keerata ja jälle jalad kõveralt panna. Kusjuures tagant depilatsioon ei olnud üldse nii valus kui eest.

Ja oligi protseduur läbi. Olin tõeliselt uhke enda üle ja samas üllatunud ka, kuidas ikka suutis kosmeetik mind nii veenda ja nii kiirelt ja osavalt teha, et ma kogu oma plaani ilusti lõpuni viisin.

Punetus pidavat kestma kuni 2 päeva, piirkonnale võib panna ka aftershave´i. Kui karvad kasvama hakkavad, tuleb järjepidevalt nahka koorida. Juhul kui karvad siiski kipuvad sisse kasvama, tuleb harjata piirkonda ja pintsettidega karvad naha alt välja võtta, et põletik ei tekiks. Nüüd peaks olema umbes kuu muretu.

Minu esimese brasiilia bikiini depilatsiooni tegi Abigaili kosmeetik Keiti, kellel tõeliselt hästi see töö õnnestus  ja tänu kellele minus see protseduur enam erilist hirmu ei tekita.

/Liisi Truu/