Kuidas talvel oma naha eest hoolt kanda?

Kuidas talvel oma naha eest hoolt kanda?

Talv asetab väljakutsed ihu eest hoolitsemisele, kuid nende nõuannete abil hoiad oma naha ka talvel ilusana, kirjutab msnbc.com.

Talv asetab väljakutsed ihu eest hoolitsemisele, kuid nende nõuannete abil hoiad oma naha ka talvel ilusana, kirjutab msnbc.com.

Peanahk

Päike aeglustab rakutootmist ning seega vähendab kõõma teket, kuid talvel on olukord hopis

teine ja kestendamine suureneb.

Nipid: Kestendavat peanahka tuleks pesta igapäevaselt šampooniga, mis sisaldab tõrva, sest see aeglustab rakutootmist. Toidulauale tasuks lisada omega-3 rasvhappeid sisaldavaid sööke nagu rapsiõli, rasvast kala ja pähkleid.

Käed ja jalad

Psoriaasil on harjumus talvel süveneda, sest siis kaotab nahk niiskust. Ka haigused võivad põhjustada naha ketendamist, kui keha kiirendab rakutootmist võitlemaks põletike vastu.

Nipid: Rahusta nahka, vältides ärritavaid materjale nagu vill. Selle asemel hoia ennast soojas fliisi, velveti või puuvillaga. Eelista kreeme, mis aitavad säilitada niiskust.

Nägu

Talviti võib näkku tulla punetust või isegi turseid ja vinne. Nahakahjustusi võivad muu hulgas tekitada stress ja vürtsikas toit. Nahk on kõige tundlikum siis, kui niiskust on vähe ning üleminekud soojadest siserumidest välja külma kätte ärritavad nahka.

Nipid: Uuri nahakahjustuste kohta lähemalt ning väldi tegureid, mis põhjustavad põletikku. On hea olla ettevaatlik ka otsese päikesega, kuuma leiliga, alkoholiga, vürtsika toiduga ning kohvi joomisega. Ära pese nahka seebiga, vältimaks selle kuivamist.

Kogu keha

Ekseem tekitab punaseid, sügelevaid laike käsivartele, kätele, jalgadele ja näole. Nahka ärritavad ka kütteseadmed, mis kuivatavad õhku. Samuti peseb kuum dušš nahalt maha selle loomuliku niisutaja.

Nipid: Kata probleemsed kohad külma eest: kasuta mütsi, salli ja kindaid. Niisuta nahka sooja, aga mitte kuuma duššiga. Hangi endale õhuniisutaja.

 

Anneli Allikas-Parv