LAHKUMINEK – kiire ülesaamine tänu energeetiliste sidemete läbilõikamisele!

Enamik meist sõltub vähemal või suuremal määral teistest inimestest. Me tunneme igatsust, kui kallist inimest pole lähedal, ning tunneme ebamugavust, kui ruumi siseneb ebameeldiv inimene. See on kinnitus meievahelistest energeetilistest sidemetest. Sidemed tekivad läbi erinevate kontaktide – olgu selleks intiimsed hetked või hoopis mingid ühiselt läbi elatud hetked. Teisele antud lubadused ja kokkulepped on samuti need, mis tugevaid energeetilisi sidemeid loovad, kuid mille tähtsus või tunnetus aja jooksul muutub. „Ma armastan sind” on tugev energeetiline lause, mis kõlab ühel hetkel ainuõigelt, aga ei tähenda, et see hetk igaveseks kestma jääb. 

Tekkinud sidemete tõttu on meil raske üle saada kellegi kalli surmast ning samal põhjusel on ka armsamast lahkuminek meile väga valus. Mida pikemad ja lähedasemad on olnud suhted, seda keerulisem võib tunduda eluga edasiminemine. Tunded, mõtted, mälestused – need tõmbavad meid tagasi minevikku ja teise inimese juurde. See on aga märk energeetilistest sidemetest, mis tuleks teise inimesega lõpetada. 

Kui inimene ei valda ise vastavaid tehnikaid, siis tasub abi saamiseks pöörduda holistilise regressiooni terapeudi poole, kes teraapia käigus aitab need sidemed lahti harutada ja tagasi nn iseendasse siduda. 35aastane Kadri, kes on kogenud energeetiliste sidemete läbilõikamist, kinnitab, et pikast suhtest väljatulemine ja ülesaamine oli tänu sellele kordades kergem ja kiirem. „Olen elus kolm suhet lõpetanud ja kaks esimest olid mulle väga rasked ja emotsionaalsed. Võiks öelda, et panin end vähemalt pooleks aastaks kannatama, selle asemel et eluga edasi liikuda. Eestlased kipuvad kuidagi häbenema seda, et paluvad terapeudi või psühholoogi abi. Mina olin enne samasugune. Kui kolmas suhe läbi sai, olin juba teadlikum ning olin kuulnud energeetilistest sidemetest ja vajalikkusest need läbi lõigata. Nii, nagu me ei hakka ise enda hambaid parandama, vaid läheme hambavalu korral hambaarsti juurde, nii on loomulik, et terapeut aitab su hingevalu ära võtta. Mulle piisas ühest teraapiaseansist, et ma hakkaksin olukorda teise pilguga nägema. Valu, mis mu hinges oli, kadus peale seda ja järele jäid vaid emotsioonivabad mälestused. Tagantjärele saan ma eriti hästi aru, miks on oluline oma energeetilised sidemed peale lahkuminekut korda teha. Muidu lähed katkisena järgmisesse suhtesse ja ka sellest ei tule suure tõenäosusega midagi head välja, kui sa iseendaga õnnelikus suhtes pole ning sinu hinge mälus on veel alles eelmise suhte valu. See on ka põhjus, miks me satume aina uuesti sarnaste meeste otsa, kuigi me seda ei taha.” 

Miks energeetilised sidemed tekivad, kuidas seada oma piire ning kuidas kiiresti lõppenud lähisuhtest üle saada? Kommenteerib Holistilise Teraapia Instituudi terapeut ja holistilise treeningu koolitaja Kristiina Garancis. 

Kui lähtume teadmisest, et elame ühisväljas, siis sellel tasandil on kõik kõigega seotud. Meie mõttejõud ja tundeenergia saab teisi inimesi väga kergesti mõjutada. Inimestega, kes on olulised ja kallid, tekib vahetatud mõtete ja tunnete, soovide ja unistuste baasil eriline lähedus. Ja eriline tundlikkus isikliku välja tasandil. Nii tunneb ema ennast halvasti hetkel, kui lapsega mingi õnnetus juhtub, või naine näiteks valu, kui kallim matkal jala nikastab.
Kahe lähedase inimese mõtte- ja tundeenergia töötabki tihti kui ühendatud anumate süsteem. Kui õhus on rõõm ja rahulolu, siis on mõlemal hea, kui väljas on kurbus või pinge, siis jagatakse omavahel seda.

Olenevalt päritolupere mustrist ja keskkonna poolt loodud süsteemist võivad lähedastes suhetes olla „piirid” inimeste vahel lausa olematud. Isiklike piiride all mõeldakse seda, et inimesel on välised piirid, mis kaitsevad keha ja omandit, ja sisemised ehk psühholoogilised piirid, mis piiritlevad mõtlemist, tundeid ja käitumist. Piiride eesmärk on hoida teisi inimesi isiklikku ruumi tungimast ja sind kuritarvitamast ning hoida sind tungimast teiste ruumi ja neid kuritarvitamast. 

Kui isiklikud piirid on korras, siis me vastutame oma mõtete, tunnete ja käitumise eest ja suudame neid lahus hoida teiste omadest ning ei süüdista teisi enda emotsioonides või mõtetes.
Tugevad energeetilised sidemed tekivadki tihti lähedussuhtes ja saavad alguse ajal, mil piirid mõlema osapoole vahel olid täielikult ja teadlikult avatud. Tähelepanu suunamine kellelegi tähendab alati isikliku energia lähetamist ning selle kvaliteet on ka koheselt tajutav. Kas sulle osutatud tähelepanuvoog on soe ja armastav või kriitiline ja külm? 

Suhetes nii tuttav võimuvõitlus käibki alati tähelepanu ehk energia pärast. Alguses on seda külluslikult ja siis hakkab elu nõudma oma ning teisele suunatu liigub lisaks ka tööle, sõpradele ja lastele. Kui suhe jõuab lahkuminekufaasi, siis ollakse harjunud teise inimese tunde- ja mõtteenergiaga ning see on tugevalt toitnud.

Holistilises regressiooniteraapias saab efektiivselt suhteid nii tervendada kui ka lõpetada. Iga inimene, kes on oluline, on tulnud meid ennast peegeldama, õpetama ja kokkuvõttes tervendama.
Šamanistlikes kultuurides tervendatakse füüsilisi või hingelisi haigusi isikliku väe tagasitoomisega ehk šamaan toob rännaku käigus tagasi kaotsiläinud hingeosa ja ka omaniku väe. 

Tuntud laulus on rida „Every time you go away, you take a piece of me with you” ehk sümboolselt võtab teine inimene suhte lõppedes kaasa tükikese meist endast, sest kellestki väga hoolides anname me talle vabatahtlikult suure osa oma hingeenergiast. Kui me seda tagasi ei võta, siis tajumegi pidevalt, et midagi olulist on puudu. 

Holistiline regressiooniteraapia aitab inimesel kõigepealt läbi töötada suhtes kogetu – vabastatakse ja pannakse liikuma väljendamata ja läbi elamata tundeenergia, vajadusel ka kehasse pingetena salvestatu, seejärel mõtestatakse läbiõpitu ning integreeritakse isiklikku ellu. Koos terapeudiga käiakse läbi kõik tasandid – tunded, mõtted, keha ja suurem ehk elu õppetunni plaan. Kui see on tehtud, siis saab minna suhte lõpetamiseni – sellise punkti panemiseni, milles on austus, armastus ja mõistmine. Tihti tähendab see ka seda, et tuleb üle vaadata isiklike piiride toimimine või mittetoimimine. Seda saab klient siis edaspidi pidevalt oma elus teadvustada ja isikliku piiri töötamise eest hoolt kanda. Nii ei süüdista ta teisi oma tunnetes ja ei oota, et teised rahuldaksid tema vajadusi. Kui teraapia on olnud edukas, siis tunneb klient vabanemist, avardumist ja suhtumine endisesse partnerisse muutub. Sellelt tasandilt saab ta võtta vastu otsuseid, mis toetavad isiklikku arengut ja uusi tulevikuvõimalusi. Kui kaua see elus või teraapias täpselt aega võtab, see sõltub kliendi valmisolekust suhtele tegelikult ka punkt panna ja isiklikust vastutusest, mis ei süüdista, vaid mõistab.

 

Ilmunud ajakirjas Buduaar