Looduskosmeetika spetsialist: Looduskosmeetika on inimesele vastuvõetavam ning ei tekita sõltuvust!

Looduskosmeetika spetsialist: Looduskosmeetika on inimesele vastuvõetavam ning ei tekita sõltuvust!

Lugejaküsimustele vastas seekord looduskosmeetika esindaja ja asjatundja Veiko Toomeoja, kes tegeleb Ajurveda tõdesid järgiva Lotus Herbals tootesarjaga.

Mis aitaks komedoonidest vabaneda?
Komedoonidest aitab vabaneda protseduur, mis koosneb näonaha koorimisest, puhastusest ja hooldusest.


Oskate soovitada mõningaid näopuhastusvahendeid ja kreeme (mõistlikuma hinnaga), mis ei ummistaks poore? Nahk on mul hele ja õhuke, kuid esineb nö rasusem T-tsoon. Eriti olen hädas kaelale tekkivate ummistunud pooridega, mis lähevad põletikuliseks.

Tegelikult peaksite üle vaatama oma toitumisharjumused, et mitte hakata teglema tagajärjega, vaid likvideerida põhjus. Kui hakata rasust näonahka ainult puhastama rasu eemaldavate vahenditega, siis hakkab organism vastavalt rohkem rasu tootma. Antud juhul peaks olema abi just Ajurveda toodetest, mis mõjutavad näonaha rasu eritust.


Kas loodustoodete seas on ka mingit sellist asja, mis on juuste väljalangemise vastu? Hirm on kohe iga juuste pesu ajal eemaldada suurem kogus juukseid.

Juuste väljalangemine on tingitud reeglina kas tugevast stressist või valest toitumisest ning samas võib see olla ka geneetiline. Mõndadel tootjatel on välja töötatud spetsiaalsed tooted (kreemid, juukseõlid) juuste väljalangemise vastu.


Milline on parim sulfaadi- ja silikoonivaba šampoon?

Ma kahjuks ei saa välja tuua mingisugust šampooni ning väita, et see on parim. Kuna tegelikult võib see šampoon sobida ainult minu juustele ning Teile hoopiski mitte. Seega soovitaksin proovida erinevaid ca nädala ajase intervalliga, et välja selgitada endale sobiv šampoon nii talveks kui ka suveks.


Te tegelete Ajurveda kosmeetikaga, mis see Ajurveda on üldse?

Ajurveda on otse tõlkes – teadus elust. Tegemist on ajurveda puhul alternatiivmeditsiini süsteemiga, mis inimese ravimiseks kasutab looduses olemasolevate taimede abi. Ajurveda idee on ravida põhjust mitte tagajärge. Erinevalt tänapäevasest meditsiinist käsitletakse ajurvedas inimest kui tervikut. Ehk inimene ei koosne ainult maksast, südamest või muust organist, vaid ta on tervik. Kuid rohkem infot leiab kindlasti Internetis. Võib lugeda ka artikleid meie kodulehelt www.loodusepood.ee.
Ajurveda on harmoonia inimese ja looduse vahel!


Kus on häid loodustooteid müüa?

Loodustooted on kõik head. Kuid kindlasti võite alustada oma otsinguid www.loodusepood.ee


Olen kuulnud, et need Eesti Looduse šampoonid ja kreemid pole üldse looduslikud, kas see on tõsi? Ja nii odava hinna eest veel saab osta. Kuidas aru saada, kas toode on puhtalt looduslik või mitte? kKas hinnasilt näitab samas ka kvaliteeti? Kust Eestist saab osta või tellida väga häid loodustooteid?

Kahjuks ei oska ma kommenteerida, mida te mõtlete. Eestis ei valmista šampoone 1 firma. Oma küsimusega peaksite ikka pöörduma selle konkreetse tootja poole. Looduslikel toodetel on kasutatud looduslikke toimeaineid. Samas on legaalselt defineerimata nö tavalised kreemid ja looduslikud kreemid. Seda, kas toode on looduslik, näitab ikkagi koostis.

Hinnasilt reeglina näitab toote kvaliteeti, kuid mitte koostist, kuid on ka loomulikult erandeid. Toote sobivust saab ikkagi hinnata kui toodet endal proovida. Seega ei saa ma kahjuks tuua välja nö häid või halbu tooteid, kuid soovitan lugeda tähelepanelikumalt toodete koostist ning juhin samas ka tähelepanu koostisosade rohkusele – ehk siis rohkem koostiosi ei tähenda tihti paremat toodet.


Minu viimase aja suurim leid on Weleda deodorant, eriti sidruni lõhnaga. Olin skeptiline, aga tõesti on hea ja neutraliseerib higistamist. Kommenteerige ehk lähemalt, mis vahe on tavalisel ja loodustoote higipulgal/deodorandil.

Looduslik toode peaks sisaldama looduslikke ekstrakte, mitte sünteesitud aineid. Kuna ka looduslikud ekstraktid on sageli tunduvalt nõrgema toimega, ei kahjusta need kasutajat.


Tere! Olen võidelnud aknega juba 8 aastat, seni olen kasutanud nahaarsti poolt välja kirjutatud kreeme, näopesuvahendeid (looduslik Sebamed).
Kuid olgem ausad – need kreemid ei toimi ja pole teps mitte odavad. Jumestuse osas olen valinud kõige katvama jumestuse ja kasutan jumestus aluskreemi ning ka põsepuna igapäevaselt. Oskate ehk soovitada loodussarjadest tooteid, mis võiks aknet ravida (teepuuõli on vaid hetkeks)! Ning ehk on mõni looduslik jumestuskreem. Oleks väga tänulik vastuse eest. Kõike kaunist!
Julgeksin akne puhul soovitada Lotus Herbalsi tooteid, mille puhul on nii mõnigi abi otsija saanud leevendust oma probleemile. Samas on peatselt tulemas Lotus Herbalsil ka 100% looduslik dekoratiivkosmeetika. Selle kasutamist soovitan ennekõike just probleemse näonahaga naistele.


Milline hea looduskosmeetika toode sobib higipulgana kasutamiseks? Sooviksin looduslikku toodet kasutada, aga ei tea, mis on tõhus ja kas sellist on.

Loodusliku higipulgana soovitaksin kasutada nn kristalli. Selle tõhusust ei oska ma kommenteerida.


Kuidas tekib kreemidele valge (täiesti mitte looduslik) värv ja konsistents? Mis aineid ei kasutata looduslikus kosmeetikas, kuid kasutatakse pea alati tavakosmeetikas? Kas nende ainete seisukohast on kummalgi (tava- või looduskosmeetika) mingeid puudujääke? Millega mida kompenseeritakse? Kas oskate nimetada Dr. Hauška toodete puudujääke?

Kahjuks ei ole võimalik tänapäeval valmistada kreemi naturaalsetest komponentidest ilma neid töötlemata. Esiteks selline kreem säiliks vaid mõned nädalad ning selle hind oleks nii kõrge, et tavainimesed ei jõuaks seda osta. Tänu sellele töötlusele ning ka muudele komponentidele muutubki kreem valgeks (emulsiooniks). Samuti ei koosne kreemid ainult ühest komponendist. Samas on olemas kreeme, mis ei ole värvuselt valged. Kosmeetikas mitte kasutatavate komponentide nimekirja leiab Euroopaliidu direktiivist
76/768/EEC.


Kas pole nii, et seaduse järgi saab looduskosmeetikaks lugeda juba toodet, kus on väga väike protsent looduslikke komponente? See on paraku loonud olukorra, kus iga nurgatagune pood nimetab end juba looduskosmeetika müüjaks.
Lähemal uurimisel selgub, et pole need tooted nii looduslikud midagi. Ehk räägiks sellest küljest natuke.
Kahjuks ei ole seadusega reguleeritud kosmeetikatoodete liigitamine looduselikuks või mittelooduslikuks.


Millist looduslikku kosmeetikatoodet peate ise kõige paremaks ning mida ise kõige rohkem kasutate?
Millist soovitate kasutada teistele?
Nagu ma eelnevalt olen öelnud ei saa tuua välja nö parimat toodet, kuna inimeste nahk on erinev ning inimeste eelistused on erinevad, mõnele meeldib lõhn mõnele mitte. Kuid võin kindlasti soovitada Lotus Herbals’i tooteid, sest oleme olnud nende toodete maaletoojad ning on olnud võimalus jälgida toodete valmistamisprotsessi. Ka Lotus Herbals’i toodete kasutajatelt on olnud peaasjalikult ainult positiivne tagasiside.

Kas looduskosmeetika on täiesti ohutu?
Looduskosmeetika on reeglina ohutum. Kuid ei saa välistada inimese allergilist reaktsiooni toote kasutamisel. Absoluutselt ohutut toodet ei ole olemas.


Mis on looduskosmeetika eelis tavalise kosmeetika ees?

Loodusekosmeetika on inimesele kergemini vastuvõetav ning ei tekita reeglina sõltuvust. Ajurveda kosmeetika koostisosad on toote sees seetõttu, et need mõjutavad kasutaja nahka vastavalt vajadustele, koostisosi ei ole sinna lisatud ilusa värvitooni või lõhna tõttu.


Kas looduskosmeetika on kallim kui tavaline?

Kuna loodusliku kosmeetika koostisosade saamiseks vajatakse ekstrakti tarvis taimi, siis jah, reeglina on loodustooted kallimad, kuna mõningatest taimedest saadava ekstrakti jaoks on vaja väga palju toorainet, näiteks 1 liitri roosiõli jaoks on vaja kuni 10 tonni roosiõielehti. Samas tavakosmeetikas kasutavate ainete kogused on tunduvalt suuremad kasutusala tõttu ning seetõttu on ka hinnad madalamad.